„Karramba“: impulsyvi idėja,virtusi tradicija

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-22
Peržiūrėta
1138
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien jau trečią kartą Palangoje šurmuliuos gausybė jaunų žmonių, „ginkluotų“ BMX dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Alternatyvių sporto šakų čempionato idėja, virtusi tradicija, gimė jaunų palangiškių galvose ir tapo ryškiomis raidėmis įrašyta švente jaunimui iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.

 

Apie renginį – iš lūpų į lūpas

Pastarosiomis dienomis jaunimo parkas šalia Senosios gimnazijos knibžda garsiau, nei įprastai. Naujai perdažomos rampos, pasitreniruoti čia sulekia visi, kurie nekantriai skaičiavo dienas ir savaites iki renginio. Vakar į Palangą atkeliavo nemažas būrys jaunuolių iš visos Lietuvos, šiandien suplauks likusieji. Prieš akis – ilgai lauktas renginys, kuriam geriausia reklama – iš lūpų į lūpas keliaujantys pasakojimai. Šiemet tarp dalyvių iš Lietuvos – ir svečiai iš Latvijos, Estijos, Belgijos. „Mūsų bendruomenė – judri, gyva, aktyviai naudojasi informacinėmis technologijomis. Žinios apie čempionatą internetinėje erdvėje plito žaibiškai jau po pirmojo karto. Dabar turime gausų būrį besidominčių ir belaukiančių šio renginio. Besidomintys ta pačia veikla greitai suauga į būrį, dalijasi žiniomis“, - pasakojo dvi merginos, prisidėjusios prie čempionato idėjos ir egzistavimo.

 

Organizatorės gyvena Danijoje

Lina Vigelytė ir Vilija Gečaitė, gyvenančios Danijoje, sakė, jog grįžo būtent dėl šio renginio. „Kai pradėjome organizuoti trečiąjį čempionatą, manėme bus labai sunku – Daniją ir Lietuvą skiria nemenkas atstumas. Tačiau geranoriškų žmonių ir būrio pagalbininkų dėka, renginys įvyks. Nenusakomas jausmas, kai žinai, kad „Karramba“ tapo daugybės entuziastų laukiame švente“, - šypsojosi merginos. Ketvirtadienio popietę merginos su pagalbininkais palangiškiais dažė rampas, derino paskutinius varžybų klausimus, skaičiavo užsiregistravusius dalyvius – šiemet jų jau virš šimto.

 

„Karramba“ – prigijo

„Pirmaisiais metais rašėme projektą. Norėjome jaunimui suteikti daugiau erdvės, galimybių pasireikšti, mokytis, bendrauti. Bendraminčių būrys ir mėgiama veikla nepalyginamai geriau, nei slampinėjimas gatvėmis. Tam tikra prasme, su šiuo projektu mes paskatinome ir jaunimo užimtumą“, - pasakojo Vilija Gečaitė, buvusi viena iš renginio generatorių ir organizatorių. Šiemet mergina jau trečiąkart sukasi organizavimo reikaluose. Turėdami minimalias sąlygas jaunuoliai jau trečią kartą daro kažką nepaprasto – didelio susidomėjimo sulaukiantis renginys yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje. „Kitose šalyse tokie renginiai, varžybos – įprasta, kasdieniška. Lietuvoje mes darome tikrai didelį darbą – kuriame Lietuvos ateitį, siekiame suteikti jaunimui galimybes mokytis, veikti, bendrauti, domėtis. Tačiau be didelio palaikymo ir noro, bendraminčių pagalbos, viso to nebūtų“, - kalbėjo V.Gečaitė. Žodis „karramba“ – pradžioje tebuvęs paprastu ir žaismingu žodžiu be konkrečios reikšmės, dabar įgavo pavidalą – į taip pavadintą renginį renkasi alternatyviomis sporto šakomis besidomintys ir adrenalino beieškantys jaunuoliai. „Šis žodis – „Karramba“ dabar tiesiog vizitinė kortelė to, kas vyksta kartą per metus būtent čia, Palangoje, ant rampų“, - kalbėjo L.Vigelytė.

 

Visi skirtingi, bet visi – kartu

Renginio dalyviai – riedlentėmis, riedučiais bei krosui, triukams tinkančiais BMX dviračiais važinėjantis jaunimas. „Nors jokių amžiaus cenzų nėra, vyrauja tendencija, jog tai – labiau jaunimo sporto šakos. Nors tarp dalyvių yra perkopusių per 20, didžioji dalis – jaunesni. Šie pomėgiai įtraukia, sudomina, o kai atrandi, jog tu toks – ne vienas, jog gali su kažkuo pasidalinti potyriais, mintimis, žiniomis, užkrečia dar labiau“, - susidomėjimo renginiu priežastis įvardijo L.Vigelytė. Visos šios labai skirtingos, bet kartu ir kažkuo panašios sporto rūšys „sutelpa“ vienoje erdvėje. Visi sportininkai varžysis įvairiose, skirtingose rungtyse, o vakare linksminsis tradiciniame vakarėlyje.  

 

Remia ir maistu, ir detalėmis

L.Vigelytė teigė, jog nors prie renginio organizavimo prisideda daugybė žmonių, be rėmėjų ir kitų suaugusių geranoriškų žmonių pagalbos būtų buvę sunku viską sustyguoti. „Esame labai dėkingi ir rėmėjams, ir renginio entuziastų būriui, ir Albertui Martinaičiui – pagalbininkui Palangoje ir Palangos Kultūros centro vadovui Nerijui Stasiuliui. Šiemet turime rėmėjų net iš Danijos – nors jie ir nesuinteresuoti Lietuvos rinka, neturi jokio verslo čia, išgirdę apie mūsų sumanymą ir pačią idėją, išreiškė didelį norą paremti. Kai kurie rėmėjai mus remia prizais, kiti – maistu, gėrimais, reikalingomis detalėmis, paslaugomis. Tai tikrai nėra didelės sumos, tačiau džiugu, jog apskritai esame palaikomi“, - pasakojo L.Vigelytė.

Graži jaunimo užimtumą ir bendrystę, dalijimąsi mintimis, pomėgiais, įgūdžiais skatinanti idėja dar ilgai liks vienu iš skiriamųjų Palangos ženklų. Ekstremalių pojūčių beieškantys jaunuoliai jau dabar Palangai dėkoja bent už mažytes pastangas skatinti jaunimo saviveiklą, sportą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausybei paskelbus apie permainas visoje Lietuvoje, Palanga pradeda ruoštis žmonių antplūdžiui. Visgi meras Šarūnas Vaitkus tikina, kad situacija labai trapi – vos dešimt susirgimų darytų miestą trečią kartą ir priverstų bankrutuoti vos gyvuojančius poilsio verslus.


Kaip sakė "Palangos tiltui" Svetlana Gaidienė, Palangos poliklinikos Psichikos sveikatos centro gydytoja, nuslūgus pirmajai ligonių, patyrusių nerimą ir stresą dėl koronoviruso, bangai, greičiau nei antroji "kovido" banga atsirito nauja ligonių, patiriančių nerimą dėl "kovido" pasikartojimo, banga. "Beje, dauguma jie - jauni, darbingo amžiaus žmonės," -...


Palangos senoji gimnazija praėjusį savaitgalį atestatus įteikė 122 abiturientams. Gimnaziją baigė daug įdomių, išsilavinusių, aukštus brandos egzaminų įvertinimus gavusių jaunų asmenybių. Šiai šventei buvo itin daug ruoštasi, apie brandos atestatų įteikimo šventę sulaukta daug puikių atsiliepimų. Tačiau viešoje erdvėje apie Palangos senosios...


Namuose džiuginusios Kalėdų eglutės, pasibaigus šventėms dažniausiai vėjo draikomos voliojasi prie atliekų konteinerių. Kiti miestai stato specialius konteinerius, kuriuose surinkti kalėdiniai medžiai būna perdirbami biokurui, rengia įvairias šventes. O kaip elgiasi Palangos miesto gyventojai? Gal su eglutėmis šiemet bus atsisveikinta pagarbiai?


Kitą vasarą lėktuvai kils iš Palangos oro uosto ir suks link Londono? Atrodo, kad taip. Asociacija „Klaipėdos regionas“, kuriai vadovauja uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, pritarė įmonės „Lietuvos oro uostai“ siūlymui ir sieks ilgalaikio bendradarbiavimo su skrydžių bendrovėmis. Sutarta, kad rengiantis skrydžiams tarp Palangos ir Londono, klaipėdiečiai...


Jeigu kalbėtume apie objektus, padariusius daugiausiai žalos Palangos miesto istorinei daliai, tai visų pirma derėtų išskirti „Pajūrio rezidenciją“ – buvusius poilsio namus „Neringa“ – S. Daukanto gatvėje. „Reikia suvokti, kad Palangos istorinė dalis bei į jos teritoriją įeinanti Palangos senojo miesto vieta nėra vienalytė, –...


„Per šventas Kalėdas dovanojant dovaną vienas kitam reikėtų atsiminti: dovanoju ją tau todėl, kad tu – irgi Dievo vaikas. Ir įsiminti: Kalėdos – ne metas imti, o metas duoti. Juk ir Dievas tada davė savo sūnų pasauliui“, – sakė Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigas Sigitas Žilys.


Kodėl Europos čempionato Palangoje idėja prilygsta melagių dienos žiniai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Per dvejus metus trunkantį savo meravimo laikotarpį skambių, bet iki šiol neįgyvendintų sumanymų nestokojęs Vytautas Stalmokas neseniai išmetė dar vieną fix idėją – į Palangą pritraukti 2011 metais Lietuvoje vyksiančio Europos krepšinio čempionato grupės rungtynes.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


„Karramba“: impulsyvi idėja,virtusi tradicija

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Šiandien jau trečią kartą Palangoje šurmuliuos gausybė jaunų žmonių, „ginkluotų“ BMX dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Alternatyvių sporto šakų čempionato idėja, virtusi tradicija, gimė jaunų palangiškių galvose ir tapo ryškiomis raidėmis įrašyta švente jaunimui iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius