Kokie būna muselių tipai žvejybai ir kokie jų skirtumai?

Palangos tiltas, 2024-01-24
Peržiūrėta
840
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kokie būna muselių tipai žvejybai ir kokie jų skirtumai?

Muselinė žvejyba yra subtili ir įdomi žvejybos technika, kuri naudoja įvairias muselio rūšis, kad pritrauktų žuvų dėmesį. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su skirtingais muselių tipais ir jų panaudojimu muselinėje žvejyboje:

Sausos muselės: Sausos muselės yra muselės, kurios plaukioja vandens paviršiuje ir imituoja įvairius vandens paviršiuje besiriančius vabzdžius arba nuo krūmų ir medžių į vandenį įkritusius vabalus. Šios muselės dažniausiai yra lengvos ir itin efektyvios žvejant paviršiuje besimaitinančias žuvis, tokius kaip kiršliai ar upėtakiai.

Šlapios muselės: Šlapios muselės skęsta vandenyje ir taip pat imituoja vabzdžius arba vabalus. Jos dažniausiai yra sunkinamos volframiniais svareliais arba švinu, kad galėtų skęsti šalia dugno. Šios muselės gali būti efektyvios tiek viršutiniame, tiek viduriniame vandens sluoksnyje.

Nimfos: Nimfos imituoja vabzdžius lervos stadijoje arba ką tik išsiritusius vandens vabzdžius. Jos yra sunkintos, kad galėtų pasiekti reikiamą gylį žvejant šalia dugno. Nimfos dažnai yra populiarios tarp žvejų sportininkų, nes jos plačiai naudojamos visoje pasaulio žvejybos bendruomenėje.

Strymeriai: Strymeriais imituojamos mažos žuveles, varlės ir dėlės, kuriais maitinasi plėšrios žuvys, tokios kaip upėtakiai ar šapalai. Šie museliai dažnai yra itin dideli ir sunkūs, kad galėtų būti efektyvūs žvejant plėšrias žuvis. Strymeriais žvejoti dažnai yra populiara tarp šiaurinio Amerikos žvejų.

Lašišinės musės: Lašišinės musės yra skirtos lašišų ir šlakių žvejybai. Jos dažnai yra didelės ir spalvingos, kad galėtų pritraukti šias didžiąsias žuvis. Lašišinės musės yra populiarus pasirinkimas daugelyje šiaurinių regionų, kur gyvena lašišos.

Lydekų žvejyba: Lydekines musės imituoja mažas žuveles, kuriomis maitinasi lydekos. Šios muselės dažniausiai yra didelės ir gali būti spalvingos, kad pritrauktų lydekas. Žvejyba lydekinėmis musėmis yra populiari žvejybos technika, ypač šaltuose vandenynuose.

Kiekvienas muselio tipas turi savo unikalų panaudojimą ir pritraukimo būdą žuvims. Muselinė žvejyba suteikia žvejui galimybę pasirinkti tinkamą muselį atsižvelgiant į žvejybos sąlygas ir tikslus. Tai sudaro jums daug įdomių galimybių tyrinėjant vandens telkinius ir ieškant trofėjinių žuvų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Muselinė žvejyba yra subtili ir įdomi žvejybos technika, kuri naudoja įvairias muselio rūšis, kad pritrauktų žuvų dėmesį .


Nors 2022 m. būsto rinkai prasidėjo įprastai, metams įsibėgėjant situacija gerokai pasikeitė, o 2023-iuosius vystytojai, nekilnojamojo turto (NT) brokeriai ir finansuotojai pasitiko nusiteikę iššūkiams.


Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos pajūris tapo tikru fenomenu: būstai čia buvo tiesiog graibstomi bet kokiomis kainomis, o NT vystytojai, pamatę neįtikėtiną šio regiono populiarumą, ėmė ieškoti galimybių jame ką nors pastatyti. 


Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, šį mėnesį šalies keliuose vykdys šias respublikines prevencines priemones.


Prieš savaitę startavo aviacijos vasaros sezonas, kurio metu keliautojai iš Lietuvos galės rinktis iš 80 tiesioginių skrydžių krypčių. Sąraše – jau žinomos ir atnaujintos kryptys, tačiau galima rasti ir nemažai naujų maršrutų. Pasak Lietuvos oro uostų, keleiviai nesibaido nei karo Ukrainoje, nei augančių bilietų kainų, mat jų skaičius nuolat auga.


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


Moterys ir vyrai – ne veltui dažnai yra sakoma, kad jie atkeliavę tiesiog iš skirtingų planetų. Kaip ten bebūtų, bet skirtumų iš tiesų netrūksta, ir galbūt todėl, vieniems kitus yra taip sunku suprasti. Tačiau, jei paneigtume tam tikrus mitus, galbūt tai padaryti būtų kur kas lengviau? O ir pastarųjų, juk tikrai netrūksta – vargu, ar galėtume rasti bent vieną sritį...


Šiandien kiekvienam iš mūsų yra siūlomos šimtai paslaugų. Belieka tik pridurti, kad vienos iš jų užima aukščiausias pozicijos rinkose ir tampa labai reikalingomis bei populiariomis, tuo tarpu kitų paslaugų pardavimai nėra tokie aukšti, kaip norėtųsi jų teikėjams. Taigi, natūraliai kyla klausimas, kodėl vienos paslaugos populiarios, o kitos – ne?...


Palangos miesto vadovai trečiadienį susitiko su Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) atstovais bei diskutavo apie galimybę didinti savivaldos ekonominį finansinį savarankiškumą.


Kas atsimena, kaip atrodė Palangos tiltas ir paplūdimiai 1970-1980 metais? Kas pamena, kokiais maudymosi kostiumėliais puošdavosi ponios ir panelės, kokie buvo galvos apdangalai, kokius pripučiamus čiužinius į jūrą tempdavosi ant bangų pasisupti sumanę, ir už tą sumanymą gelbėtojų iš vandens vejami poilsiautojai? Kaip atrodė tų metų Palangos valgyklos-kavinės, iš...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius