Kada laikas pirkti naujas motociklo padangas?

Palangos tiltas, 2023-11-27
Peržiūrėta
520
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kada laikas pirkti naujas motociklo padangas?

Saugią kelionę lemia daug veiksnių, tačiau motociklui svarbiausi yra geras padangų sukibimas su kelio danga ir transporto priemonės valdymo nuspėjamumas. Padangos yra vienintelis transporto priemonės ir kelio sąlyčio taškas, todėl jas reikėtų reguliariai ir kuo dažniau tikrinti. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip jos naudojamos ir laikomos.

Pagrindiniai padangų vertinimo parametrai yra šie: 

techninė būklė;protektoriaus aukštis;padangos amžius;naudojimo tipas.

Kaip įvertinti padangos būklę? 

Pirmiausia vizualiai apžiūrėkite, ar padangos paviršius nėra pažeistas, įtrūkęs ar suskilinėjęs. Atsiradę bet kokie įdubimai ar iškilimai taip pat turėtų būti signalas, kad reikia keisti padangą. Atliekant vizualinę apžiūrą taip pat reikėtų įvertinti motociklo padangos protektoriaus būklę.

Kiek protektoriaus turėtų būti saugioje motociklo padangoje?

Vienas iš parametrų, nors ir ne vienintelis, padangos būklei įvertinti yra protektoriaus aukštis. Minimalus protektoriaus gylis turi būti 1,6 mm. Visi motociklų padangų, patvirtintų naudoti viešuosiuose keliuose, gamintojai ant savo gaminių pateikia TWI žymeklius, nurodančius nusidėvėjimo ribą.

Policijos patikrinimo atveju, naudojant padangas, kurių padangos viršija šį lygį, gali būti atimtas transporto priemonės registracijos liudijimas ir transporto priemonė gali būti išsiųsta techninei apžiūrai. 

Tačiau saugumo sumetimais neverta laukti iki paskutinės akimirkos. Daugelis padangų gamintojų rekomenduoja padangas keisti jau tada, kai lieka 2-3 mm protektoriaus aukščio. Tai ypač svarbu padangoms, naudojamoms važiuojant greičiau. Kuo mažesnis griovelio tūris, tuo didesnė akvaplanavimo rizika. Gerų padangų pasiūlymų galite rasti parduotuvėse internete, pavyzdžiui, heradas.lt.

Kokio senumo gali būti motociklo padangos?

Ar yra kriterijus, pagal kurį būtų galima nustatyti, kada padangas reikia keisti? Gamintojų teigimu, toks parametras galėtų būti jų amžius. Šiuo klausimu padės ant padangos šoninės sienelės esantis DOT simbolis, nurodantis pagaminimo datą.

Padangų bendrovės praneša, kad 10 metų senumo motociklų padangos paprastai gali būti keičiamos dėl amžiaus. Kaip ir protektoriaus nusidėvėjimo rodiklio atveju, tai yra ribinė vertė. Priklausomai nuo to, kaip ir kada padangos laikomos ir kiek laiko jos buvo naudojamos, šis laikotarpis gali būti trumpesnis. Padangos laikomos naujomis iki 3 metų nuo pagaminimo datos.

Kas dar, be susidėvėjusio protektoriaus ir pagaminimo datos, lemia padangos naudojimo laiką?

Gumos garavimo požymiai yra pavojaus signalas. Netolygus protektoriaus nusidėvėjimas gali būti ne tik padangos, bet ir pakabos komponentų būklės požymis. Taip pat verta patikrinti, ar nėra padangos profilio deformacijų. 

Jei motociklas ilgą laiką naudojamas važiuojant tik tiesiais keliais, gali atsirasti suplonėjimas viršuje. Pernelyg nusidėvėjusios šoninės sienelės dažnai pasitaiko padangoms, naudojamoms siaurose ir vingiuotose trasose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saugią kelionę lemia daug veiksnių, tačiau motociklui svarbiausi yra geras padangų sukibimas su kelio danga ir transporto priemonės valdymo nuspėjamumas. 


NT ekspertai sako, kad pernai didžiulę sėkmę išgyvenusi Lietuvos pajūrio būsto rinka šiemet, panašu, grįžta į įprastas vėžes.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


„Vienas mano draugo draugas niekaip neišsirenka kurį butą pirkti: ar 32 kv. m. ploto Palangoje, ar 100 kv. m. ploto Jūrmaloje. Kaina praktiškai tokia pati, tad reikia įvertinti kitus privalumus ir trūkumus“, – feisbuko paskyroje rašė „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. 


Artėjant lapkričio 10 dienai, kada vasarinės padangos turi būti pakeičiamos naujomis, dauguma vairuotojų ima svarstyti, ar turimą padangų komplektą vertėtų pakeisti nauju, ar dar vieną sezoną bus galima drąsiai važinėti su senomis padangomis.


Nors daugelis Lietuvos rajonų susilaukė lietaus, šalies šiaurinių ir vakarinių rajonų gyventojai atsibudo pamatę už lango pačią tikriausią žiemą. „Gegužės 3 -ioji, 6.40, kažkur ties Laukuva. Dar neteko gegužės mėnesį tiek galvoti apie ... žiemines padangas,“ – tokį įrašą Facebook paliko palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas. Mindaugo...


Palangiškė, užuot uždirbusi iš parduodamų padangų, dar ir neteko nemažos sumos pinigų. Moteris kreipėsi į Palangos miesto policijos komisariatą ir pasakojo, kad internetiniame skelbimų portale buvo paskelbusi, jog parduoda padangas. Su ja susisiekusi mergina teigė, kad nori jas pirkti, paprašė duomenų kurjeriui užsakyti, o kad pareiškėjos sąskaitą pasiektų pervesti...


Nors iki gražiausios metų šventės – Kalėdų dar turime šiek tiek laiko, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl dovanas riekėtų pradėti pirkti anksčiau Ir tikrai netrūksta priežasčių, kodėl tai daryti riekėtų internetu. Vis dar svarstote, ar dovanų pirkimas internetu yra išmintingas pasirinkimas? Tikrai taip – kviečiame susipažinti su argumentais.


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius