Veterinarijos savaitėje – pažintys ir naudingos žinios

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-06-19
Peržiūrėta
460
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo savo profesinę šventę – Veterinarijos savaitę. Šios savaitės tema – „Identifikavimas ir atsekamumas maisto grandinėje“, todėl visos Lietuvos tarnybos ėmėsi savaip įgyvendinti šią paskelbtą temą, suteikdami daug naudingų žinių ir gyventojams. Palangiškiai taip pat aktyviai įsitraukė į Veterinarijos savaitę, kurioje buvo gausu pažintinių kelionių, gyventojams buvo suteikta proga artimiau pažinti ir pačią tarnybą, o ir miestelėnų naminiai gyvūnėliai, katės ir šunys, nebuvo pamiršti – jie buvo nemokamai skiepijami nuo pasiutligės.

 

Jau trečią kartą

Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų apsaugos generalinis direktoratas kartu su Europos veterinarijos federacija šiais metais Veterinarijos savaitę paskelbė birželio 14-20 dienomis. Veterinarijos savaites Europos Komisija organizuoja jau trečią kartą. 2008 metais ši akcija buvo orientuota į viešą informacinę kampaniją, siekiant visose ES valstybėse narėse vieningai įgyvendinti reikalavimus keliaujantiems su gyvūnais augintiniais, o praėjusiais metais buvo akcentuojama veterinarinė kontrolės svarba ir ES vaidmuo tausojant piliečių sveikatą bei užtikrinant ūkiuose auginamų paukščių ir naminių gyvūnų sveikatingumą. Šių metų veterinarijos savaitės tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo svarbą, siekiant užtikrinti maisto produktų atsekamumą (atsekamumas – vienas pagrindinių valstybinės veterinarinės kontrolės elementų, kuriuo remiantis vykdomi tikrinimai visoje maisto grandinėje).

 

Sužavėjusios pažintinės išvykos

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė „Atvirų durų“ dieną visuomenei. Miestelėnai galėjo lankytis ir sužinoti atsakymus į juos dominančius klausimus. Praėjusią savaitę pradėję savąsias pažintines keliones nuo ekskursijos į ledų gamybos įmonę ir prekybos vietas, jie jas tęsė ir šią savaitę – trečiadienį vyko į žirgyną, kuriame itin maloniai priėmė Edmundas ir Jolanta Bubliauskai bei Zigmas Šeškas. Kadangi Palangoje ūkinių gyvulių augintojų sunku surasti, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai sumanė pasidžiaugti šiais tauriais gyvuliais-žirgais. Žirgininkai Edmundas Baubliauskas ir Zigmas Šeškas mielai sutiko atvykusius svečius, pasiūlę jiems įdomiausių pramogų. Sodybos, įsikūrusios Dobiluose, šeimininkai, geranoriškai sutikę svečius, juos pavėžino karietomis jūros krantu, taip pat suteikė galimybę ir patiems pajodinėti, padovanodami daug įspūdingų akimirkų. Už jas ypatingai dėkojo susirinkę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai bei susidomėję žirgų mylėtojai. Žirgyno „Kaubojus“ savininkai teikia daug įvairiausių pramogų įvairiausioms progoms ir visai metų laikais – pasivažinėjimas rogėmis ir karietomis, pasijodinėjimas, mažieji gali pajodinėti poni arkliukais, priima užsakymus ir iškilmingų švenčių organizavimui, teikia jojimo pamokas, tad ten niekuomet nebūna liūdna, juo labiau, kuomet sutinkama nuoširdžiausiomis šypsenomis ir geranoriškumą spinduliuojančiomis akimis. Šioje sodyboje prižiūrimi 9 žirgai bei neseniai, vos prieš mėnesį gimę du jaunikliai.

Žirgų laikytojas Zigmas Šeškas liepos mėnesį organizuoja žirgų mėgėjų sporto šventę.

Praėjusį penktadienį kelionės tęsėsi – Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patraukė į žuvies perdirbimo įmonę.

 

Nemokama vakcinacija

Veterinarijos savaitę Palangos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausieji veterinarijos gydytojai -inspektoriai Valdis Flaksas ir Marija Valauskienė   nemokamai vakcinavo šunis ir kates  nuo pasiutligės. Praėjusį ketvirtadienį nuo pasiutligės buvo skiepijama Šventosios seniūnijoje, o šiandien Nemirsetoje. Pasiutligės vakcinai įsigyti lėšų kasmet skiria Palangos miesto savivaldybė. Šia galimybe pasinaudoja daugelis gyventojų, norinčių apsaugoti savo gyvūnėlius, ypač tie, kurie gyvena arčiau miškų. Šiemet kaip niekad buvo aktyvūs Šventosios seniūnijos gyventojai, paskiepyta net 103 augintiniai.

Aktyvi Veterinarijos savaitė negalėjo palikti nei vieno abejingo – buvo siūloma daug naudingų ir malonių pamokų, siekiant įgyvendinti šios savaitės tikslą, kuris sėkmingai bei aktyviai ir buvo pasiektas.    

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga ir šią savaitę išlaikė savo kaip vienos iš šalies lyderių savivaldybių pozicijas, vakcinuojant savo gyventojus nuo koronaviruso. Praėjusią savaitę jau buvo paskiepyta daugiau kaip 20 procentų palangiškių, o vidutiniškai Lietuvoje – 15,5 procento gyventojų. Šią savaitę kurorto statistika dar pagerėjo.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad šią savaitę pasveiko du paskutiniai palangiškiai, COVID-19 ligoniai.  


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Minint Europos judumo savaitę Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia pasimėgauti ne tik ėjimu, bet ir meditacija su gongo garsais vandenyje – aktyviausieji turės galimybę spalio 5 d. Palangos baseine vyksiančiame renginyje apsilankyti nemokamai.  


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Palangos pulsas

2015 04 23 | Rubrika: Miestas

Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Pasaulinės veterinarijos dienos proga, organizuoja nemokamą naminių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės: balandžio 24-ąją 9-11 val. MB „Mano augintinis“ veterinarijos gydykloje, adresu Vytauto g. 94-5, Palanga; balandžio 28-ąją 9-12 val. V. Urbonovič veterinarijos gydykloje, adresu Klaipėdos plentas 65B, Palanga; balandžio 29-ąją...


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 11 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo savo profesinę šventę – Veterinarijos savaitę. Šios savaitės tema – „Identifikavimas ir atsekamumas maisto grandinėje“, todėl visos Lietuvos tarnybos ėmėsi savaip įgyvendinti šią paskelbtą temą, suteikdami daug naudingų žinių ir gyventojams. Palangiškiai taip pat aktyviai įsitraukė į Veterinarijos savaitę, kurioje buvo gausu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius