J.Basanavičiaus gatvė – prekeivių valdžioje

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-07-03
Peržiūrėta
437
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangą simbolizuojanti Jono Basanavičiaus gatvė Lietuvai yra daugiau nei alėja.

Kaip Klaipėdos uostas yra laivams skirti Lietuvos vartai į jūrą, taip ir J.Basanavičiaus gatvę galime vadinti žmonių vartais į jūrą.  Nes tik vienintelėje Lietuvos vietoje - Palangoje šią gatvę pratęsiančiu jūros tiltu net keletą šimtų metrų galima žengti virš vandens.  Tik čia, stovint toli nuo kranto, galima gėrėtis jūros horizonte pradingstančiu saulės disku.  Solidaus įvaizdžio šiai gatvei reikalauja ir jos pavadinimas - Lietuvos valstybės simbolio, Nepriklausomybės patriarcho J.Basanavičiaus vardas.

 

Tokia, mano nuomone, yra J.Basanavavičiaus gatvės reikšmė Palangai ir visai Lietuvai.  Nuo sankryžos į savo gatvę žvelgia akmenyje sustingęs Jonas Basanavičius.  Ką jis mato?  Gatvę, kuri virto pigia turgaviete, girtuoklių muštynių arena, spengiančių atrakcionų balaganu, pripūstų baidyklių rezervatu.

Simboliška, kad, liaudyje žmonių girdyklos vardą gavusioje J.Basanavičiaus gatvėje, su valdžios palaiminimu vietą atranda ištisas alynas - čia pat stiklą alaus išlenkti siūlantis kioskas.  Daug metų nuo kioskų įvairovės valyta gatvė šiemet pratrūko, kaip pūlinys.  Gatvės pakraščius nuklojusios kioskų eilės labiau primena Gariūnų turgaus vaizdus.  Visai neseniai miesto valdžia gyrėsi išrinkusi unifikuoto kiosko pavyzdį ir visai Lietuvai aiškino, kad nuo šiol Palangos gatvėse bus prekiaujama tik iš tokių elegantiškų prekyviečių.  Kur jos?  Net pačioje kurorto širdyje - pagrindinėje miesto gatvėje leidžiama prekyba iš metalinių būdų.

Būdamas meru R.Kirstukas grūmojo į J.Basanavičiaus gatvę akiplėšiškai įsiveržusiems olandų atrakcionams.  Jų atsiradimas prilygdavo detektyvui:  per naktis gatvėje budėdavo policija, akmenimis buvo blokuojami įvažiavimo keliai.  Tuomet meras žadėjo parengti specialųjį planą, kuriame būtų numatytos atokios vietos atrakcionams.  Viena iš jų - futbolo aikštė už “Gintaro” sanatorijos.  Nauda savivaldybei būtų akivaizdi:  ir kurorto centras apsivalytų nuo gremėzdiškų įrenginių, ir savivaldybė gautų pajamas už miesto žemėje įrengtas atrakcionų aikšteles.

Nuo to laiko praėjo ketveri metai.  Kur gi tas žadėtasis atrakcionų vietas numatantis planas?  Jis net nepradėtas rengti.  Tuo tarpu vaikus gąsdinantį drakoną keičia pušų viršūnes gožianti beždžionė.  Teigiama, kad ji atsirado be savivaldybės leidimo, kad šią savaitę už tai beždžionės savininkams surašytas administracinis protokolas.  Kodėl tokio protokolo ir savivaldybės dėmesio nebuvo birželio pradžioje, kai ta beždžionė iškilo.  Ir apskritai, kaip be savivaldybės leidimo šis atrakcionas galėjo atsirasti?  Ar meras V.Stalmokas jo nematė?

Sunkiai Palanga kovojo su šioje gatvėje sklindančiu triukšmu.

Galiausiai buvo priimtas drastiškas, bet logiškas sprendimas - atvirose gatvės kavinėse uždrausti groti ir dainuoti naudojant garso stiprinimo aparatūrą. Gatvė iš karto nuščiuvo. Tačiau atsirado vienas kitas, kuris, pažeisdamas nustatytą tvarką, mėgino groti tyliai.  Užuot iš karto sutramdžiusi pažeidėjus, valdžia pasidžiaugė, kad gatvėje yra nepalyginamai tyliau.

Tačiau kelių drąsuolių pavyzdžiu netrukus pasekė kiti.  Matydami, kad savivaldybė į tai žiūri pro pirštus, įsidrąsinę muzikantai užgrojo su ankstesniu įkarščiu ir vėl turime net ir po vidurnakčio triukšmu alsuojančią gatvę. Nors tarybos sprendimas nėra atšauktas nei miesto valdžia, nei valdininkai į visiems matomus pažeidimus nekreipia dėmesio.

Tokia štai Palangą simbolizuojanti J.Basanavičiaus gatvė pasitinka Valstybės dieną . Toks štai miesto valdžios požiūris į elementarią tvarką kurorte.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saivaldybė informuoja, kad yra parengtas Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektas ”Dėl gatvės Jūros takas pavadinimo pakeitimo į Jono Prano Aleksos gatvė ir jos geografinės charakteristikos patvirtinimo“.


Lietuvai planuojant Baltijos jūroje ateityje įrengti 700 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką, energetikos viceministras sako, kad jau dėliojama tolesnė projekto plėtra. Projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga. Ryčio Kėvelaičio teigimu, antrame projekto etape būtų instaliuota dar 700 MW galios.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto remonto darbai artėja link pabaigos – apžvelgti kurortą iš daugiau nei dvidešimties metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės bus galima jau ankstyvą rudenį.


Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.


Dažnai galima išgirsti nuomonių, kad Palangos pagrindinėje – J. Basanavičiaus – gatvėje pilna triukšmo, kičo ir įvairias pramogas siūlančių verslininkų, nuo kurių ši gatvė darosi panaši į turgų, o ne į pasivaikščiojimų alėją. Tačiau čia galima sutikti žmonių, pas kuriuos kas vasarą ateina tie patys žmonės ar net prasitęsianti šeimos...


Palangoje jau tvyro velykinė nuotaika – populiariąją J. Basanavičiaus gatvę padabino Margučių alėja.


Link jūros vedanti Jūratės gatvė puošiasi naujomis spalvomis  3

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Ryškėja naujasis vienos iš pagrindinių Palangos gatvių – Jūratės g. – veidas. Link jūros vedanti pėsčiųjų alėja sparčiai rekonstruojama, kartu tvarkoma ir Jūratės g. aikštė.


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Pramogų komplekso „HBH Juozo alus“ parkas kiekvienais metais nustebina vis originalesnėmis naujovėmis. Šiais metais parkelyje „išdygo“ keturios naujos skulptūros. Tačiau jos ypatingos tuo, jog jomis galima ne tik grožėtis, bet ant jų galima ir sportuoti. „Su keliais bendraminčiais skulptoriais sumąstėme tokią idėją – pagaminti kinetines, su...


J.Basanavičiaus gatvė – prekeivių valdžioje

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 07 03 | Rubrika: Miestas

Palangą simbolizuojanti Jono Basanavičiaus gatvė Lietuvai yra daugiau nei alėja. Kaip Klaipėdos uostas yra laivams skirti Lietuvos vartai į jūrą, taip ir J.Basanavičiaus gatvę galime vadinti žmonių vartais į jūrą.  Nes tik vienintelėje Lietuvos vietoje - Palangoje šią gatvę pratęsiančiu jūros tiltu net keletą šimtų metrų galima žengti virš vandens.  Tik čia, stovint toli nuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius