Ką slepia atrakcionų verslas?

Aistas MENDEIKA, 2009-07-03
Peržiūrėta
1872
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią vasarą šalia J.Basanavičiaus gatvės įsikūrę atrakcionai sukasi lyg viesulas. Ir ne tik linksmindami poilsiautojus. Patys jų šeimininkai vartosi slaptuose verslo verpetuose.

 

Apie atrakcionų parką įrengusios olandų bendrovės „Leander LTU“ problemas „Palangos tilte“ rašyta jau ne kartą. Kilus triukšmui dėl iškirstų medžių veiksmas įsisiūbavo ir paaiškėjo, jog dar yra nesklandumų ir dėl apžvalgos rato teisėtumo.

Šiandien olandai lyg ir turėti būti ramūs – jie sutiko su nuobaudomis dėl iškirstų medžių, dėl gamtai padarytos žalos atlyginimo, tinkamai susitvarkė dokumentus. Tačiau tai kol kas lieka tik svajone.

Praėjusį ketvirtadienį atrakcionų šeimininkus olandus pažadino dar vienas siurprizas – tarp jiems priklausančių įrenginių atsirado svetimi sunkvežimiai ir pradėjo drąsiai šeimininkauti, lyg savame kieme. Pasirodo, jog tai – UAB „Laurita ir Ko“ darbininkai, taip pat ketinantys „daryti atrakcionų biznį“. Bendrovės „Leander LTU“ vadovai buvo šokiruoti tokiu akiplėšiškumu. Svetimos įmonės darbininkai, nepaisydami jokių elgesio normų, pradėjo ardyti olandų rankomis sutvarkytą aplinką ir ruoštis savo veiklai.

Verslininkai iš Olandijos, kaip jau rašyta „Palangos tilte“, yra išsinuomoję žemės sklypą iš UAB „Kurorto statyba“, kurioje įrengė atrakcionų parką. Tačiau neseniai jie gavo griežtą raštą, kuriuo nuomotojas – UAB „Kurorto statyba“ – praneša, jog vienašališkai nutraukia nuomos sutartį. Motyvas – iškirsti medžiai bei... nepatikimas valdžiai.

Pasak bendrovės „Leander LTU“ juristės Jelenos Kazlauskienės, olandai negali sutikti su tokiu vienašališku nuomos sutarties nutraukimu pagal pateikiamus motyvus. Jų teigimu, medžių kirtimas buvo žinomas UAB „Kurorto statyba“ vadovams, su jais derinta. „Matyt, mes padarėme klaidą, kad aklai jais pasitikėjome ir nepasitikrinome, ar jų tikinimas, jog leidimas kirsti yra galiojantis, atitinka tikrovę“, - sakė J.Kazlauskienė.

Atrodo, UAB „Kurorto statyba“ atsidūrė keblioje padėtyje. Bendrovės vadovai iš valstybės nuomojamą žemę sugalvojo pernuomoti olandams. Žinoma, ne už ačiū. Deja, tokia veikla yra negalima. Neseniai „Kurorto statyba“ buvo įspėta, jog gali būti nutraukta nuomos sutartis, taip pat bendrovė nubausta 500 litų bauda už valstybinės žemės naudojimą ne pagal paskirtį.

Todėl, matydami tik vieną būdą, kaip iš balos išlipti sausiems, „Kurorto statybos“ vadovai, matyt, nusprendė atsikratyti olandų. Nebebus jų, nebebus ir subnuomos sutarties. Be to, redakcijos duomenimis, jau susitarta ir su UAB „Laurita ir Ko“, kad pastaroji tame pačiame žemės lopinėlyje teiks atrakcionų paslaugas. Tik ne pagal subnuomos, o pagal jungtinės veiklos sutartį...

Akivaizdu, jog stengiamasi bet kokiais metodais atsikratyti bendrovės „Leander LTU“. UAB „Laurita ir Ko“ jau nebe pirmą kartą energingai veržiasi į Palangą bei Šventąją su savais atrakcionų įrengimais. Tik kažkodėl vis su kliūtimis. Niekam ne paslaptis, jog dabar Šventojoje veikiantys atrakcionai lyg ir nelegalūs. Mažojo golfo aikštelė irgi daugiau nei tik pasityčiojimas. Susidaro įspūdis, kad ne dėl nežinojimo „Laurita ir Ko“ (viešai skelbiama, jog ji registruota Kauno rajone) elgiasi akiplėšiškai, nepaisydama ne tik verslo etikos normų, bet ir nusispjaudama ant įstatymų.

Atrakcionų statyba privalo būti suderinta su Palangos miesto savivaldybės Architektūros skyriumi. Pastarojo vedėjas Svajūnas Bradūnas „Palangos tiltui“ teigė, jog paraiškas yra pateikę olandai bei jau minėta Kauno įmonė. Pastarajai dėl reikalavimų nepaisymo veikla sustabdyta. „Daugiau dėl derinimo į mus niekas nesikreipė“, - sakė vedėjas. Jo žodžius patvirtino ir Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas. Anot jo, kad dar kažkas norėtų statyti atrakcionus, negirdėjęs.

Beje, prisiskambinti viešai nurodomais UAB „Laurita ir Ko“ neįmanoma, o UAB „Kurorto statyba“ direktorius Donatas Bubnys apie atrakcionus kalbėtis atsisakė. Pasak jo, tai esanti dviejų formų komercinė paslaptis.

Savaime atsiranda klausimas: kokia gali būti paslaptis? Juk neketinome domėtis, kam ir kiek sumokėta ar nesumokėta, koks bus pelnas ar dar kas nors panašaus. Tik norėjome, kad UAB „Kurorto statyba“ direktorius „Palangos tilto“ skaitytojams paaiškintų, kodėl stengiamasi atsikratyti olandais, investavusiai nemažai lėšų ir suteikiančiais pramogą ne tik poilsiautojams, bet ir Palangos miestelėnams. Akivaizdu, jog šioje vietoje skaidrumo nė su žiburiu nerasi... Gal skaitytojai pasakytų: o ką galima rasti?..

Užvakar bei vakar norintys apžvelgti Palangą, pajūrį iš paukščio skrydžio ar pasisukioti smagiose karuselėse buvo priversti landžioti pro sunkvežimių priekabas, akiplėšiškai ir neteisėtai pastatytas ant praėjimo tako.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prie oro uostų įsikūrę gyventojai, gydymo, švietimo ir poilsio įstaigos galės gauti kompensacijų už išlaidas triukšmą mažinančioms priemonėms.


Susiruošusiems atostogauti pinigines teks praverti plačiau, mat artėjant vasarai Palangos verslininkai poilsiautojus jau ruošiasi pasitikti išaugusiomis viešbučių ir restoranų paslaugų kainomis.


Jau artimiausiu metu Palangos savivaldybės iniciatyva bus sudaryta darbo grupė, kurioje bus ir valstybės institucijų atstovų, pirmajame posėdyje bus sprendžiama dėl licencijų prekiauti alkoholiu apribojimų ar net panaikinimo kai kurioms J.Basanavičiaus gatvės kavinėms, pastarąją vasarą daugiausiai baustoms dėl pernelyg triukšmingų vakarėlių.


Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje...


Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys „Design for life“. Į Palangos sporto areną, Sporto g. 3, iš Lietuvos ir Latvijos suplūs per 100 prekės ženklų, pirmuosius lankytojus pasitiks tūkstantis ledų – dovanų. O atėjusiems su vaikams neteks liūdėti: jų lauks nemokami atrakcionai ir cukraus vata.


Vasario 6 d. Palangos viešojoje bibliotekoje moksleiviams pristatyta paroda „Palanga šimtmečio verpetuose. 1918–2018“. Tai valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo Palangos mieste programos dalis, skirta puoselėti lietuviškai tapatybei.


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Virto persirengimo kabinos, bet viesulas paplūdimio paviljonų neįveikė

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Po sekmadienį pajūryje praūžusios audros, vakar rytą Palangos paplūdimiai poilsiautojus pasitiko sutvarkyti. „Žmonės pajūryje ilsisi, paplūdimiai tvarkingi. Atrodo, jog škvalo nebūta“, – sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.   Užklupo staiga Škvalas bei smėlio audra sekmadienį pajūrį užklupo staiga, tad pasirengti jam laiko beveik...


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Ką slepia atrakcionų verslas?

Aistas MENDEIKA, 2009 07 03 | Rubrika: Miestas

Šią vasarą šalia J.Basanavičiaus gatvės įsikūrę atrakcionai sukasi lyg viesulas. Ir ne tik linksmindami poilsiautojus. Patys jų šeimininkai vartosi slaptuose verslo verpetuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius