Ko verti verslininkams rašomi mero laiškai?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-10-11
Peržiūrėta
142
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gerą Palangos savivaldybės norą - kurorto įmones ir verslininkus paskatinti remti į pajėgiausią šalies krepšinio lygą iškopusį Palangos klubą “Naglis” - sukompromitavo dviprasmiška miesto vadovo užuomina.

 

Daugiau nei 70 įmonių išsiuntinėtame mero V.Stalmoko laiške rašoma, kad klubo rėmėjais tapę verslininkai ir įmonių vadovai turės išskirtinę galimybę bendrauti su valdžios atstovais. Be to jie galės naudotis platesnėmis galimybės reklamuodami savo verslą.

Tokio laiško gavėjai gavo visas prielaidas manyti, kad neparėmę klubo išskirtinių galimybių bendrauti su valdžia jie neturės. Priešingai, to nepadarę jie gali pakliūti į valdžios nemalonę: galimos kliūtys vykdant jų projektus, verslininkų prašymai gali užsimesti valdininkų stalčiuose.

O tai jau panašu į rafinuotą reketą, kurį galima įvardinti paprasčiau: duosi pinigų - gausi valdžios „stogą”, atsisakysi - bus blogai. Štai kokios mintys kurorto verslininkams kilo gavus tokį mero laišką. Galima spėlioti, kiek įmonių geranorškai parems mero iniciatyvą, o kiek mero tonu pasipiktinusių verslininkų šį laišką išmes į šiukšlių dėžę.

Vėliau spaudoje V.Stalmokas aiškino, kad buvo turėta galvoje krepšinio komandos rėmėjais tapusių įmonių vadovų platesnės galimybės bendrauti klubo renginiuose. Tačiau labiausiai pribloškė mero pasiteisinimas, kad jis dviprasmiškos formuluotės neatsimenąs, nes laiško tekstą sukūrė ne jis.

Galima stebėtis, kad meras neskaito raštų, po kuriais pasirašo. Kita vertus, abejotina, ar mero vardu dosniais pažadais verslininkams švaistosi juos išgalvoję savivaldybės darbuotojai. Bet problema akivaizdi - savivaldybėje iki šiol nėra miesto valdžios viešaisiais ryšiais užsiimančio profesionalo.

Prieš trejus metus mero R.Kirstuko vadovaujama Palangos savivaldybė viešiesiems ryšiams išleido beveik 100 tūkstančių litų, už kuriuos buvo pasamdyta viešųjų ryšių įmonė „Misiukevičius ir partneriai”. Į Palangą atidundėję vilniečiai apie kurortą ir jo valdžią parašė keliolika pagiriamųjų informacijų ir valdininkams surengė mokymus, kaip bendrauti su žiniasklaida. Be to, ši įmonė savivaldybei paliko ir studiją apie valdžios viešuosius ryšius. Joje buvo ir pagrindinė rekomendacija įsteigti viešųjų ryšių atstovo etatą.

Tokiai išvadai nereikėjo ir vilniečių. Už „Misiukevičiui ir partneriams” išleistus pinigus 2007 metų viduryje savivaldybėje įdarbintas viešųjų ryšių atstovas būtų dirbęs ne pusmetį, kaip pasamdyta Vilniaus įmonė, o trejus metus. Jo pareiga būtų ir įvairių valdžios atstovų pareiškimų visuomenei rašymas.

Tačiau tokio darbuotojo savivaldybėje iki šiol nėra. „Misiukevičiaus ir partnerių” palikta studija dūla kažkieno stalčiuje, o beveik 100 tūkstančių litų išleista vėjais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos krepšinio klubas „Palanga“ gyvena laukimo nuotaikomis: po sėkmingo komandos praėjusio sezono „Palanga“ pateko į finalinį ketvertą ir liko ketvirta – pakilo žaidėjų vertė krepšinio rinkoje.


Lietuvos piliečiai, kasmet deklaruojantys pajamas, raginami skirti 2 procentus nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos kariuomenei. Iniciatyvos informuoti visuomenę apie tokį plačiai prieinamą būdą paremti šalies ginkluotąsias pajėgas ėmėsi Antano Guogos paramos fondas ir Lietuvos kariuomenė.


Penktadienio pavakare muzikinis klubas „Vandenis“ aidėjo nuo aplodismentų, skirtų talentingiausiems jauniesiems palangiškiams. Čia buvo įteiktos Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos stipendijos, skirtos paskatinti vaikus naujiems kūrybiniams ieškojimams ir pasiekimams, garsinant Palangos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, o nominuotieji –...


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Birželio mėnesį neįprastai oro temperatūra pakilo iki +30, vandens - iki 18 laipsnių šilumos. Tokius birželio karščius sinoptikai vadina teigiama anomalija ir žada karštesnę bei sausesnę nei įprastai vasarą. Žmonės kol kas labiau džiaugiasi nei piktinasi pirmąja šilumos banga, o Palangos verslininkai trina rankomis – poilsiautojai jau plūsta prie jūros ir...


Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas...


Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas Karalius, viliodamas klientus...


Ko verti verslininkams rašomi mero laiškai?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 10 11 | Rubrika: Miestas

Gerą Palangos savivaldybės norą - kurorto įmones ir verslininkus paskatinti remti į pajėgiausią šalies krepšinio lygą iškopusį Palangos klubą “Naglis” - sukompromitavo dviprasmiška miesto vadovo užuomina.


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Smulkiesiems verslininkams – didesni mokesčiai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdžia pritarė pateiktiems verslo liudijimų, kurie bus išduodami kitais metais, tarifams. Naujasis minimalus fiksuoto mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebus mažesnis kaip 1440 litų. Vadinasi, nuo kitų metų visiems smulkiesiems kurorto verslininkams – kirpėjoms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius