Lauko kavinės – pagrindinis uždarbio šaltinis vasarą

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-06-06
Peržiūrėta
1873
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lauko kavinės – pagrindinis uždarbio šaltinis vasarą

Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.

 

Reikia daug lėšų

Kavinės „Armėniški šašlykai“ vadovė Inga Drakšaitė sakė, kad investicijoms į lauko kavines nėra ribų, tačiau reikia gana daug lėšų. „Lauko kavinės įrengimas priklauso nuo poreikių, jei norima padaryti itin gerą, tuomet ir investicijos bus visai kitos. Aš pati stalus bei suolus gaunu iš tiekėjų, o visą lauko erdvę tvarkausi pati – sodinu gėles, krūmus, kiek leidžia mano kišenė“,- pasakojo I. Drakšaitė.

Moteris sakė, jog investicijos priklauso ir nuo to, ar kavinė priklauso žmogui, ar ji yra nuomojama. „Jei yra nuomojamasi, tuomet ir investicijos visuomet būna mažesnės, visa aplinka priklauso nuo pačių savininkų. Tačiau kai aš pati esu savininkė, todėl man aplinkos tvarkymas yra malonumas ir žmogui yra jaukiau būti sutvarkytoje aplinkoje. Nors grožis reikalauja ir didelių pastangų, laiko bei ne mažai pinigų“,- pasakojo kavinės „Armėniški šašlykai“ vadovė I. Drakšaitė.

 

Nuostolis – tik kavinė viduje

I. Drakšaitė sakė, jog daugiau nei pusė pelno vasaros metu sudaro surinktos lėšos iš lauko kavinių. „Žmonės nenori vasarą būti viduje, jie mieliau renkasi kitą kavinę nei sėdasi išsirinktos kavinės viduje“,- pasakojo moteris.

A. Macius taip pat sakė, jog vidaus kavinės reikalingos būna tik esant blogam orui. „Vasarą yra nuostolinga turėti tik vidaus kavinę Palangoje. Visi įkaitę po pliažo nori atsigaivinti šaltu gėrimu lauko kavinėje ir jokiais būdais nenori būti viduje“,- pasakojo A. Macius.

Vyras sakė, kad lauko kavinei yra privalu turėti uždangą nuo saulės ar lietaus. Paklaustas, ar daug kainuoja lauko kavinės išlaikymas, A. Macius atsakė: „Aš lauko kavinę stačiau kartu su vidaus kavine prieš bemaž dešimt metų, todėl lauko kavinės didelių investicijų man nereikalauja“. Vyras sakė, kad jam nėra galimybės plėsti savo lauko kavinės, nes nėra vietos, todėl apie tai net nebuvo svarstyta.

 

Išlaikymas – ne pigus

Kavinės „Ronžės uostas“  vadovė Daiva Bučienė sakė, jog lauko kavinės neša didelį pelną, tačiau priežiūra reikalauja daug pastangų ir lėšų. „Mes esame šalia jūros, todėl aplink kavinę yra daug smėlio. Dėl šios priežasties kiekvienais metais mes turime vežtis juodžemio, naujai sodinti žolę, ją laistyti ir prižiūrėti. Gerai, jog šalia yra upelis, iš kurio galima gauti vandens žolei. Tačiau išlaikymas yra tikrai ne pigus“,- pasakojo D. Bučienė.

Ji sakė, jog visa lauko įranga – stalai, kėdės, suolai yra gaunami iš tiekėjų. Moteris su mielu noru turėtų ir daugiau augalų, tačiau jų išlaikymui reikia turėti labai daug laiko ir daug investuotojų. „Vien paprastos žolės išlaikymas kainuoja ne mažai pinigų, o kas turi daug visokių augalų, tai jiems kainuoja dar daugiau. Tačiau tam reikia ne tik pinigų, bet ir daug laiko arba atskiro žmogaus, kuris reguliariai laistytų gėles, prižiūrėtų visą augaliją“,- pasakojo moteris.

D. Bučienė sakė, jog didžiąją dalį pelno vasaros metu sudaro lauko kavinės. „Žmonės nori praleisti kuo daugiau laiko kieme, juk net devynis mėnesius laukiame vasaros. Todėl retas, esant geram orui, nori būti kavinės viduje“,- kalbėjo kavinės „Ronžės uostas“ vadovė D. Bučienė.

Turbūt ne veltui vasaros sezono metu visos vidaus kavinės įsirengia bent kelis stalelius lauke – juk tai pagrindinis uždarbio šaltinis karštomis vasaros dienomis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 18 dieną Lietuva neteko šlagerių karalienės Vitalijos Katunskytės. Ji buvo neatsiejama nuo Palangos, būtent šiame kurorte jos visą kelią stebėjo „Jūros užeigos“ – vienos pirmųjų kavinių, kurioje dainavo Vitalija –, savininkas Aidas Jurkštas.


Jau artimiausiu metu Palangos savivaldybės iniciatyva bus sudaryta darbo grupė, kurioje bus ir valstybės institucijų atstovų, pirmajame posėdyje bus sprendžiama dėl licencijų prekiauti alkoholiu apribojimų ar net panaikinimo kai kurioms J.Basanavičiaus gatvės kavinėms, pastarąją vasarą daugiausiai baustoms dėl pernelyg triukšmingų vakarėlių.


Pačiame Palangos centre, po kavinės „Fotokava“ stalais, dar nesugrėbti pernykščiai medžių lapai, nenuravėtos piktžolės veržiasi pro šaligatvio plyteles.


Palangos policininkai aiškinasi, kas iš baro pavogė indą su arbatpinigiais,


Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, antradienio naktį vyras išdaužė kavinės langą ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip pranešė Klaipėdos policija, 1994 metais gimęs vaikinas konfliktavo su kavinės darbuotojomis ir metė alaus bokalą į langą, po to pasišalino iš įvykio vietos. Sulaikymo metu pažeidėjas pasipriešino policininkams ir...


Lapkritis – pats niūriausias mėnuo, kuomet visa Palanga tarsi užmiega giliu miegu, ruošdama jėgas netrukus prasidėsiančiam šventiniam šurmuliui. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai, įprastai lapkritį uždarantys savo kavines ir restoranus. Tuomet jiems atsiranda proga kai ką reikalingo pasiremontuoti, o ir vasarą plušėjusiems darbuotojams suteikti...


Tradicinis „Palangos tilto“ kavarytis šią savaitę kaip niekada atitiko savo pavadinimą, nes buvo kalbama būtent apie... kavą. Tiksliau kalbant, kad jos puodeliu nemokamai galėtų pasivaišinti neįgalintis jos kavinėje nusipirkti miesto senjoras ar bet kuris kitas miestelėnas, gyvenantis su susiveržtu diržu. Ar gali miesto kavinės parodyti, kad jos yra socialiai...


Palanga, dviem vasaros mėnesiams virtusi Lietuvos sostine, vėl nurimo, skaičiuoja „viščiukus“ ir aptaria tai, kas yra taisytina. Prisipažinęs, kad vasarą su šeima iškylauti neturėjęs kada, nes beveik visi savaitgaliai buvo „darbiniai“, miesto meras Šarūnas Vaitkus su šeima išvyksta kelioms savaitėms atostogų. Po jų jam...


Ieškote darbo Palangoje vasaros pabaigoje? Jus dar mielai priims padavėjos, pagalbinės virtuvės darbuotojos ar administratorės pareigoms, tačiau tik iki spalio mėnesio. Tiesa, didelio atlyginimo jau nesitikėkite.


Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius