Kalėdų šviesos miestas Palanga skleidžia šventinę nuotaiką

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-11-28
Peržiūrėta
1828
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kalėdų šviesos miestas Palanga skleidžia šventinę nuotaiką

Lietuvos kultūros sostinės metus baigianti Palanga švenčių laukimo periodą pradės jau šį penktadienį: lapkričio 29 d., 18 val. centrinėje kurorto aikštėje bus įžiebta miesto eglė. Šiemet ji kurorto gyventojus ir svečius stebins ne tik savo forma – Kalėdų šviesos miestą padabins muzikuojanti žaliaskarė.
Beveik 14 metrų aukščio, maždaug 20 tūkst. įvairaus tipo lemputėmis nušvisianti eglė centrinėje kurorto aikštėje montuoti pradėta antradienį. Šiemetinis Palangos Kalėdų simbolis bus padabintas smulkiomis gelsvos spalvos lemputėmis su šaltai balta spalva mirgančiomis bangų formos girliandomis bei šviečiančiais burbulais, atkartosiančiais J. Basanavičiaus gatvės kalėdinius papuošimus. Šventiniu laikotarpiu numatytomis valandomis Palangos Kalėdų eglė „šoks“ – mirgės pagal muziką.
Kalėdiniu laikotarpiu dar neregėtomis spalvomis nušvis ne tik centrinė kurorto aikštė, bet ir pagrindinės miesto gatvės – Palangos miesto erdves papuoš pirmą kartą Lietuvoje naudojamos šviečiančios tūrinės dekoracijos, atkartojančios sniego gniūžtės formą. Palangos gatvėse vyraus šiltai bei šaltai balta spalva.
„Norime džiugią Kalėdų naujieną į Kalėdų šviesos miestą atnešti kartu su šventinių papuošimų „premjera“, – sakė Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.
Gatvėms apšviesti pasirinktos dekoracijos, kuriančios lengvumo įspūdį. „Lengva ir šviesu – tokį įspūdį pajus kiekvienas, atvykęs į Kalėdų šviesos miestą“, – neabejojo N. Stasiulis.
Dar viena šiųmetė Kalėdų šviesos miesto naujovė – žiemą „atgaivintas“ fontanas Jūratės ir Kastyčio skvere. „Jis bus dekoruotas dinamine gyvo vandens projekcija, tad tamsiu paros metu čia bus sukurta tyvuliuojančio vandens iliuzija“, – sakė Palangą puošiančios UAB „Adam Decolight“ laikinasis direktorius Vaidas Jasaitis.
Maždaug 15 proc. daugiau nei pernai šventinių lempučių, įspūdingos, Lietuvoje dar niekur nenaudotos šviečiančios dekoracijos bei išskirtinė, muzikuojanti Kalėdų eglė – tai tik keletas staigmenų, kurias Lietuvos kultūros sostinė Palanga šiais metais parengė kurorto gyventojams ir svečiams. Jau netrukus, gruodžio 14 d.,  Palangoje duris atvers restauruotas Kurhauzas, kurorte kalėdiniu laikotarpiu vyks ir daugiau kultūrinių renginių.
„Palanga visuomet laukia svečių, o šventiniu laikotarpiu – ypač. Neabejoju, jog apsilankiusieji mūsų mieste kalėdiniu periodu ar nusprendusieji čia sutikti gražiausias metų šventes, Palangoje patirs puikių įspūdžių“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 9 d., šeštadienį, Šventojoje įžiebta jūriškai šventiška eglė.


Kokios didžiosios besibaigiančių metų šventės be Kalėdų eglės įžiebimo šventės, Kalėdų senio ir dovanų bei siurprizų? Visa tai su smagumu, bet saugiai grįžta į Palangą. Jau po savaitės – penktadienį, gruodžio 3 d., Palanga pakvies į Kalėdų eglės įžiebimo šventę, o kitą dieną, šeštadienį, į šventinį žaliaskarės įžiebimo renginį pakvies Šventoji. 


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Rytoj, šeštadienį, gruodžio 2 d. 17 val., įžiebdama Kalėdų eglę, Palanga ne tik nušvis tūkstančiais šventinių lempučių bei pradės šventinį Kalėdų laukimo laikotarpį, bet ir pakvies visą Lietuvą pradėti švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį. „Palanga sveikina Lietuvą su 100-mečiu“ – tokią žinią skelbs didžiausio šalies...


Kasmet prieš didžiąsias metų šventes Palanga nušviečiama įvairiausiomis spalvomis. Pasirinkus tam tikrą temą, ji atitinkamai ir išpuošiama. Džiaugiasi palangiškiai, gero žodžio negaili ir atvykę svečiai. Nors, kaip minėjo jau kelintus metus Palangą puošiančios įmonės „Adam Decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas, visokių...


Palanga, šeštadienį įžiebusi miesto eglę, pradėjo tradicinį festivalį „Kalėdų šviesos miestas“, visą mėnesį šventiniais renginiais džiuginsiantį tiek palangiškius, tiek ir kurorto svečius. Vienas iš artimiausių numatomų renginių – šeštadienį, 17 val. J. Basanavičiaus g. vyksiantis Kalėdų eglių alėjos atidarymas.


Kalėdų šviesos miestas Palanga skleidžia šventinę nuotaiką

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinės metus baigianti Palanga švenčių laukimo periodą pradės jau šį penktadienį: lapkričio 29 d., 18 val. centrinėje kurorto aikštėje bus įžiebta miesto eglė. Šiemet ji kurorto gyventojus ir svečius stebins ne tik savo forma – Kalėdų šviesos miestą padabins muzikuojanti žaliaskarė.


Kalėdų šviesos miestas Palanga nušvis ryškiau nei bet kada anksčiau  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 22 | Rubrika: Miestas

Festivaliui „Kalėdų šviesos miestas“ besirengianti Palanga jau dabinasi šventinėmis dekoracijomis. Jos kurortą nušvies kitą savaitę, kartu su penktadienį, lapkričio 30 d., įžiebiama miesto egle.


Palanga, šiemet tapusi Kalėdų šviesos miestu, kviečia miestelėnus, Lietuvos gyventojus, kultūros žmones, svečius dalyvauti nuo Kalėdų iki Naujųjų metų vyksiančiuose šventiniuose renginiuose – ne tik kaip žiūrovus, bet ir pristatinėti savo kūrybą, kartu prasmingai praleisti paskutines šių metų dienas. Kad renginiai vyktų sklandžiai, vakar meras Š....


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius