Kairys: „Jono Šliūpo muziejus leis geriau suprasti Lietuvos istorijos puslapius“

Palangos tiltas, 2023-11-09
Peržiūrėta
778
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejaus atidarymas / Kultūros ministerijos nuotr.
Jono Šliūpo muziejaus atidarymas / Kultūros ministerijos nuotr.

Trečiadienį Palangoje duris atvėrė atnaujintas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Jono Šliūpo muziejus, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai. 

Renovuojant šį istorinį medinės architektūros pastatą, restauruoti ir suremontuoti jo vertingieji elementai, išsaugotos ir atskleistos vertingosios savybės, taip pat pagerintos energetinės savybės, įrengtas išorinis keltuvas, skirtas žmonėms su negalia.

19 amžiaus pabaigoje grafų Tiškevičių statyta vila yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas. Jame 1931–1944 metais gyveno gydytojas, nacionalinio atgimimo veikėjas, aušrininkas, daugelio kultūros, mokslo, visuomeninių draugijų steigėjas ir narys, publicistas, Palangos miesto pirmasis burmistras Jonas Šliūpas.

Muziejaus atidaryme dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys teigė, kad duris vėl atveriantis Jono Šliūpo muziejus leis mums geriau suprasti ne tik jo gyvenimo dramas, bet ir Lietuvos istorijos puslapius.

„Mūsų uždavinys, perfrazuojant patį Joną Šliūpą, yra gyventi tame pasaulyje taip, kaip mokame, kaip galime, ir nuolat siekti savo idealų.

Džiaugiuosi, kad šio muziejaus atidarymas yra lydimas savotiškos dramaturgijos – netikėtumo, kuris tuo pat metu yra gerai apgalvotas. Kalbu apie čia atidaromą Kazio Varnelio namų-muziejaus eksponatų parodą. Kazys Varnelis irgi buvo žmogus, kurio gyvenimą ženklino dramos. Abu – tiek Jonas Šliūpas, tiek Kazys Varnelis – nemažai savo gyvenimo metų praleido Amerikoje. Abiejų jų veiklas lietuviškoji linija ženklino skirtingai, bet labai ryškiai. Šiandien abu jie simboliškai susitinka Palangoje“, – sakė S. Kairys.

Projekto vertė – daugiau nei 730 tūkst. eurų. Remonto darbai finansuoti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Klimato kaitos programos (APVA), Kultūros ministerijos ir paties muziejaus lėšų.

Lrt.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasitinkant svarbiausią pavasario šventę – šv. Velykas – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia burtis margučių marginimo dirbtuvėms.


Kaip ir kasmet, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gražiausių metų švenčių kviečia laukti kartu. Advento dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ miesto bendruomenei rengiami vakarojimai su tautinio paveldo meistrais.


Trečiadienį Palangoje duris atvėrė atnaujintas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Jono Šliūpo muziejus, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai. 


Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atveria duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.


Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. 


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Visą vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius kvietęs prasmingoms ir jaukioms popietėms Jono Šliūpo muziejus šią savaitę užbaigs renginių ciklą „Kūrybinės atostogos pas Joną Šliūpą“.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Liepos 27–29 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius