Kas sudrausmins šilumos tiekėją?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-07-26
Peržiūrėta
222
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjo daugiau nei mėnuo, kai Palangos teisėsauga tiria iš miesto gyventojų „Litesko“ pasisavinamos elektros bylą.

Pagal gyventojų pareiškimą ikiteisminis tyrimas yra pradėtas dar birželio pradžioje, tačiau policija, apklaususi vos vieną kitą pareiškėją, nutilo. Atrodo, kad ilgam. Bylą tiriantys policininkai aiškina laukiantys atsakymų į kažkokius paklausimus.

 

Tuo metu daugiabučių namų šilumos punktuose savo siurblių eikvojamą energiją „Litesko“ lyg niekur nieko ir po šiai dienai prirašinėja prie laiptinių apšvietimo, už kurį moka namo gyventojai. Kiek tai tęsis? Kokių teisėsaugai dar reikia tyrimų? Kituose Lietuvos miestuose tai supranta patys šilumininkai ir gyventojams pradeda grąžinti pasisavintus pinigus. Kai palangiškiai už daugiabučių namų šilumos mazgų sunaudojamą elektrą sumokėtus pinigus iš Palangos šilumos ūkį išsinuomojusios bendrovės „Litesko“ bando susigrąžinti prokuratūros pagalba, Šilalės šilumininkai neteisėtai imtus pinigus šilališkiams grąžina geranoriškai.

Laikraštyje skaičiau apie tai, kad Šilalės šilumos tinklams užteko eilinio žmogaus reikalavimo ir šilumininkai Šilalėje daugiabučius namus administruojančiam komunaliniam ūkiui patys sugrąžino nuo sausio mėnesio už savo įrenginių sunaudotą elektrą nuskaičiuotą sumą.

Palangos teisėsaugai, kaip ir Šilalės šilumos tinklams, yra seniai žinoma, kad pernai gruodžio mėnesį Valstybinė kainų ir energetikos komisija panaikino 2002 metų nutarimą, kuriuo šilumos tiekėjams buvo rekomenduojama už šilumos siurblių sunaudojamą elektros energiją paskirti mokėti namo gyventojams.

Maža to, 2009 metais gruodžio mėnesį panaikindama savo nutarimą, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pripažino, kad rekomendacija šilumos punktuose patiriamas elektros energijos išlaidas priskirti mokėti gyventojams prieštarauja Šilumos ūkio įstatymui. Todėl mokestis už šilumininkų siurblių sunaudojamą  elektrą gyventojams buvo neteisėtas nuo pat pradžių.

Šilalės šilumos tinklai šio miesto komunaliniam ūkiui jau grąžino 25 tūkstančius litų, kurie bus paskirstyti 80 Šilalės daugiabučių namų remonto ir techninės priežiūros fondams. Nuo šiol šilališkiai už šilumos punktuose sunaudojamą elektrą nebemoka.

Kodėl to vis dar nėra Palangoje? Šilalėje jau seniai daugiabučių namų šilumos punktuose šilumininkai yra pasistatę atskirus elektros apskaitos skaitiklius, pagal kuriuos aišku, kiek elektros sunaudojama. Neteko girdėti, kad tokius skaitiklius Palangoje suskubtų statyti “Litesko”.

Kreipdamiesi į prokuratūrą palangiškiai tikėjosi, kad savivaliaujančius ir iš žmonių elektros energiją pasisavinančios “Litesko” vadovus sudrausmins mūsų šalies teisėsaugos sistema.  Ne tik sudrausmins, bet ir už tai nubaus. Bet kol mūsų teisėsauga jau antrą mėnesį tiria bylą, „Litesko“ ir toliai sėkmingai savinasi elektros energiją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


Iki rytmečio visą savaitgalį vykęs poilsio namuose „Auska“ festivalis "Pudra" ir sutrukdęs palangiškių ir kurorto svečių ramybę neliko nepastebėtas ir vietos policijos. Kaip „Palangos tiltui“ sekmadienį sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas...


A. Jokūbauskas informavo "Palangos tiltą", kad jo administracinę bylą atsakovei, Palangos miesto tarybai, taip pat suinteresuotoms šalims, merui Šarūnui Vaitkui, Ilonai Milkontei ir VTEK, Regionų apygardos teismo Klaipėdos rūmai nagrinės gegužės 13 dieną.


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Kodėl kai kuriems gyventojams vėlavo birželio sąskaitos už karštą vandenį? Kodėl pasirašant šilumos ir karšto vandens tiekimo sutartis su iš „Litesko“ miesto šilumos ūkį perėmusia savivaldybės įmone UAB „Palangos šilumos tinklai“, reikia pateikti pažymą, kiek gyventojų yra deklaravę gyvenamą vietą bute? Ar bus galima...


Klaipėdos apygardos prokuratūra Palangos apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 43 metų vyriausiasis kurorto architektas kaltinamas paėmęs 3 tūkst. litų kyšį.


Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose  6

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 04 22 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Kas sudrausmins šilumos tiekėją?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 07 26 | Rubrika: Miestas

Praėjo daugiau nei mėnuo, kai Palangos teisėsauga tiria iš miesto gyventojų „Litesko“ pasisavinamos elektros bylą. Pagal gyventojų pareiškimą ikiteisminis tyrimas yra pradėtas dar birželio pradžioje, tačiau policija, apklaususi vos vieną kitą pareiškėją, nutilo. Atrodo, kad ilgam. Bylą tiriantys policininkai aiškina laukiantys atsakymų į kažkokius paklausimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius