Palangiškiai senas padangas ir baldus bei kitas stambias atliekas raginami vežti į Joskaudus

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-03-06
Peržiūrėta
2145
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai senas padangas ir baldus bei kitas stambias atliekas raginami vežti į Joskaudus

Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.

Su Europos Sąjungos parama tokios aikštelės atidarytos visų Lietuvos savivaldybių teritorijose. O Vakarų Europos valstybėse ši civilizuota atliekų atsikratymo forma veikia jau keletą dešimtmečių. Palangiškiams tokia aikštelė vartus atkėlė šių metų sausio 14-ąją. Į ją galima atvežti statybines atliekas, baldus, drabužius, stiklą, metalą, popierių ir kartoną, plastiką, nebereikalingą elektros ir elektronikos įrangą. Šioms atliekoms surinkti aikštelėje yra pastatyti specialūs konteineriai.

Nuo kovo vidurio aikštelėje bus galima palikti ir buityje susikaupusias pavojingų chemikalų turinčias medžiagas – dažus, tepalus, skiediklius, bei gyvsidabrio ir kitokias elektros lempas. Priimamų atliekų kiekiai nėra ribojami, išskyrus statybines atliekas ir padangas. Kiekvienas Palangos gyventojas per metus į aikštelę gali atvežti ne daugiau 250 kilogramų statybinių atliekų, taip pat 5 padangas.

„Tai yra labai patogu. Užuot, liaudiškai vadinamą „gruzą“, išmetus bet kur, čia galima jį atvežti ir jo atsikratyti civilizuotai. Būna, kad į aikštelę per dieną atvažiuoja apie 10 palangiškių, šiandien iki popietės (kalbėjomės trečiadienio popietę – aut.), apsilankė 4 – atvežė statybines atliekas“, – sakė aikštelės vadybininkas Algirdas Rakauskas.

Nuo vasaros aikštelėje numatyta priimti ir žaliąsias atliekas – nupjautą žolę, šakas, o rudenį – lapus. „Jau įsibėgėjame – gyventojai vieni kitiems papasakoja apie mus. Klaipėdoje tokios aikštelės buvo atidarytos prieš pusmetį, tai kolegos pasakoja, kad rudenį žmonės daugiau ūkininkavo ir gausiau vežė atliekas į aikšteles. O žiemą jaučiamas sąstingis. Bet pavasarį prasidės visuotinis švarinimas ir lankytojų tikrai pagausės“, – įsitikinęs aikštelės vadybininkas. Palangiškiai su stambiagabaritinėmis atliekomis, padangomis ir kitais nebereikalingais daiktais Juoskaudų aikštelėje laukiami antradienį-penktadienį, nuo 9 iki 18 valandos ir šeštadienį – nuo 10 iki 14 valandos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo balandžio Palangos miesto gyventojai turės atskirai rūšiuoti biologines ir maisto atliekas. Gyventojų patogumui Palangos miesto savivaldybė jau pasirūpino biologinių ir maisto atliekų surinkimo priemonėmis, kurios artimiausiu metu bus dalinamos palangiškiams.


Jei sakoma, kad virtuvė yra namų širdis, tai tuomet valgomojo baldai yra viena jos pusių. Mes tiek daug laiko praleidžiame namuose, todėl natūralu, kad prie valgomojo stalo galima ne tik susiburti su šeima ar ramiai išgerti rytinę kavą, bet ir priimti svarbius sprendimus, o dabar – net ir dirbti. Todėl valgomojo stalas ir valgomojo kėdės turi būti patvarūs, tikti prie namų interjero ir ilgai...


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu...


Palangiškė, užuot uždirbusi iš parduodamų padangų, dar ir neteko nemažos sumos pinigų. Moteris kreipėsi į Palangos miesto policijos komisariatą ir pasakojo, kad internetiniame skelbimų portale buvo paskelbusi, jog parduoda padangas. Su ja susisiekusi mergina teigė, kad nori jas pirkti, paprašė duomenų kurjeriui užsakyti, o kad pareiškėjos sąskaitą pasiektų pervesti...


Balandžio 1-ąją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro(NVSC) Palangos skyriuje gauti 2 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Abu asmenys - Palangos gyventojai.


Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas...


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Rinkliava už atliekas atpigs dar negreit

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Vos keliais mėnesiais ilgiau, nuo 2009 metų rugpjūčio, rinkliavą už atliekas renkanti Kretingos rajono komunalinio ūkio įmonė surenka apie 90 procentų mokesčių ir spalio mėnesį rajono gyventojams jau sumažino rinkliavos tarifus.


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius