Kaip pasiskirstys mandatai naujoje Taryboje?

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-02-26
Peržiūrėta
456
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki vienos, visai Palangai svarbios datos – kovo 3-iosios, – kada rinksime savivaldybės naująją Tarybą, liko visai nedaug.
Kam patikėsime miesto vairą kitus ketverius metus?
Kaip „Palangos tilto“ redaktoriui, man ši rinkimų kampanija kol kas – išskirtinai rami, korektiška ir... neįdomi.
Sutikite, per 10 paskutinių metų, kuomet Palangą valdo konservatoriai, kitų partijų skyriai arba išnyko – taip atsitiko su kažkada pirmu smuiku kurorte griežusiais Raimundo Palaičio – Remigijaus Kirstuko – Vytauto Stalmoko liberalcentristais, arba gerokai nukraujavo, pavyzdžiui, socialdemokratai.
Demokratijos Palangoje, o ir visoje šalyje, liko gerokai mažiau per paskutinius 10 metų, bet, drįstu sakyti, kad, 2008–2010 metais Taryboje vyravus margai įvairovei, demokratijos ir anarchijos riba buvo labai plona.
Nors šiandien silpnabalsiai kurorto konservatorių kritikai vis dar bando įpiršti mintį, kad Palangą lydi sėkmė, nes 2008–2012 metais Vyriausybės premjeru buvo A. Kubilius su savo komanda, o Šarūnui Vaitkui tuomet, 2011-aisiais, į Palangą pavyko prisivilioti ne tik jį, bet ir visą jo Vyriausybę į išvažiuojamąjį posėdį čia, tokie vingrojimai neišlaiko jokios kritikos.
Patinka ar ne jums Š. Vaitkus kaip asmuo, tačiau kaip meras jis dešimtis kartų įrodė savo lyderystę, net fanatišką požiūrį gimtajam miestui.
Galėčiau lažintis, jis bus vienas iš nedaugelio šalies savivaldybių merų, kuris meru bus išrinktas pirmajame ture, tai yra kovo 3-iąją dieną.
Manau, kad merų rinkimų antros vietos laimėtoja taip pat aiški – Svetlana Grigorian. Jai dabar kol kas sunku varžytis su konservatorių lyderiu, tačiau ji, negu bet kuris kitas kurorto politikas, turi daug erdvės augti ir stiprėti.
Dar vienas kandidatas į merus, „valstiečių ir žaliųjų“ lyderis Darius Kubilius – geras žmogus, bet per visą rinkimų kampaniją iš jo, kaip kandidato, taip niekur ir neišgirdau įdomesnių idėjų.
Keista būtų, jeigu visai „nevalstietiška“ Palanga gausiau balsuotų už jį ir jo vedamą sąrašą, nors mano spėjimas, kad jie vieną mandatą „sužvejos“.
Atvirai pasakius, apie ketvirtą kandidatą, visuomeninio komiteto „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“, į merus Vilių Martusevičių sužinojau tik prieš savaitę, rengdamas publikaciją apie kandidato kvietimą „neprašikti“ (neprašyti) dar vieno šanso.
Kaip ir apie „super“ brangius miltus, kuriuos jis galimai pirko kaip Darbo partijos deleguotas viceministras.
Įdomesnė gali būti partijų ir komitetų atstovavimo rinkėjams proporcija miesto Taryboje.
Ko gero, įdomiausias klausimas šis: ar konservatoriai gali pakartoti praėjusių rinkimų sėkmę – gauti 14 mandatų?
Ar nesuveiks paradoksas: kuo geriau yra, tuo greičiau žmonės užmiršta, kam dėkoti ir ką vertinti?
Nė viena kita politinė jėga, dalyvaujanti rinkimuose, nė iš tolo negali prilygti konservatorių programos įgyvendinamumui ir gelmei, tačiau, ar to konservatoriams užteks?
Regis, miesto meras ir TS-LKD Palangos pirmininkas Š. Vaitkus yra nusprendęs skyriaus „laivą“ į pergalę rinkimuose nuvesti ramiai ir tyliai, neskirdamas laiko susitikimams su visuomene kaip ankstesnėse rinkimų kampanijose.
Nesu įsitikinęs, kad tokia taktika yra gerai.
Dabar populiaru spėlioti, kas ir kiek „pasigriebs“ mandatų. Jeigu kam nors įdomi mano nuomonė, manau, kad kurorto konservatoriai gaus jų 13, tris gaus socialdemokratdarbiečiai, du – socialdemokratai, po vieną – „palangiškiai“, „valstiečiai“ ir „tvarkiečiai“.
O kaip manote jūs?

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian interviu „Palangos tiltui“ sakė, kad į žmonių prašymus dažnu atveju žiūrima pro biurokratinius „pirštus“. „Iš štai čia aš matau LSDP, kaip partijos, ir kaip jos mūsų skyriaus nišą,“ – sakė ji. Tačiau apie minimum penkis mandatus 2023-2027 metų miesto Taryboje...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kai net 41 šalies savivaldybėse kovo 17-ąją čiužėjo rinkėjų biuleteniai – buvo renkami merai, kuriems išrinkti prireikė antrojo rinkimų turo, Palangos meras Šarūnas Vaitkus šypsojosi tarsi laimingas sotus katinas –Palanga (ne) naują valdžią jau turi, o pagal rinkėjų balsų skaičių tiesioginiuose mero rinkimuose nusileista tik Kauno merui Visvaldui...


Iki vienos, visai Palangai svarbios datos – kovo 3-iosios, – kada rinksime savivaldybės naująją Tarybą, liko visai nedaug. Kam patikėsime miesto vairą kitus ketverius metus?


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Palangos kurorto muziejuje penktadienį atidaryta neeilinė paroda „Paplūdimio mada. 150 metų. Iš AlexandreVassiliev kolekcijos“. Kokias sukneles vasaros metu dėvėdavo moterys, o vyrai kostiumus, dar 1850 metais, kaip keitėsi vasaros mados laikui bėgant, kokius aksesuarus mėgdavo, o kokie būdavo maudymosi kostiumėliai, – visa tai pamatyti galima naujoje parodoje, kuri...


Praėjusią savaitę naujoje Palangos „Maxima“ parduotuvėje autobusų stotyje apsipirkusi palangiškė, pirkusi prekių su nuolaida, grąžos turėjo gauti penkis eurus. Bet kasininkė vyresnio amžiaus pirkėjai vietoje jų įbruko penkių markių monetą, kuri buvo išimta iš apyvartos 2002-aisiais, Vokietijai įsivedus eurą. Į delną moteriai įsprausta moneta buvo nukaldinta...


Liberalų apetitas -7 Tarybos mandatai  1

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį naujojoje Palangos sporto arenoje įvyko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Klaipėdos regiono koordinacinės tarybos posėdis. Jame dalyvavo šešių regiono skyrių, taip pat ir Palangos, atstovai. Posėdyje viešėjęs LRLS pirmininkas, seimo narys Eligijus Masiulis pristatė Lietuvos politines aktualijas, aptarė pasiruošimą 2015 metų vasarį...


Buvusioje vasaros estradoje, kur šiandien dar burzgia sunkiasvorės statybų mašinos, jau 2015-ųjų pabaigoje turėtų iškilti moderni Palangos koncertų salė. Nors dar nežinia, kam bus pavesta rūpintis renginių joje organizavimu, miesto kultūrininkai mintyse jau svaičioja, kokias pasaulinio garso žvaigždes netrukus bus galima vilioti į Palangą. Tarp pageidaujamų kurorte...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius