Jei rastos šiukšlės bus per didelės, sunkios ar specifinės, „Darom“ akcijos dalyviai galės šiukšliną vietą pažymėti mobiliojoje aplikacijoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-05-06
Peržiūrėta
855
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jei rastos šiukšlės bus per didelės, sunkios ar specifinės, „Darom“ akcijos dalyviai galės šiukšliną vietą pažymėti mobiliojoje aplikacijoje

Ne vienerius metus Lietuvoje gyvuojanti aplinkos tvarkymo ir švarkinimo akcija „Darom“ koronaviruso pandemijos akivaizdoje pasikeitė. Visi dalyviai kviečiami laikytis saugumo reikalavimų: dalyvauti ne daugiau kaip po du šeimos ūkius (iki 5 žmonių viename), laikytis atstumų bei dėvėti nosį ir veidą dengiančias kaukes.

Tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas
„Šiemet tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas iki galo. Tai yra „Darom“ skatina pasirūpinti atliekomis iki galo – taip, kaip tai žmonės darytų kasdien: surinkti, išrūšiuoti ir išmesti jas į toms atliekoms skirtus konteinerius arba pristatyti į regionų atliekų tvarkymo centrų valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles t. y. į Palangos miesto didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų, buityje susidariusių pavojingų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Jurgučio g. 13, Joskaudų k., Darbėnų sen., Kretingos rajone,“ – „Palangos tiltui“ sakė Reda Kairienė, Palangos miesto savivaldybės Ūkio ir turo skyriaus vyriausioji specialistė.

Kiek įmonių ir organizacijų prisijungė jau prie akcijos?
„Kaip ir kiekvienais metais prie akcijos itin aktyviai jungiasi Palangos miesto ugdymo įstaigos. Taip pat aktyvios miesto bendruomenės. Nemirsetos gyventojai ketina tvarkyti ten esančių tvenkinių aplinką. Draugijos Lietuvai pagražinti Palangos skyriaus nariai planuoja tvarkyti Baltijos jūrą supančius miškelius. Sulaukėme skambučių kad prie akcijos „Darom“ prisijungs Vėžių bei Vakaro gatvių. Kunigiškių bei Monciškių kvartalų, bei Šventosios gyventojai,“ – pasakojo R. Kairienė.
Akcijos dalyviai tvarkytinas vietas renkasi savo nuožiūra.
„Kaip ir kasmet daugiausiai dėmesio trūksta upelių Rąžės, Ošupio, Žiogupio pakrantėms. Taip pat pajūrio miškams,“ – pastebėjo ji.

Dar viena naujovė – mobilioji programėlė
Norintieji dalyvauti akcijoje turėtų parsisiųsti mobiliąją programėlę „Mes Darom“, kurioje bus pažymėtos tvarkytinos teritorijos, ragina Savivaldybės atstovės.
Jei nėra galimybės tinkamai pasirūpinti rastomis šiukšlėmis, pavyzdžiui, jos yra jos per didelės, sunkios ar specifinės, akcijos dalyvių prašoma pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.
„Rūšiavimo atmintinę ir daug kitų atsakymų į klausimus galima rasti svetainėje www.mesdarom.lt ir mobiliojoje programėlėje prieš akciją,“ – sakė R. Kairienė

Kur kreiptis informacijos?
Anot jos, apie surinktus didelius atliekų kiekius netelpančių į atliekų surinkimo konteinerius reikėtų pranešti UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tel. 8 630 04412 arba 8 650 67831. Siekiant užtikrinti savalaikį atliekų išvežimą galima registruoti iš anksto tel. 8 460 48009. (Darbo valandomis). Dėl atliekų surinkimo maišų galite kreiptis Palangoje 8 630 04412 arba 8 650 67831, Šventojoje tel. 8 645 27208. Telefonas pasiteirauti bendros informacijos apie akciją – 8 630 08 992.

Gal akcijos ateity nebereikės?
„Mūsų ilgalaikė perspektyva ir siekis – kad akcijos apskritai nebereiktų! Norisi tikėti, jog vieną dieną būsime tvarūs ne tik besirenkant maistą, marškinėlius ar namų statybos būdus, bet ir mąstysime sąmoningai. Tvari mąstysena kalba apie „aš“, bet mąsto apie „mes“,–  „Palangos tiltui“ svarstė R. Kairienė.

Akcija „Darom“ vyks gegužės 7-8 d. visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. 


Ne vienerius metus Lietuvoje gyvuojanti aplinkos tvarkymo ir švarkinimo akcija „Darom“ koronaviruso pandemijos akivaizdoje pasikeitė. Visi dalyviai kviečiami laikytis saugumo reikalavimų: dalyvauti ne daugiau kaip po du šeimos ūkius (iki 5 žmonių viename), laikytis atstumų bei dėvėti nosį ir veidą dengiančias kaukes.


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 04 | Rubrika: Miestas

Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos. Čia bus rengiamos jubiliejinės 25-osios V. ir V. Katkevičių atminimo taurės „Supermasters“ varžybos bei II-asis Eurazijos taurės turnyras.


Vienuoliktą kartą organizuojama visuotinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ vargiai kam dar nežinoma. Ji kasmet draugėn suburia žmones, norinčius gyventi švaresnėje aplinkoje. Akcijos dalyviai kasmet surenka gamtinėje aplinkoje besimėtančias atliekas, ir džiugu, kad jų kasmet vis mažiau – žmonės tampa sąmoningesni. Šiemet ir vėl kviečiama prisidėti prie akcijos...


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija LIDPA, atkreipdama dėmesį į vis dar aukštus sergamumo ir mirtingumo nuo gimdos kaklelio vėžio rodiklius, ragina Lietuvos moteris aktyviau rūpintis savo sveikata ir tirtis dėl gimdos kaklelio vėžio.   Lietuvos moterys jau greitai galės pasinaudoti galimybe didelės onkogeninės rizikos žmogaus papilomos virusus, kurie yra vieni iš...


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


Penktadienį, paskutinę vasaros dieną, Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ įvyko bendruomenės akcijos „Gintarėlį tau nešu ant delno“ gintaro dirbinių kolekcijos atidarymas.


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius