Jei pajūris iš tiesų yra visų, visi kurortu turime ir rūpintis

Palangos tiltas, 2015-10-22
Peržiūrėta
1289
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus
Palangos meras Šarūnas Vaitkus

 Šarūnas VAITKUS
Palangos miesto savivaldybės meras

Artėjantys Seimo rinkimai jau kaitina kai kuriuos savivaldybių politikus, kurie aktyviai žvalgosi progų savo žinomumui padidinti.
Vieną tokią progą jiems, regis, padovanojo Palangos miesto taryba, dar liepos mėnesį nusprendusi įvesti naują rinkliavą už kurortinės infrastruktūros naudojimą vietoj mokesčio už nakvynę kurorte apmokestinant įvažiavimą į Palangą transporto priemonėmis.
Mano manymu, visokius protesto žygius organizuojantys šie politikai Kretingos rajono gyventojus bando įaudrinti siekdami savo politinių tikslų. Taip manyti leidžia šis faktas, kad reikalauti kretingiškiams netaikyti rinkliavos pradėta ne liepos mėnesį, kai buvo priimtas toks Palangos valdžios sprendimas, o tik dabar.
Apie galimybę sugrįžti prie anksčiau jau taikytos įvažiavimo rinkliavos, Palangos savivaldybė kalba jau daugelį metų. Jau tuomet buvo aišku, kad nuo šios rinkliavos bus atleisti tik Palangoje gyvenantys žmonės. Tačiau tuomet Kretingos rajono visuomenės interesų „gynėjų“ kažkodėl nesimatė.
Apmaudu, kad skleidžiant iškreiptą informaciją į betikslio prieštaravimo vajų įtraukti šalies politikai, rajono vadovai, iškilūs kretingiškiai, kurie bando ieškoti užtarimo net šalies vyriausybėje. Realybė yra tokia – šalies teisės aktai numato, kad savivaldos nustatytą rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūra moka visi, išskyrus tos kurortinės vietovės gyventojus. Nuo kurortinės rinkliavos atleisti kažkurio rajono gyventojus būtų netgi neteisėta kitų į Palangą poilsiauti atvykstančių šalies gyventojų atžvilgiu.
Palangos savivaldybė neslepia, kad šia rinkliava siekiama padidinti iš poilsiautojų gaunamas lėšas, kuriomis būtų atnaujinami keliai, prižiūrimas ir tvarkomas miestas, paplūdimiai, statomi nauji pramogų ir poilsio objektai. Tačiau ne mažiau svarbu yra ir tai, kad apmokestinus įvažiuojantį transportą, vasarą kurorte turėtų sumažėti mašinų ir pasiausti prie jūros atvažiuojančių agresyvių jaunuolių.
Žibalą į ugnį pilantiems žygio organizatoriams, kurie teigia, kad 5 eurų mokesčiu Palanga neva apmokestina visiems šalies gyventojams priklausantį pajūrį, galima atsakyti taip: rinkliava bus imama už į kurortą įvažiuojančią ir čia orą teršiančią transporto priemonę. Niekas pajūrio neapmokestino ir mokamų paplūdimių neįsteigė, nors tokių verslininkų pageidavimų būta.
Važiuokite į Palangą maršrutiniu transportu, dviračiais ir ilsėkitės prie jūros savivaldybei nemokėdami nė lito. Jei miesto biudžeto galimybės leistų, po 5 eurus būtų galima sumokėti kiekvienam dviračiu į Palangą atvažiavusiam poilsiautojui.
Deja, Palangos finansinės galimybės yra ribotos net ir būtiniausiems kurorto poreikiams. Kiekvienas kretingiškis ar iš kitur į kurortą atvykstantis svečias nori matyti tvarkingas gatves, švarius paplūdimius, poilsiautojų saugumu besirūpinančią gelbėtojų tarnybą, naujus pramogų objektus.
Tačiau ar susimąstėte, kiek visa tai kainuoja patiems palangiškiams? Per vasarą vien viešosiose vietose paliekamų šiukšlių kiekis palyginti su kitu metų laiku padidėja iki 5 kartų, o šias atliekas surinkti ir išvežti į sąvartyną miestui kainuoja per 70 tūkst. eurų. Vasarą daugiau nei per pusę padidėja ir gyventojų bei juridinių asmenų išvežamų šiukšlių kiekiai. Šį atliekų skirtumą išvežti kainuoja virš 200 tūkst. eurų. Vadinasi, už poilsiautojų paliekamas šiukšles sumoka visi Palangos gyventojai.
Labiau dėl poilsiautojų ir atvykėlių poreikių atidaromų viešųjų tualetų priežiūrai kasmet skiriama beveik po 120 tūkst. eurų. Dar 105 tūkst. eurų per sezoną Palanga moka už gelbėjimo tarnybos teikiamą paslaugą. Visi šie nemaži pinigai kurorto poreikiams skiriami iš miesto biudžeto, kuriame ir taip neužtenka lėšų darželių remontams, mokyklų reikmėms, prakiurusių stogų lopymui.
Aš jau nekalbu apie nuolatinį miesto infrastruktūros tvarkymą. Palanga yra svečių iš viso pasaulio sulaukiantis kurortas, todėl jo gatvių, šaligatvių kokybei, dviračių takų tinklui, viešųjų erdvių įrengimui keliami aukštesni reikalavimai nei eiliniame rajono centre.
Norint bent kiek sumažinti finansinę naštą miesto biudžetui ir visiems Palangos gyventojams, būtinas ir čia sukurtu turtu bei teikiamomis paslaugomis besinaudojančių poilsiautojų indėlis. Taip pat ir prie jūros atvykstančių iš Kretingos rajono. Jei pajūris yra visų Lietuvos gyventojų, gal visi ir prisidėkime prie jo gražinimo ir priežiūros.
Neneigiu, kad arčiausiai esančio Kretingos rajono gyventojų atvykimo į Palangą tikslai yra specifiniai. Kažkam arčiau yra Palangoje esantys prekybos centrai, kažkas atveža vaikus ar gimines į sanatorijas, poilsines ir taip toliau.
Jų poreikiams esame nusprendę įvesti 2 valandų trukmės nemokamo įvažiavimo laiką. Visos Lietuvos didžiausio kurorto išlaikymui 5 eurų gailintis ir nemokamai atvažiuoti siekiantys automobilių savininkai per tą laikotarpį spės ir išsimaudyti Baltijos jūroje.

Jūsų komentaras:

.basta waikinai 2015-11-28 10:46 (p / IP: 78.57.226.210)
pozoras tie 5 jewrai

k 2015-11-18 19:00 (, / IP: 78.57.226.210)
kam 30 sidabriniu, kam 5 jevrai.... ?atspek

merai,merai,wajkupagailek 2015-11-16 05:42 (l, , / IP: 78.57.226.210)
botiejaupradedataupo5eurusrinktikadapramintumsi

apraminkis vaitkau 2015-11-14 13:02 (/ / IP: 78.57.226.210)
premjero neklausyt newalia..cic... ir dainele sudainoota

MYSLE !!! 2015-11-08 05:19 (/ / IP: 78.57.226.210)
golowa zopa, golowa zopa,,,,,, ir t,t, KAS????

nu, saulele,,, galvele apsukosi??? 2015-11-08 05:15 (/ / IP: 78.57.226.210)
sugrazinkimes ZEIMI, tas nors taip nedurnavojo, bo normalius mokslus baige... velniop ta partija, bet tvarka turi but

, 2015-10-23 08:14 (. / IP: 78.57.226.210)
nu ir FOTKE...., taip ir nepradejai galvot, keisk fotografa

Taip pat skaitykite

Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Lietuvoje lapkričio 15–21 dienomis vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės surengdamas seminarą suaugusiems „Kaip rūpintis savo psichine sveikata“.


NEMOKAMO žurnalo „Lietuvos pajūris“ naujas numeris praėjusią savaitę praleido spaustuvėje, o per savaitgalį jau pakvipo spaustuvės dažais! Jau vidury naujos savaitės „Lietuvos pajūris“ pasieks Palangą ir jus!


Saulėtomis dienomis birželį pasidžiaugę Palangos verslininkai lietingą liepą neteko ūpo ir miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu. Mat svečiai visą mėnesį čia lankėsi tik savaitgaliais.


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Nuo 2017 m. balandžio 1 d. visi Lietuvos bankai privalės naudoti naujas komunalinių įmokų surinkimo formas, kai visos įmokos bankų elektroninėje bankininkystėje turės būti pervedamos į paslaugų teikėjų sąskaitas atskirai.


Ar Palanga iš tiesų mylėjo Stasį Povilaitį?

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2016 07 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Sugiedodami tautinę giesmę visuose pasaulio kampeliuose gyvenantys ir kur tuo metu bebuvę lietuviai dar kartą pagerbė savo Tėvynę Mindaugo karūnavimo metinių proga. Graži ir prasminga tautos šventė verta atitinkamo visų dėmesio ir pagarbos.  


Artėjantys Seimo rinkimai jau kaitina kai kuriuos savivaldybių politikus, kurie aktyviai žvalgosi progų savo žinomumui padidinti. Vieną tokią progą jiems, regis, padovanojo Palangos miesto taryba, dar liepos mėnesį nusprendusi įvesti naują rinkliavą už kurortinės infrastruktūros naudojimą vietoj mokesčio už nakvynę kurorte apmokestinant įvažiavimą į Palangą transporto...


Trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėn susirinkusiems Palangos bendruomenės nariams miesto meras Šarūnas Vaitkus pristatė praėjusio pusmečio veiklos ataskaitą. Porą valandų trukusiame susitikime su gyventojais meras ne tik vardijo savo ir visos komandos – Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbuotojų – atliktus darbus bei artimiausiu metu numatomus pradėti...


Tarptautinis turizmo ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, John Edwards McRinow, turintis darbo patirties su daugiau kaip 40 pasaulio šalių turizmo vystymo agentūrų, praėjusį savaitgalį viešnagę Lietuvoje baigė apsilankymu Palangos kurorto sezono atidarymo šventėje. „Dėl profesinių interesų neatsispyriau pagundai susipažinti su didžiausiu Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius