Kengūromis priverčiančios pasijausti treniruotės – naudingos ir linksmos

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-06
Peržiūrėta
647
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apsiavus išskirtinius šoklius batus, pasak M. Žiauberio, keista būna tik pirmas dvi minutes, vėliau jų pagalba šokinėjama labai lengvai.
Apsiavus išskirtinius šoklius batus, pasak M. Žiauberio, keista būna tik pirmas dvi minutes, vėliau jų pagalba šokinėjama labai lengvai.

Kaip priversti šiuolaikinį žmogų, kuris įpratęs visur nukakti kuo greičiau ir patogiau, daugiau pajudėti? Ne paslaptis, jog šių laikų ritmas muša itin spartų taktą, pagal kurį daugelis ir skuba, pamiršdami pagalvoti net apie save, savo sveikatą. Klaipėdoje gyvenantis, bet Palangoje užsiėmimus vedantis Marius Žiauberis buvo vienas iš tų, kurie sugebėjo įminti mįslę, kaip išjudinti žmones. Jis veda Kangoo-Jumps treniruotes. Kokios jos?

Kažkas naujo
Klaipėdoje šiuo metu įsikūrusį, bet iš Šilalės kilusį vaikiną į Palangą atviliojo sumanymas vesti netradicines treniruotes. Jau vien treniruočių pavadinimas sufleruoja, ką veikia užsiėmimų dalyviai. Jie specialių batų pagalba šokinėja šokio ritmu, tarsi kengūros.
Marius papasakojo, kad visgi tokios treniruotės labiau domina merginas nei vyrus, nors vienas kitas atsiranda toks, kuris nepaklūsta stereotipinėms vyriškoms nuostatoms. „Aš pats svarmenų kilnoti nemėgstu. Norisi gyventi sveikiau, bet į sporto salę vaikščioti nesinori. Tradiciniai aerobikos užsiėmimai man jau atrodė nuobodoki, tad norėjosi kažko kito, smagaus, tad ir treniruotes rengiu kaip pramogą. O ir aplinką net kuriu panašią į šokių aikštelę – kiek tamsesnę ir apšviestą lazeriais“, – pasakojo Marius.

Pirmoji reakcija – juokas
Tokie užsiėmimai, pasakojo Marius, vyksta visame pasaulyje. O Kangoo-Jumps batai nėra pigūs, tačiau dėl jų sukti galvos atėjusiems į treniruotę nereikia. Treneris jais pasirūpina.
Šokinėti padedantys batai išvaizda primena riedučius, tik tiek, jog jų padas visai kitoks. „Jais apsiavus šokinėti tikrai nesunku, nors galbūt įspūdis susidaro ir kitoks. Gal nebent sunkiau tiems, kurie turi antsvorio ar tam tikrų ligų, – pabrėžė pašnekovas. – Ir niekada neverčiu treniruotis be jokio atokvėpio. Jeigu žmogus pavargsta, jis privalo sustoti, atsikvėpti, atsigerti vandens ir vėl gali prisijungti. Juolab, kad susirenka įvairaus amžiaus moterų, kurių skirtinga ir ištvermė. Kuo aukščiau pašoki, tuo sunkiau atlikti tam tikrus pratimus, bet iššoki žemiau, tuomet yra lengviau“.
Paklaustas, ar nebaisūs pirmieji judesiai tokiuose užsiėmimuose – visgi žmogus užsiauna neeilinius batus, treneris tikino, kad priprasti prie šių batų reikia vos poros minučių. „Vyrams gal šiek tiek sudėtingiau, nes jie nepratę prie aukštų batų, ne taip, kaip merginos. Moterys avi aukštakulnius. Aš pats nežinau šio jausmo, ką reiškia avėti aukštakulnius, tačiau įsivaizduoju, kad jausmas turėtų būti panašus. Iš tiesų pirmoji reakcija būna juokas, džiaugsmas, po poros minučių pripranta ir treniruotės pabaigoje jau juda taip pat, kaip tos, kurios lanko treniruotes metus“, – pasakojo jaunas vyras.

Galima šuoliuoti ir lauke
Treneris atskleidė, jog treniruočių metu atliekami baziniai judesiai, įtraukiant ir tempimo pratimus, taip pat dirbama su svareliais.
„Tokias treniruotes aš pats aptikau naršydamas video dienoraščius. Pagalvojau, o kodėl gi ne? Pradžioje pats išbandžiau tokias treniruotes namuose, tiksliau palėpėje, kur daugiau vietos. Šokinėjau, šuoliavau, man tai labai patiko ir šios treniruotės mane „užkabino“, supratau, kad mielai tuo pasidalinčiau ir su kitais. Šis sportas neprilygsta tradiciniam sportui, tai labiau pramoga“, – apie savąjį atradimą kalbėjo Marius.
Treniruočių metu dirba visi kūno raumenys, ne tik, kaip galima pamanyti, kojų raumenys. „Su šiais batais treniruotis galima ir lauke vasarą, jiems būtinas tik kietas pagrindas. Ateinančią vasarą planuoju daryti užsiėmimus ir lauke“, – planais pasidalijo treneris.

Draugiška grupė
Marius pasidžiaugė, jog Palangoje, Klaipėdos pl. 59, įkurta nauja sporto studija, kurią atidarė projekto „Žmonės sportuoja“ iniciatoriai. Šios sporto studijos tikslas – suburti kuo įvairesnių sporto šakų po vienu stogu.
Šioje studijoje sportuoja ir merginų grupė, treniruojama Mariaus. „Specialiai kuriu tokią atmosferą, kurioje būtų jaučiamasi jaukiai. Tai paskatina kiek drovesnes merginas pasijausti drąsiau. Pavyzdžiui, tradicinėse sporto salėse labai daug šviesos, daug dėmesio, tai ne visiems patinka. O ir pati mano suburta merginų grupė nėra didelė, tai taip pat labai padeda jaustis jaukiau. Merginos puikiai sutaria. Ateina į užsiėmimus kartu su draugėmis, ar mamos su dukromis. Atvažiuoja merginų būrelis net iš Kretingos. Pernai užsiėmimus vedžiau ten, tad merginos, kurios lankė šias treniruotes, jų neapleido net ir man persikėlus į Palangą“, – pasakojo treneris.

Mažai juda
Marius pabrėžė, kad šios treniruotės tikrai nepadeda užsiauginti raumenų, bet moterims to ir nereikia. „Treniruotės padeda atsipalaiduoti, „išsikrauti“, arba „pasikrauti“ energijos ir jėgų bei gerai praleisti laiką“, – vardijo treniruočių tikslus pašnekovas.
Gerai savijautai palaikyti, akcentavo treneris, visgi nepakanka vien treniruočių, būtina savo sveikatą atsakingai vertinti ir išėjus iš sporto studijos. Vienas iš svarbiausių faktorių – maistas.
„Merginoms visada patariu, ko reikėtų vengti prieš treniruotes ir po jų. Bet kuris sportuojantis žmogus žino, kad prieš užsiėmimą tikrai nereikia prisivalgyti sunkaus maisto, nes tuomet kraujas suteka į skrandį, o ne į raumenis. Jeigu žmogus prieš treniruotę prisivalgo ar prigeria tam tikrų skysčių, dėl to didesnį krūvį patiria širdis“, – teigė treneris.
Pašnekovas pritarė, kad šiuolaikiniai žmonės išties labai mažai juda. Vietoj to, kad daugiau pajudėtų, jie pirmenybę teikia automobiliui. „Kiekviena iniciatyva, skatinanti žmones judėti, yra sveikintina. Jeigu žmogus pasiryžta sportuoti, tai labai džiugu, – patikino M. Žiauberis. – Būtent „Kangoo-Jumps treniruotės, galima sakyti, tinka tiems, kurie turi polinkį patingėti. Treniruotės yra intensyvios, netrunkančios ilgą laiką. Per vieną treniruotę galima sudeginti iki 1000 kalorijų. Tačiau kadangi neverčiu merginų be atokvėpio sportuoti, mums pavyksta sudeginti vienos treniruotės metu apie 700 kalorijų“.

Be skausmo
Paklaustas, ar neskauda po pirmųjų treniruočių kojų raumenų, kaip galima pagalvoti, pamačius, kaip vyksta treniruotės, treneris patikino, kad tikrai ne. „Nėra kietos atatrankos. Pats kai pradėjau sportuoti, taip pat maniau, kad skaudės kojų raumenys. Bet ne, jokio skausmo nejaučiau. Įdomu, nes rezultatas tai yra, kūnas tampa tvirtesnis, galima numesti papildomų kilogramų, padailinti kūno linijas. Kiekviena atvykusi į treniruotes mergina tikisi skirtingo rezultato – vienos ateina pabendrauti, gauti gerosios energijos, bet kokiu atveju, kad ir kokie būtų užsibrėžti tikslai, matosi rezultatai ir figūrose“, – kalbėjo Marius.
Žinoma, jeigu besitreniruojantis žmogus nepaisys jokių mitybos taisyklių, tai tokių rezultatų pasiekti bus sunkiau. Kaip pastebėjo treneris, jeigu žmogus treniruosis ir tris ar keturis kartus per savaitę, bet valgys bet ką, rezultatai gali ir nedžiuginti. „Kaip žinia, sportuojant padidėja alkio jausmas, todėl ir reikia prisižiūrėti, kad pradėjęs sportuoti, nepultum valgyti visko, kas papuola po ranka. Jausdami alkį žmonės įprastai nelinkę rinktis sveiko maisto. Tuomet per treniruotę sudegintas kalorijų skaičius netrunka vėl sugrįžti. Bet badauti, aišku, negalima jokiu būdu“, – patarimu pasidalijo Marius.
Lengvų rezultatų, kaip nori daugelis šiuolaikinių žmonių, pasiekti sunku. Sportas, kaip akcentavo treneris, yra ilgalaikis procesas, tai tarsi gyvenimo būdas. Pasikeitus požiūriui, ima keistis viskas.

Jūsų komentaras:

Amanda 2020-08-14 18:38 ([email protected] / IP: 172.69.190.63)
Sveiki. Norėjau paklausti ar dar vis vyksta šios treniruotės? Jri taip gal būtų galima gauti kontaktus?

Taip pat skaitykite

Palangos pulsas

2018 01 18 | Rubrika: Miestas

Nemokamos šokių treniruotės Treniruotės vyks kiekvieną šeštadienį 11 val. Palangos senojoje gimnazijoje, Jūratės g. 13, Mažojoje aktų salėje (3 aukšte). Pirmoji šokių treniruotė vyks sausio 20 d. Būtina išankstinė registracija. Registruotis galima telefonu 8 624 57 998 arba el. paštu [email protected]


Šiemet devintąjį kartą vyko projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“, kurio metu atrinktiems mokiniams suteikiama galimybė sudalyvauti Vyriausybės posėdžiuose, pabendrauti su ministrais ir Premjeru Sauliumi Skverneliu - patiems pasijausti valstybės lyderiais. Tokiu galėjo jaustis ir palangiškis Senosios gimnazijos mokinys Edgaras Nausėda, praėjusią savaitę baigęs...


Savaitgalį Palangoje skambėjo linksmos dainos, skatinusios ir patrepsėti šokių rateliuose – vyko tradicinė Jurginių šventė „Jurgi, paimk raktus“, į kurią kasmet susirenka būrys folkloro ansamblių iš visos Lietuvos.


Kaip priversti šiuolaikinį žmogų, kuris įpratęs visur nukakti kuo greičiau ir patogiau, daugiau pajudėti? Ne paslaptis, jog šių laikų ritmas muša itin spartų taktą, pagal kurį daugelis ir skuba, pamiršdami pagalvoti net apie save, savo sveikatą. Klaipėdoje gyvenantis, bet Palangoje užsiėmimus vedantis Marius Žiauberis buvo vienas iš tų, kurie sugebėjo...


Prasidėjus mokslo metams galvojama ne tik apie pamokas ir pasiruošimą joms, vaikai, gelbstint tėvams, suka galvas, kokia veikla užsiimti ir po pamokų. Šiemet itin daug ir įvairių būrelių siūlo Palangos moksleivių klubas. „Kai balandį užėmiau direktorės pareigas, buvau įpareigota išplėsti veiklą. Pasroviui plaukti gyvenime nenoriu, mėgstu...


Kalėdinė muzika bei pagal ją „šokanti“ miesto eglė, šviežias, ką tik iškeptas pyragas, kalėdiniai stebuklai ir linksmos vaikų pamėgtų personažų išdaigos – į tokį linksmybių siaututį pasinėrė mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai, antrąją Kalėdų dieną atskubėję į šventiškai padabintą centrinę kurorto aikštę.


Šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo savo profesinę šventę – Veterinarijos savaitę. Šios savaitės tema – „Identifikavimas ir atsekamumas maisto grandinėje“, todėl visos Lietuvos tarnybos ėmėsi savaip įgyvendinti šią paskelbtą temą, suteikdami daug naudingų žinių ir gyventojams. Palangiškiai taip pat aktyviai įsitraukė į Veterinarijos savaitę, kurioje buvo gausu...


Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.


Netekčių ir mažų džiaugsmų namuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Sunkiausia – pasijausti esant kažkam našta, tarsi savi namai jau būtų ne savi, o kūnas sustingęs laike. Tik jausmai išlieka gilūs ir kur kas jautresni, ašaros pasirodo akyse daug dažniau nei norėtųsi jas rodyti, nes nuolat atmintin grįžta patys skaudžiausi prisiminimai, kuriuos nuslopinti stengiamasi trumpomis atsipalaidavimo akimirkomis. Daug tokių potyrių kupinų žmonių gyvena Globos...


Pavasariškai linksmos „Gintarinės“ užgavėnės

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 02 25 | Rubrika: Miestas

Ši šventė, nuo kurios pavasaris ir šventos Velykos – per žemaitišką sprindį, Palangoje turi ypač gyvybingas šaknis ir tradicijas. Visą dieną visuose kurorto kampeliuose girdėjosi muzika, „žydukų“ juokai, garsūs Užgavėnių „spektaklio“ personažų dialogai, kvepėjo gardžiausiais blynais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius