Jubiliejinėse 1000 km lenktynėse 43 komandų laukia sutrumpėjusi, bet sudėtingesnė trasa

"Palangos tilto" informacija, 2014-07-17
Peržiūrėta
1851
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jubiliejinėse 1000 km lenktynėse 43 komandų laukia sutrumpėjusi, bet sudėtingesnė trasa

 Išsirikiavusios 43 komandos, pusantro šimto lenktynininkų ir minia automobilių sporto gerbėjų – taip visus vakar ankstyvą popietę pasitiko centrinė Vytauto gatvės atkarpa, kurioje vyko 1000 km lenktynių atidarymo paradas. Sportininkai margai miniai rodė savo automobilius ir mielai bendravo su publika. Visas kurortas vakar, penktadienį ir savaitgalį gyveno ir  gyvens lenktynių nuotaikomis. Ketvirtadienį programoje buvo numatytos treniruotės ir įvairūs renginiai, o  šiandien, penktadienį, kvalifikacijoje paaiškės, kokia bus bolidų starto tvarka

Palanga lenktynėse turės savo komandą

 Jubiliejines jau 15-ąsiais 1000 km lenktynes galima pavaidinti istorinėmis Palangai: pirmąkart tarp 43 besivaržysiančių komandų startuos „Palanga Visit Apartaments“ rinktinė, kurioje debiutuos ir šventojiškis Tomas Jurevičius, pernai tapęs jauniausiu šalies automobilių sporto istorijoje Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių čempionato vicečempionu.

1000 km lenktynėse jis kartu su lenktynininku Vilmantu Audzijoniu „Palanga Visit Apartments“ komandos BMW automobiliu kovos pačioje gausiausioje dalyvių A3000+ klasėje.

Kaip sako lenktynininkas, komandą „suplanavo“ daugkartinis šalies žiedinių lenktynių čempionas Ramūnas Čapkauskas, šių metų 1000 km lenktynėse dalyvausiantis net dvejose komandose ir abejose sieksiantis laimėti pergalę savo klasėje.

„Su „Aquila“ mes sieksime ne tik laimėti savo klasėje bet ir pergalės absoliučioje įskaitoje. O štai su „Palanga Visit Apartments“ komanda kovosime A3000+ klasėje, ir mūsų uždavinys yra mažiausiai pasiekti prizininkų poziciją“, - sakė R. Čapkauskas.

Lenktyninkų laukia pertvarkyta trasa

 Šiemet lenktynininkų laukia pertvarkyta trasa. Rekonstravus Palangos aplinkkelyje esančio Vydmantų transporto mazgą, paaiškėjo, kad vienas 1000 km lenktynių trasos ratas sutrumpėjo apie 300 metrų – vietoj buvusių 2994 m dabar reikės nuvažiuoti 2682 m. Tad lenktynių dalyviams iki finišo teks nuvažiuoti jau 373 ratus, kurie sudaro tą pačią 1000 km distanciją, o ne 334, kaip buvo iki šiol.

Šių metų 1000 km lenktynių favoritų sąrašas – panašus į pernykštį. Prognozuojama, kad daugiausiai galimybių laimėti turi praėjusių metų nugalėtojai – „General Financing–STIHL“ ekipa su Benediktu Vanagu priešaky, taip pat pernai metų kvalifikaciją laimėjusi „BarBar‘a-Bauer by Algirdai“ su „Aquila CR1“ automobiliu, tradiciškai ambicijų neslepia ir svečiai iš Belgijos „MOJO Lounge Racing by JR Motorsport“, važiuosiantys su „BMW M4 Silhouette“.

Kam geriausiai pavyks atlaikyti 1000 km distanciją paaiškės šeštadienį – lenktynės prasidės vidudienį ir finišuos vakare.

Leido išbandyti lenktynių trasą

 Ketvirtadienį komandos iš Belgijos „Mojo Lounge Racing by JR Motorsport“ automobiliai BMW M4 ir BMW M3 GTR pirmieji išbandė atnaujintą lenktynių trasą.

1000 km lenktynių išvakarėse nemažai daliai lenktynininkų kilo abejonių ar bus įmanoma saugiai įveikti naujai suformuotą trasos posūkį, tad daugiausiai patirties turintiems sportininkams teisėjai suteikė galimybę įveikti kelis bandomuosius trasos ratus.

„Trasoje neįtikėtinai slidu. Labiausiai bijojome, kad šioje vietoje, kur kelias sukasi ir kyla į kalną, dugnu sieksime asfaltą. Kol kas šios abejonės nepasitvirtino ir manau, kad galime bandyti lenktyniauti. Žinoma, čia labai siaura ir pavojinga todėl žiūrovai gali tikėtis išvysti daug avarijų“,– po trumpo bandymo sakė Stevas Vanbellingenas.

Automobiliu „BMW M4 Silhouette“ važiuoja patyrę lenktyninkai iš Belgijos – Stevas Vanbellingenas, Wardas Sluys bei pirmą kartą lenktynėse dalyvausiantis pilotas Danielis Colembie iš JAV. Antrą ekipažą sudaro greičiausi jaunieji Lietuvos pilotai - Simas Juodviršis, Kazimieras Vasiliauskas, bei olandas Michaelis Verhagenas, kurie pilotuos automobilį BMW M3 GTR.

Šių metų 1000 km lenktynės bus jubiliejinės, jau penkioliktosios nuo 2000-ųjų nenutrūkstančioje renginio istorijoje.

Pasveikins NATO naikintuvai

 Palapinės išdygo dar trečiadienio rytą- sportininkai jau laukė jose lenktynių starto.

Lenktyninkus drauge su kitais renginio svečiais, drebindami Palangos, Kretingos ir Klaipėdos oro padangę, šeštadienį pasveikins du lenkų pilotuojami naikintuvai, kaip dalis NATO oro policijos misijos saugantys Baltijos šalių oro erdvę.

Organizatoriai žada šįmet sportininkus ir žiūrovus pradžiuginti daugybe naujovių, geresnėmis darbo ir poilsio sąlygomis, o svarbiausia – nauja, žymiai patogesne ir saugesne trasa. Prieš pat lenktynes buvo baigta dobilo lapo formos skirtingų lygių sankryžą statomame Palangos aplinkkelyje, kur kasmet organizuojamos 1000 km lenktynės.

Trasos apsaugai kasmet naudojami ne tik masyvūs pamatų blokai ar metalinės tvoros, bet ir paprasčiausia „stop“ juosta, įspėjanti žiūrovus, kad į ja paženklintą teritoriją brautis nevalia. Tokios juostos šiemet bus panaudota per 10 kilometrų.

Vieni iš sudėtingesnių objektų, per tūkstantį kvadratinių metrų plotą užimantis dengtas lenktynių klubas ir atviras jo kiemelis ir dar didesnio ploto dengta scena, jau paruošti.

Dėl lenktynių nuo liepos 16 dienos 5 val. 30 min. iki liepos 20 dienos 3 val. bus uždarytas kelias Klaipėda-Liepoja nuo posūkio į Nemirsetą iki sankirtos su keliu Šiauliai-Palanga, keliu Šiauliai - Palanga nuo Palangos miesto ribos iki Vydmantų gyvenvietės.

Renginio metu automobilių statymas kelyje Klaipėda-Liepoja numatytas nuo posūkio į Nemirsetą iki trasos ribų.

Palangos mieste automobilius bus galima statyti vadovaujantis kelio ženklais ir mieste esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinėje krepšinio lygoje „7bet-NKL“ pirmasis ratas yra baigtas ir dalis lygos komandų kirto starto liniją ir antrojo kovose.  


Pirmoji iš užsieniečių paraišką dalyvauti po mažiau nei dviejų savaičių Palangoje prasidedančiose 23-iose „Aurum 1006 km lenktynėse“ padavusi Joost Ursem vadovaujama „JR Motorsport“ komanda iš Nyderlandų registruoja dar vieną ekipą. 


Liepos 13-16 dienomis Palangoje vyks „Aurum 1006 km lenktynės“. Jas lydinčių kitų varžybų ir įvairų atrakcijų puokštėje deramą vietą spėjo išsikovoti ir žiūrovų slalomo varžybos, kurios šiemet bus surengtos jau septintąjį kartą, skelbiama pranešime žiniasklaidai.


Penktus metus iš eilės Palangoje vykstančiose didžiausiose Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynėse“ varžosi ir žiūrovai.


  Išsirikiavusios 43 komandos, pusantro šimto lenktynininkų ir minia automobilių sporto gerbėjų – taip visus vakar ankstyvą popietę pasitiko centrinė Vytauto gatvės atkarpa, kurioje vyko 1000 km lenktynių atidarymo paradas. Sportininkai margai miniai rodė savo automobilius ir mielai bendravo su publika. Visas kurortas vakar, penktadienį ir savaitgalį gyveno ir...


Šį savaitgalį startuosiančias jubiliejines jau 15-ąsiais 1000 km lenktynes galima pavaidinti istorinėmis Palangai: pirmąkart tarp 44 besivaržysiančių komandų startuos „Palanga Visit Apartaments“ rinktinė, kurioje debiutuos ir šventojiškis Tomas Jurevičius, pernai tapęs jauniausiu šalies automobilių sporto istorijoje Lietuvos automobilių žiedinių...


Tarp labiausiai spindinčių televizijos, pramogų pasaulio ir sporto žvaigždžių, kurių niekad nestinga didžiausiose ir prestižiškiausiose ne tik Baltijos šalyse 1000 km lenktynėse, šiemet išvysime ir Lietuvos čempioną, šalies krepšinio rinktinės senbuvį Robertą Javtoką.


Keturioliktosios 1000 km lenktynės statistikos veidrodyje

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

2013 m. keturioliktosiose paeiliui surengtose 1000 km lenktynėse dalyvavo 38 komandos, kurių sudėtyje buvo 132 sportininkai iš septynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Belgijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos.  


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Nuo alinančio karščio iki pliaupiančio lietaus, nuo įspūdingų lenkimų iki skausmingų avarijų... Šiais metais, jau dvyliktose „Omnitel 1000 km” lenktynėse netrūko nieko. Visų lenktynių metu nuolat keičiantis pirmaujančiai komandai, pergalę sugebėjo išplėšti greičiausiai nuvažiavęs 334 ratus  „Neiluva – Martin Sport“ komandos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius