„Kai kurios J. Basanavičiaus gatvės kavinės betvarke tarsi siekia sumenkinti Palangos įvaizdį“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-11
Peržiūrėta
1728
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kai kurios J. Basanavičiaus gatvės kavinės betvarke tarsi siekia sumenkinti Palangos įvaizdį“

Palanga, dviem vasaros mėnesiams virtusi Lietuvos sostine, vėl nurimo, skaičiuoja „viščiukus“ ir aptaria tai, kas yra taisytina. Prisipažinęs, kad vasarą su šeima iškylauti neturėjęs kada, nes beveik visi savaitgaliai buvo „darbiniai“, miesto meras Šarūnas Vaitkus su šeima išvyksta kelioms savaitėms atostogų. Po jų jam, kurorto konservatorių rinkimų sąrašo lyderiui ir kandidatui į tiesioginius mero rinkimus 2015-ųjų pradžioje, teks iš naujo įrodyti, kad pažadai miestelėnams yra vykdomi, o Palangoje yra gera ir gyventi, ir verslu užsiimti. Prieš išvykdamas atostogų meras Š. Vaitkus atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

– Koks Palangai buvo jau besibaigiantis 2014-ųjų sezonas pagal statistinius duomenis, kuriuos turite?

– Apie vasaros statistinius duomenis bus galima kalbėti kiek vėliau, įsibėgėjus rugsėjui, kuomet jau turėsime apibendrintus trijų mėnesių rezultatus, tačiau galima drąsiai teigti, kad vasara palangiškiams buvo gera. Nors birželis orais nelepino, liepa, kaip pamenate, buvo itin karšta, tad tuo metu Palanga priviliojo šimtus tūkstančių poilsiautojų. Tai kompensavo galbūt nuostolingą birželį.

Žinoma, užklupę karščiai mūsų komunalininkams, specialiosioms tarnyboms, gelbėtojams atnešė labai daug darbo. Vis dėlto džiaugiuosi, kad minėtų tarnybų specialistai su savo pareigomis susitvarkė tikrai gerai – miestas buvo puikiai prižiūrėtas, išvalytas, o policijos pareigūnų, gelbėtojų bei medikų dėka tiek palangiškiai, tiek poilsiautojai kurorte jautėsi saugūs. Šią vasarą gelbėtojų prižiūrimoje teritorijoje nenuskendo nė vienas žmogus, ir tai – akivaizdus pajūrio gelbėtojų nuopelnas.

Šiais metais Palangoje budėjo gausios policijos pajėgos, ir, palyginti su praėjusia vasara, statistika nėra prasta. Suprantama, kad esant didžiuliam poilsiautojų srautui, iš kurių daugelis kurorte pernelyg atsipalaiduoja, visiškai išvengti incidentų neįmanoma, tačiau policija taip pat puikiai suvaldė situaciją, daug dėmesio skyrė ir prevenciniam darbui.

– O kokią Palangą matėte iškylaudamas joje savaitgaliais su šeima? Pasivažinėdamas darbo dienomis? Ko, jūsų nuomone, dar trūksta? Kas keistina?

– Vasarą su šeima iškylauti neturėjau kada, nes beveik visi savaitgaliai buvo „darbiniai“. Miestas sulaukė daug aukšto lygio svečių, kurie, atvykę į pajūrį pailsėti, nori ir mero dėmesio. Tokie neoficialūs susitikimai ne mažiau svarbūs, norint operatyviau spręsti miestui svarbius klausimus. Juk suprantama, jog geriausiai klausimai sprendžiami, kai galima ne tik papasakoti apie vykdomus projektus, bet ir realiai juos parodyti, o kartu ir įvardyti kylančias problemas bei kelti klausimą dėl tolesnio finansavimo.

O keistinų dalykų, be abejo, Palangoje yra. Vienas iš jų – viešųjų tualetų darbo laikas. Jis, mano nuomone, vasarą turėtų būti pratęstas iki 24 val. Šį klausimą tikrai svarstysime ir kitąmet bandysime minėtą problemą išspręsti. Kita problema, kurią reikia spręsti iš esmės, yra didžiulis automobilių srautas mieste. Saugaus eismo komisija bandė spręsti šį klausimą reguliuojant eismą atitinkamais kelio ženklais, bet reikia imtis ir kitų priemonių.

Kaip ir daug ankstesnių vasarų, taip ir šiemet galvos skausmas buvo ir triukšmas J. Basanavičiaus gatvėje, nors dar prieš prasidedant kurortiniam sezonui Savivaldybėje buvo kalbėta su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija bei prašyta išspręsti šią garso problemą. Suprantama, kad kurortas negali gyventi lyg miegamasis rajonas, bet negalima ignoruoti palangiškių ir svečių poreikio pailsėti. Ir nors yra aiškiai nustatytos valandos, kada mieste leidžiamas didesnis garsas, o kada garso stiprinimo aparatūra turi būti išjungta, deja, problemos nepavyksta išspręsti jau daugelį metų. Čia pasigendu kai kurių verslininkų sąmoningumo. Apmaudu, bet susidaro įspūdis, jog kai kurios J. Basanavičiaus gatvės kavinės betvarkę kelia tendencingai, lyg tyčia siektų sumenkinti Palangos įvaizdį.

– Šiemet Palangos paplūdimyje neliko kelių tradicinių didelių festivalių. Bet į Palangą kaip traukė, taip traukia minios su tuščiomis piniginėmis, glaudžiasi ne tik viešbučiuose, bet ir palėpėse ir rūsiuose. Ar pageidaujama tokia publika bus Palangoje ir po 5, 10 metų? Ar matote Palangą kaip masių kurortą, ar labiau orientuotą į vidurinę klasę ir pasiturinčius klientus?

– Palangos svečių nevertiname pagal jų piniginės storį – kurorte laukiami visi poilsiautojai, nepriklausomai nuo jų materialinės padėties. Suprantama, kalbu apie kultūringą publiką.

Džiugu, kad pastaruosius keletą metų pastebima tendencija, jog poilsį Palangoje vis dažniau renkasi šeimos su vaikais.

Kad kurorto svečių poilsis būtų pilnavertis, dedame nemažai pastangų, atnaujindami miesto infrastruktūrą, tvarkydami aplinką: kurorte kasmet didinamas gėlynų skaičius, įrengtas Vaikų parkas, restauruotas sudegęs Kurhauzas, pastatytas universalus sporto kompleksas, rengiamas europinius standartus atitiksiantis kempingas, kyla nauja Koncertų salė, naujoji moderni autobusų stotis, tvarkomas Birutės parkas, tiesiamas Palangos aplinkkelis, tvarkoma daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka, restauruojamos gatvės, didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius bei atliekama dar daug miestui ir poilsiautojams svarbių darbų. Be abejo, Palangoje organizuojama ir nemažai aukšto lygio kultūrinių renginių.

– Kitais metais numatyta baigti Palangos aplinkkelio statybą. Ar bus įvestas įvažiavimo į Palangą mokestis. Kokia jūsų pozicija tuo klausimu?

– Šiuo metu Savivaldybės administracija viešųjų pirkimų būdu perka paslaugą parengti Kretingos gatvės atkarpos nuo viaduko iki sankryžos su Klaipėdos plentu techninį projektą. Ši gatvės atkarpa bus sutvarkyta praplečiant ją iki keturių eismo juostų. Šiame projekte bus numatytas ir terminalų – įrenginių, padėsiančių išspręsti įvažiavimo į miestą apmokestinimo klausimą, pastatymas.

Techninę dokumentaciją planuojama užbaigti rengti kitąmet, o iš karto po to, kai reikiami dokumentai bus parengti ir prasidės Kretingos gatvės rekonstrukcijos darbai, bus apmokestintas įvažiavimas į Palangą bei atšauktas vadinamasis „pagalvės“ mokestis.

Už įvažiavimą į miestą surinktos lėšos bus panaudojamos kurorto infrastruktūrai gerinti, taigi grįš ne tik palangiškiams, bet ir Palangoje besiilsintiems svečiams.

– Ar ateityje miesto žemėlapyje matote UAB „Palangos butų ūkis“? Ar „Palangos komunalinis ūkis“ jau pasiekė optimalų iš „Palangos butų ūkio“ perimtų namų skaičių? Ar savivaldybės įmonė turi potencialą administruoti visus daugiabučius namus mieste?

– Tokį potencialą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tikrai turi. Savivaldybės taryba sudarė sąlygas palangiškiams pasirinkti, kokia įmonė – privati ar Savivaldybės – administruos jų daugiabučius. Toliau viskas priklauso tik nuo pačių gyventojų pageidavimų.

Kiek girdžiu iš vietinių gyventojų, ateinančių į mero priėmimus, matau, kad jie tikrai patenkinti Savivaldybės įmonės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbu. 

– Kokius pagrindinius darbus esate numatę atlikti mieste iki metų pabaigos?

– Darbų yra daug, ir jų tempai nemažėja, todėl negalima teigti, kad kartu su vasara Savivaldybėje baigiasi didysis darbymetis. Esame numatę daug projektų, kurių vasarą – kurortinio sezono metu – nenorėjome pradėti įgyvendinti dėl vietos gyventojų ir poilsiautojų patogumo. Kalbu pirmiausia apie miesto gatvių rekonstrukcijas. Kaip žinia, Šventojoje jau prasidėjo Jūros g., Šventosios g. rekonstrukcijos, Palangoje – J. Janonio g., Sodų g., Druskininkų g., J. Piktuižio g. rekonstrukcijos, bus įrengiamos ir papildomos automobilių stovėjimo vietos. Gyventojų patogumui prie daugiabučių namų bus įrengti lauko treniruokliai, tvarkoma daugiabučių namų aplinka. Jau netrukus darbai užvirs Jūratės gatvės aikštėje – čia šį rudenį prasidės fontano statyba. Dar šiemet, siekiant užtikrinti kuo didesnį pėsčiųjų, ypač – vaikų, saugumą  bus apšviestos ir pėsčiųjų perėjos.  

Miesto pokyčių palangiškiai dar šiemet pamatys ir daugiau: rudenį duris atvers nauja autobusų stotis su prekybos centru, gyventojų patogumui – ir naujas policijos komisariatas, įsikursiąs miesto centre. Dar šiais metais į rekonstruotą vieną pastatą persikels visa Savivaldybės administracija, kad būtų patogiau miesto gyventojams, o taip pat ir supaprastėtų visų skyrių administravimas. Ne mažiau aktualūs palangiškiams ir vykstantys biokuro katilinės statybos darbai. Netrukus užvirs ir kempingo antrojo etapo statybos, prasidės vilos „Anapilis“ rekonstrukcija.  

– Ar jau Taryboje jaučiate artėjančių savivaldos Tarybų rinkimų nuotaikas? Ar tampa dėl jų sunkiau kalbėtis su koalicijos partneriais?

– Dar prieš vasarą pasijuto, kad rinkimai prasidėjo – matomas tam tikrų partijų, ypač – kai kurių pavienių Savivaldybės tarybos narių suaktyvėjimas. Dažniausiai kritika spaudoje būna ne pagrįsta faktais, bet siekiant parodyti, neva mieste kažkas yra labai blogai. Juntama, kad tai yra rinkiminiai šou, bet aš manau, kad palangiškiai patys mato, kas vyksta mieste, ir objektyviai vertina pasirodžiusias rinkimines žinias.

Su koalicijos partneriais tikrai sutariame jau ketvirtus metus. Aišku, rinkimai kiekvienai partijai yra svarbu, gal dabar reikia daugiau įtikinėjimų vienu ar kitu klausimu, bet koalicijos nariai tikrai dirba Palangos naudai. Jokios konfrontacijos nėra.

– Ar dalyvausite tiesioginiuose mero rinkimuose? Kada paskelbsite savo sprendimą?

– Šeštadienį vykusiame TS-LKD Palangos skyriaus visuotiniame susirinkime esu patvirtintas kaip sąrašo lyderis ir kandidatas į merus.

– Esate TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas. Kiek jau esate pažengę kurdami savo rinkimų programą, kurią pateiksite palangiškiams?

– Be abejonės, apie būsimą programą galvoti pradėjome iškart, kai pradėjome dirbti. Dabar visos mūsų pajėgos sutelktos į tai, kad kuo geriau įgyvendintume prieš ketverius metus duotus pažadus. Džiugu pastebėti, kad maždaug 93 proc. mūsų programos jau yra įgyvendinta, ir dabar, iki rinkimų likus pusei metų, kartu su koalicija siekiame įgyvendinti ir likusius programos punktus.

Būsimoji programa, be abejo, yra dėliojama. Jau turime jos „stuburą“, tad rinkėjams vėl pateiksime labai konkrečią programą – be abstrakčių kalbų, pažadų ar „tuščių“ siekiamybių, o nurodant konkrečius darbus bei jų įgyvendinimo terminus.

– Ar tiesa, kad programoje numatyta dviejų vandens parkų statybos: mažesniojo – miestelėnų reikmėms, ir didelio su SPA paslaugomis – laisvoje ekonominėje zonoje prie Palangos oro uosto? Ar juos pastatyti realu?

– Šiuo metu yra pradėtas teritorijos prie oro uosto detaliojo plano rengimas – čia galėtų atsirasti daug kas, pavyzdžiui, didžiulis pramogų parkas su atrakcionais, taip pat pradėtas rengti Ledo arenos Bangų g. detalusis planas. Be abejonės, pradėta rengti ir Vandens pramogų parko dokumentacija. Vandens parkas turėtų atsirasti šalia Birutės parko, žiemos stadiono vietoje.

– Ar įvertinote, kiek iš konservatorių rinkimų programos siekinių 2011–2015 metų Tarybos kadencijai jau yra įgyvendinta? Ko gailitės, kad nepavyko padaryti?

– Džiaugiuosi, kad beveik visa (apie 93 proc.) mūsų partijos, o taip pat ir valdančiosios koalicijos, programa per tris su puse metų yra įgyvendinta. Malonu, kad pavyko įgyvendinti ir tokius Palangai svarbius darbus, kurių nei rinkimų, nei koalicijos programoje nebuvo numatyta.

Be jau anksčiau minėtųjų įgyvendintų projektų, pavyko pasiekti, kad būtų pradėtos kurortui itin svarbaus Palangos aplinkkelio statybos. Šis kelias bus nutiestas iki kitų metų gegužės. Palangiškiams svarbu ir tai, kad pradėta rengti miesto pirties techninė dokumentacija. Nuveikta ir daugiau miestui svarbių darbų.

– Ko nepavyko padaryti?

– Dėl užstrigusių tam tikrų biurokratinių dalykų dar nepavyko sutvarkyti paplūdimio infrastruktūros – įrengti apšvietimą. Šis klausimas yra sprendžiamas, bet daug kas priklauso ne tik nuo Savivaldybės, bet ir nuo Aplinkos ministerijos.

Daug darbų „verda“ Šventojoje, bet visko įgyvendinti per ketverius metus neįmanoma. Būtinus darbus numatysime savo programoje, kurioje bus skirtas didelis dėmesys Šventajai.

– Kitą savaitę išvykstate atostogų. Kur ketinate atostogauti? Kokią idėją, šovusią į galvą per atostogas užsienyje, norėtumėte įgyvendinti ir Palangoje?

– Vasara, kaip ir visi pastarieji pusketvirtų metų, buvo tikrai darbinga, tad laiko šeimai galėjau skirti mažiau, nei norėtųsi. Todėl atostogos – geriausias laikas pasimėgauti laisvalaikiu su šeima, skirti daugiau laiko vaikams, o kartu ir pasisemti naujų patirčių, ką būtų galima pritaikyti ir mūsų kurorte. Esame nusipirkę lėktuvo bilietus, tad, jei niekas nesutrukdys, skrisime atostogauti į Vokietiją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos skautai suvienijo jėgas siekdami sugrąžinti istorinį gatvės pavadinimą suteiktą 1933m. dabartinėje Dariaus ir Girėno gatvės dalyje Palangoje. 


Lietuvos skautai suvienijo jėgas siekdami sugrąžinti istorinį gatvės pavadinimą suteiktą 1933 metais dabartinėje Dariaus ir Girėno gatvės dalyje Palangoje.


Jau artimiausiu metu Palangos savivaldybės iniciatyva bus sudaryta darbo grupė, kurioje bus ir valstybės institucijų atstovų, pirmajame posėdyje bus sprendžiama dėl licencijų prekiauti alkoholiu apribojimų ar net panaikinimo kai kurioms J.Basanavičiaus gatvės kavinėms, pastarąją vasarą daugiausiai baustoms dėl pernelyg triukšmingų vakarėlių.


Už lango – jau įsibėgėjo ruduo, o tai, reiškia, kad keičiasi ir daugybė įpročių, susijusių su mūsų kasdienybe. Ir būtent šiam laikui prasidėjus, daugelis žmonių nusprendžia atnaujinti savo įvaizdį, įsigyti naujų aprangos detalių. Dauguma žmonių sako, kad tai daro tiesiog dėl praktinių priežasčių, kadangi orai atvėsta, tad tiesiog reikia šiltesnių drabužių, o prie...


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, antradienio naktį vyras išdaužė kavinės langą ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip pranešė Klaipėdos policija, 1994 metais gimęs vaikinas konfliktavo su kavinės darbuotojomis ir metė alaus bokalą į langą, po to pasišalino iš įvykio vietos. Sulaikymo metu pažeidėjas pasipriešino policininkams ir...


Palanga, dviem vasaros mėnesiams virtusi Lietuvos sostine, vėl nurimo, skaičiuoja „viščiukus“ ir aptaria tai, kas yra taisytina. Prisipažinęs, kad vasarą su šeima iškylauti neturėjęs kada, nes beveik visi savaitgaliai buvo „darbiniai“, miesto meras Šarūnas Vaitkus su šeima išvyksta kelioms savaitėms atostogų. Po jų jam...


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius