Šarūnas Vaitkus: „Mes visi turime sukurti miestą“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-23
Peržiūrėta
446
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus ketvirtą kartą atsiskaitė rinkėjams.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus ketvirtą kartą atsiskaitė rinkėjams.

Ketvirtojoje Palangos mero veiklos ataskaitoje – darbai miestui, poilsiautojams, verslininkams ir gyventojams Trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėn susirinkusiems Palangos bendruomenės nariams miesto meras Šarūnas Vaitkus pristatė praėjusio pusmečio veiklos ataskaitą. Porą valandų trukusiame susitikime su gyventojais meras ne tik vardijo savo ir visos komandos – Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbuotojų – atliktus darbus bei artimiausiu metu numatomus pradėti įgyvendinti projektus, bet ir atsakė į palangiškiams svarbius klausimus. O susitikimo pabaigoje akcentavo: „Mes visi turime sukurti miestą“.

Ketvirtoji ataskaita
visuomenei

„Regis, ne taip ir seniai – gruodžio mėnesį – šioje salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus, žmogus, išties sergantis miesto problemomis, ieškantis, kaip jas spręsti ir sprendžiantis, pristatė, kas buvo nuveikta per praėjusių metų antrąjį pusmetį. Gerų darbų kraitė pasipildė, ir dabar mums visiems bus pristatyta, kas nuveikta ir kas planuojama nuveikti“, – į susirinkusiuosius salėn prabilo mokyklos direktorė Virginija Marozaitė, pakvietusi visus pasiklausyti jaunųjų pianisčių dueto atliekamų kūrinių.
Į tribūną pakilęs Š.Vaitkus visų pirma pabrėžė, jog jis pristatąs ne vien savo, bet ir visos Tarybos bei „nematomo fronto“ – Savivaldybės administracijos – darbuotojų dėka miestui ir jo žmonėms nuveiktus darbus.
Tuo pačiu jis priminė, jog viena iš 2011 m. kovą keturių centro dešiniųjų partijų pasirašytos koalicijos programos dalis numatė, jog miesto vadovas kas pusmetį gyventojams pateiks ataskaitas, kaip vykdoma ši iš valdančiąją daugumą sudariusių partijų programų sudaryta bendra programa. Ši ataskaita – jau ketvirtoji.

Miestui – Kurhauzas,
salės ir švari Rąžė

Pradėdamas savąją ataskaitą meras priminė, jog pačioje koalicijos sutartyje numatytieji darbai išdėlioti punktais. Pirmasis jų – „Miestui“.
Miestui per šiuos metus nuveikta išties nemažai. Visų pirma buvo paminėta, jog, nepaisant visų Kurhauzo bendrasavininkų – Jackų šeimos – trukdymų ir teisminių ginčų, Kurhauzo restauracija tęsiama, ir tikimasi, jog lapkričio pabaigoje miesto bendruomenei ir svečiams naujai atgimęs vienas kurorto simbolių atvers duris.
Pasidžiaugta, jog sparčiai kyla pernai spalį pradėtas statyti daugiafunkcinis sporto kompleksas, kurį planuojama atidaryti ateinančių metų kovą. Be to, yra užsakytas projektas bėgimo takams sutvarkyti, rengiamas projektas vadinamai atsarginei futbolo aikštei įrengti.
Labai svarbiu ir taip pat sparčiai pirmyn judančiu darbu meras įvardijo Vasaros estrados rekonstrukciją, įrengiant jos vietoje ne tik visus metus veiksiančią ir aukščiausios prabos kultūros renginius pritrauksiančią koncertų salę, bet ir kultūros centrą bei meno mokyklą. Konkursą techniniam rekonstrukcijos projektui laimėję „Uostamiesčio projekto“ architektai jau ne tik parengė, bet ir suderino techninį projektą, ateinančią savaitę turėtų būti gautas leidimas statybai. Pati statyba, po visų reikalingų viešųjų pirkimų rangovui parinkti procedūrų, turėtų prasidėti rudenį, nes vasarą 40 metų švęsiančioje estradoje dar vyks renginiai.
Paminėjo meras ir rudenį prasidėsiančią Palangos aplinkkelio statybą: nors tai ne paties miesto projektas, bet kurortui jis labai svarbus ir reikalingas, kad pro jį neplauktų išties milžiniški srautai link sienos su Latvija važiuojančių automobilių.
Pasidžiaugta, kad sprendžiasi vilos „Anapilis“ restauracijos klausimai: baigiamas rengti projektas, pateikta paraiška Kultūros paveldo departamentui dėl lėšų, ir, kiek žinoma, pagal pateiktųjų projektų eilę, „Anapilis“ yra antroje pagal svarbą vietoje.
Be to, toliau vyksta Rąžės, Ošupio ir Žiogupio ekologinės būklės gerinimo projektas, ir iki vasaros vidurio bus išvalyta per centrinę miesto dalį tekančios Rąžės atkarpa.

Poilsiautojams bei
verslininkams

Iš darbų, kurie nuveikti dėl poilsiautojų, meras išskyrė spalio 17-ąją prasidėjusias ir sparčiai į priekį judančias 4 mln. Lt kainuosiančias modernaus kempingo Nemirsetoje statybas, kurių pirmasis etapas bus baigtas iki šių metų lapkričio, o visas projektas bus įgyvendintas 2014-aisiais.
Paminėtas tęsiamas Birutės parko rekonstrukcijos projektas, kurio antrajam etapui skirta 3 mln. Lt bei jau prasidėję Gintaro muziejaus pritaikymo reprezentacijai ir turizmui darbai.
Neužmiršta ir tai, jog jau sutvarkyta paplūdimio infrastruktūra, kuriai įrengti Vyriausybė šiemet skyrė 300 tūkst. Lt – paklota apie 1 tūkst. 800 kv. m medinių takų į Palangos ir Šventosios paplūdimius. Priminta, jog ir šiemet 500 metrų paplūdimio ruožas prie Birutės kalno įvertintas Mėlynąja vėliava.
Taip pat meras pasidžiaugė, jog koalicijos sutartyje numatytas įsteigti Savivaldybės viešosios tvarkos skyrius sėkmingai darbuojasi: pavyzdžiui, ne be jo specialistų pagalbos pavyko bendrovę „Palink“ įtikinti pagaliau išardyti jai priklausiusius griuvėsius ir sutvarkyti šią teritoriją, „pridengtas“ akis badęs buvusios pirties pastatas Ganyklų g., tvarkomas kioskų balaganas J. Basanavičiaus g. – iki šio sezono pradžios pavyko iškeldinti arba deramai sutvarkyti apie 28 laikinuosius statinius.
Dideliu laimėjimu įvardinta tai, kad pasirašytos taikos sutartys su dviejų „įšaldytų“ statybų savininkais, ir rudenį turėtų prasidėti darbai buvusių „Jūratės“ baseino ir poilsio namų „Eglė“ vietose.

Gyventojams – nuo
katilinių iki autobusų
stoties

Kalbėdamas, kokie darbai nuveikti dėl gyventojų, meras akcentavo šilumos ūkio klausimus. Jau įgytas biokuro katilas, kuris bus pastatytas Palangoje, artimiausiu metu bus perkamas Šventajai skirtas katilas. Taip pat priminta, jog šilumos mazgų priežiūra, nors ir sunkiai, perėjo į „Palangos šilumos tinklų“ rankas. Paskaičiuota, kad Savivaldybei pavaldžiai įmonei perėmus šiuos darbus, šilumos suvartojimas sumažėjo iki 11 proc.
Toliau palangiškiams priminta, jog jau parengtas naujojo Savivaldybės administracinio pastato Vytauto g. 112 rekonstrukcijos techninis projektas bei patalpų išdėstymo planas, beje, ten jau darbuojasi statybininkai. Tiesa, techninio projekto rengimas pačios Savivaldybės jėgomis užsitęsė – tą darbą buvę galima atlikti greičiau. Tačiau diena, kai visi po Palangą išsibarstę ir sunkiai gyventojams pasiekiami Savivaldybės administracijos skyriai susiburs po vienu stogu, artėja.
Paminėta ir tai, jog, nutraukus sutartis su privačia ritualines paslaugas teikusia įmone, kuri per 10 metų nieko nepadariusi laidojimo namams atnaujinti, ir juos perėmus Savivaldybės valdomai įmonei „Palangos komunalinis ūkis“, laidojimo namai jau renovuojami, ir rugsėjo mėnesį jie bus iš pagrindų sutvarkyti. Be to, bus kapinėse įrengtas apšvietimas (šie darbai jau vyksta). Taip pat rengiamas projektas kolumbariumui, kuris turėtų būti įrengtas naujųjų kapinių šiaurinėje pusėje.
Juda ir dar vienas koalicinėje sutartyje numatytas darbas: rengiamas naujos modernios autobusų stoties su prekybos ir paslaugų kompleksu apleistos aikštelės Klaipėdos pl. 56 vietoje, projektas, kuris turėtų būti baigtas trečiąjį šių metų ketvirtį, ir rudenį turėtų prasidėti statyba.
Paminėta ir prasidėsianti Palangos miesto globos namų rekonstrukcija, kuriai skirta 3 mln. Lt, ir tai, kad jau vyksta Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpų kapitalinis remontas.
Akcentuota, jog, atsižvelgus į gyventojų prašymus bei siekiant butų ūkio įmonės veiklos skaidrumo, šiemet buvo sudaryta galimybė palangiškiams pasirinkti daugiabučių administratorių – arba privatų, arba „Palangos komunalinį ūkį“. Šia galimybe pasinaudojo 21 daugiabutis, dar 6 rengia dokumentus.
Taip pat priminta, jog kovo 15 d. pasirašyta partnerystės sutartis su Aplinkos ministerija dėl 16 daugiabučių namų renovacijos.
Suminėjo meras ir pradėtas įrengti naujas vietas automobiliams statyti Medvalakio bei Kastyčio gatvėse, išvardijo rekonstruojamas gatves: Jūratės, Kęstučio, Kalgraužių, Žvejų.
„Turiu atsiprašyti gyvenančiųjų Žvejų gatvėje, tačiau nėra galimybių gatvę rekonstruoti ne sezono metu: lapkritį baigiasi sutartis su rangovais, ir jei darbai nebus baigti, turėsime daug problemų. Prašau jūsų supratingumo ir kantrybės išgyvenant nepatogumus, tačiau kitąmet turėsime naują gatvę“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Paminėta, jog rengiamas Jūros g. Šventojoje techninis projektas, rekonstrukcija turėtų prasidėti kitąmet. Baigiamas koreguoti Rytų kvartalo gatvių techninis projektas: dalis jo bus baigta liepą, dalis – iki metų pabaigos.
Savo ataskaitos pabaigoje meras dar kartą pasidžiaugė, jog 760 metų jubiliejų švenčianti Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė, ir įrodo tai jau vykusiais bei būsimais renginiais.

Renovacijos,
rekonstrukcijos ir kitos problemos

Aplodismentais palydėję mero ataskaitą, žodį perėmė salėn susirinkę palangiškiai. Visi jie dėkojo miesto vadovui ir jo komandai už akyse gražėjančią Palangą, atliktus, atliekamus ir planuojamus darbus. Tačiau iškelta ir problemų bei užduota klausimų, tiesa, ne visi jie susiję su mero ir Savivaldybės veikla bei kompetencija.
Pavyzdžiui, teirautasi, kodėl renovacijos kaina kiekvienam butui skaičiuojama pagal jo kvadratūrą – esą toks principas nėra teisingas. Tačiau, kaip paaiškėjo, taip numatyta Civiliniame kodekse.
Priekaištų išsakyta dėl neseniai vykusių seniūnaičių rinkimų organizavimo – gyventojai stebėjosi, kodėl taip mažai informacijos apie juos buvo. „Mūsų seniūnaitijoje rungėsi trys pretendentai. Gerai, kad E. Simutį pažįstu. O su kitais susipažinau tik rinkimų dieną prie salės durų, – ironizavo Palangos miesto seniūnaitijos seniūnaičio rinkimuose dalyvavusi ponia.
Šventojiškių vardu klausimus uždavė seniūnaitis Ramutis Šeštokas. Jis priminė, jog prieš pusę metų meras sakęs, jog Šventojoje surinkti „pagalvės“ mokesčio pinigėliai liks miesteliui. Tačiau net nežinoma, kiek jų buvo surinkta; teiravosi, kodėl Šventosios paplūdimyje iki šiol nėra nei vienos kabinos ir kodėl ne tik nepastatoma nei vieno padoraus tualeto, bet ir esantys tebėra užrakinti. Ir apskritai: žiūrint į sutvarkytą Palangą ir priešingą Šventąją, susidaro įspūdis, jog miesteliu „centrinė“ valdžia nesirūpina. Meras sakė, jog pasidomėsiąs dėl „pagalvės“ mokesčio pinigų ir kiek jų ten buvę – 7 ar 30 tūkst., o dėl apleisto miestelio sakė, jog patys šventojiškiai neturėtų kurti tokio balagano, koks yra dabar įvairiausio dydžio kioskeliais užverstoje Jūros gatvėje.
„Mes darom, ką galim – ieškom apleistų pastatų ir sklypų savininkų, tačiau jie, gyvenantys kituose miestuose, sunkiai sugaudomi, nors Viešosios tvarkos skyriaus specialistai deda visas pastangas ir net patys važiuoja iki pat Vilniaus jų ieškoti. Galų gale, juk neįmanoma per porą metų padaryti to, kas nebuvo daryta 20 metų. Be to, mes visada pirmiausiai tvarkome Palangą, o paskui Šventąją, Jau šią savaitę pradedame tvarkyti ir miestelį, ir paplūdimius“, – sakė meras, pridūręs, jog Šventosios problemų eskalavimas panašus į politikavimą.
Įvyko proveržis
Žvejų g. gyventojai teiravosi: jeigu jau nėra galimybės, kad darbai nevyktų sezono metu, gal bent įmanoma kaip nors „suvaldyti“ rangovus – mat būta tokių situacijų, kad į darbus išvykę automobilius kiemuose palikę gyventojai grįžę pamatė, kad išvažiuoti iš kiemų jau nebepavyks. Klausta, ar nenumatyta pakeisti vandentiekio vamzdyno bei ar nėra galimybės gatvę padaryti platesnę. Pastarosios galimybės, pasirodo nesą, vandentiekio vamzdyno keisti projekte nenumatyta, o rangovus meras žadėjo drausminti.
Priminta ir vasaros naktų triukšmo problema senojoje Palangoje. Paaiškinta, jog nuo birželio pirmosios vasaros sezono metu naktimis bus draudžiamas automobilių eismas nuo Vytauto g. iki jūros vedančiomis gatvėmis. Draudimas negalios čia gyvenantiems palangiškiams bei privačiam sektoriui ar poilsinėse apsistojusiems svečiams.
Priekaištų išsakyta kai kuriems Savivaldybės administracijos darbuotojams, kurie esą netinkamai bendrauja su gyventojais, teirautasi dėl kitų gatvių rekonstrukcijų, priekaištauta tiems Tarybos nariams, kurie esą trukdo darniam darbui, teirautasi, kas kontroliuoja ir kontroliuos, kad būtų nerūkoma atitinkamose zonose.
Poilsiautojas Juras pastebėjo, jog rekonstruotas dviračių takas susiaurėjo; atkreipė dėmesį, kad pareigūnai galėtų dažniau užsukti į naujuosius kvartalus ir drausminti automobiliuose pasiliekantį nakvoti ir triukšmauti jaunimą; išreiškė susirūpinimą, kad Palanga netenkanti savo žaliojo rūbo.
„Nuo vaikystės atvažiuoju į Palangą. Mačiau jos nuopuolį ir pastebiu dabartinį renesansą ir galiu pasakyti: įvyko proveržis“, – sakė Palangos svečias.

Jūsų komentaras:

Palangiskiui 2013-05-29 09:56 (IP: 78.61.104.50)
reikejo paziureti koki "dumbla" trauke ties maxima - padangas, butelius,tases,visokius rakandus - ir tai padaryta paciu zmoniu rankomis.Aciu kad taip kruopsciai ir zoles isrove...Jei zmones ir toliau taip patys sau kenks, tai baisu. O dumblas yra tik gamtos reiskinys...

Palangiskis 2013-05-28 21:57 (IP: 78.61.204.49)
Nu nesuprantu, katrie cia savivaldybeje tokie gudragalviai sedi, kurie valo upe nuo jos vidurio??? Taj ka poilsiautojams paziureti bus isvalyta Raze nuo Basanaviciaus pradzios iki juros? Koks to valymo tikslas? Taigi nepraeis nei metai, kaip vel bus viskas uznesta sanasomis ir dumblu! o gal savivaldybes gudragalviams atrodo, kad Razes aukstupys yra is juros, teka per miesta link bamo? :D Pagal sprendimus savivaldybes, taip ir yra. Bet kiek man zinoma, Razes aukstupys yra kazkur uz bamo, va nuo ten reikia ja ir valyti, o ne nuo vidurio. Ar savivaldybe turi daug pinigeliu po du kartus ta pacia upe valineti? Dunduku armija

!!! 2013-05-24 23:15 (IP: 86.100.46.182)
Nemokamas prastas cirkas, todėl ir žiūrovai atitinkami :)

Rimas 2013-05-24 22:08 (IP: 78.61.251.251)
Meras gauna algą, o mes turim kurti Palanga. Tai prie ko čia jis...

Trūko informacijos... 2013-05-24 20:46 (. / IP: 86.100.60.112)
Palangiškių salėje tiek mažai, -o problemų Palangoje labai daug!..

aliosa 2013-05-24 11:39 (a / IP: 109.128.0.159)
nuu duoda meras...2 VAL> TUSCIAI salei makaronus kabint....

Taip pat skaitykite

Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Kas Palangoje prisieks amžiną meilę artimiausiu metu?

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sumainyti aukso žiedus. Sąrašu dalijasi ir www.palangostiltas.lt


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Artėjantys Seimo rinkimai jau kaitina kai kuriuos savivaldybių politikus, kurie aktyviai žvalgosi progų savo žinomumui padidinti. Vieną tokią progą jiems, regis, padovanojo Palangos miesto taryba, dar liepos mėnesį nusprendusi įvesti naują rinkliavą už kurortinės infrastruktūros naudojimą vietoj mokesčio už nakvynę kurorte apmokestinant įvažiavimą į Palangą transporto...


Šį savaitgalį įvyksianti Stalo šventė į Palangą ir vėl pakvies ne vieną svečią. Prisėdus prie stalų pasidžiaugti tuo, kas nuveikta, pabendrauti, pasigardžiuoti įvairiais patiekalais sugužės ir nemaža dalis palangiškių. Svečių bei kurorto gyventojų akis džiugins ir Palangos menininkų darbai – kurorto kultūros atstovai jau ruošiasi artėjančiam renginiui....


Meras Šarūnas Vaitkus Vilniuje aptarė miestui svarbius klausimus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 26 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus praėjusį trečiadienį dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) 20-ajame suvažiavime. Visuotinio suvažiavimo metu buvo aptarti vietos savivaldai aktualūs klausimai. Vienas svarbiausių – ekonominės krizės metu ženkliai sumažėjusios savivaldybių pajamos savarankiškoms funkcijoms.


Trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėn susirinkusiems Palangos bendruomenės nariams miesto meras Šarūnas Vaitkus pristatė praėjusio pusmečio veiklos ataskaitą. Porą valandų trukusiame susitikime su gyventojais meras ne tik vardijo savo ir visos komandos – Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbuotojų – atliktus darbus bei artimiausiu metu numatomus pradėti...


Meras pristatė metinę veiklos ataskaitą

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos miesto meras Vytautas Stalmokas savo metinei veiklos ataskaitai išgirsti sukvietė neeilinius visuomenės dalyvius – tai, kuo Palanga pasižymėjo, kuo pagausėjo, o ko nespėta atlikti šiais metais meras pasidalino su gausiu būriu vadovaujančių įvairioms įstaigoms ir organizacijoms, bendrovėms žmonių. Kai kurie jų sulaukė ir išskirtinės malonės – mero padėkos žodžių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius