Skirtingi dviračių treniruoklių tipai: kaip nesuklysti renkantis sau tinkamiausią?

Palangos tiltas, 2021-10-23
Peržiūrėta
2585
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sportas su elipsiniu treniruokliu
Sportas su elipsiniu treniruokliu

Važinėjimo dviračiu sezonas Lietuvoje palyginus trumpas, o jo metu oras irgi ne visada malonus. Dėl to, atėjus šaltajam sezonui, kasdien mintą dviratį daugelis yra linkę pamiršti ar palikti dulkėti sandėliuke iki kito sezono. Visgi, užuot nenoriai atsisakius mėgstamos veiklos, geriau pasinaudoti alternatyva – dviračiais treniruokliais. 

Pastarieji tikrai suteikia ne ką mažiau naudos nei įprasti lauko dviračiai. Be to, leidžia užsiimti papildoma veikla, kuri būtų neįmanoma riedant gatve ar parko takeliu.

Apie dviračių treniruoklių naudą fizinei sveikatai ir emocinei savijautai daug kalbama ir rašoma. Nepaisant to, klausimas „kaip išsirinkti dviratį treniruoklį“ kankina ne vieną, dviračių sporto mėgėją. Kai rinkoje atsiranda vis daugiau šios sporto įrangos tipų ir modelių, nenuostabu, kad atsiranda baimė suklysti. Tam, kad apsispręsti būtų paprasčiau, pateikiame sąrašą dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, rinkdamiesi dviratį treniruoklį.

        Dviračiai treniruokliai: tipai ir pagrindiniai skirtumai

Nė kiek nenusileisdami savo pirmtakams, dviračiai treniruokliai pasižymi įvairių dydžių, tipų ir funkcijų gausa. Labiausiai sporto klubuose ir namų sporto salėse yra paplitę elipsiniai, lauko dviratį primenantys treniruokliai, tačiau skirtingiems poreikiams reikia skirtingų treniruoklių ir jų funkcijų. Iš tikrųjų, dviračiai treniruokliai yra skirstomi į kelias kategorijas, tokias kaip mini, sulankstomi, magnetiniai ir elipsiniai treniruokliai.

        Mini treniruokliai

Mini dviračiai treniruokliai išsiskiria tuo, kad neturi sėdimosios dalies – balno. Dėl to, tokių treniruoklių gamintojai siūlo juos naudoti ne vien kojų ir pilvo, bet ir rankų raumenų stiprinimui. Mini treniruoklio versiją patogu laikyti bet kokio dydžio kambaryje, po lova ar spintoje. Būtent šis privalumas paskatino kitus sporto prekių gamintojus sukurti sulankstomus dviračius treniruoklius.

        Sulankstomi treniruokliai

Sulankstomi dviračiai treniruokliai dydžiu stipriai skiriasi nuo aukščiau aptartų treniruoklių, nes yra aprūpinti balnu, patogiomis rankenomis bei paprastu naudoti ekranu. Taigi, jais ne tik patogu ir paprasta naudotis, bet ir sutaupoma vietos kambaryje.

        Magnetiniai dviračiai treniruokliai

Dar viena aptariamos sporto įrangos rūšis – magnetiniai dviračiai treniruokliai. Šie treniruokliai nuo kitų skiriasi ne tik dydžiu, bet ir veikimo principu. Išvaizda magnetiniai dviračiai treniruokliai primena įprastą, lauke naudojamą dviratį, tačiau juose yra įmontuoja magnetinė pasipriešinimo sistema, kuri užtikrina tylų įrangos veikimą ir tolygią treniruotę. Sportuodami su šiu įrenginiu tikrai negirdėsite keistų traškesių ar nemalonių, lūžimą primenančių garsų.

         Elipsinis kardio treniruoklis ir spiningo dviratis

Elipsiniai dviračiai treniruokliai turi prie pedalų pritvirtintas, judančias rankenas, kurios verčia kojas judėti elipsės forma. Dėl to jie leidžia ne tik į treniruotę įtraukti dar daugiau raumenų sričių, bet ir mažiau apkrauna sąnarius. Tuo tarpu spiningo dviračiai tobulai atkartoja įprastinio dviračio judėjimą. Tai užtikrinti jiems leidžia preciziškas pasipriešinimo reguliavimas.

          Esminės dviračių treniruoklių savybės

Siekiant akivaizdžių ir sveikatai naudingų rezultatų, dviračiai treniruokliai gali tapti puikiu pagalbininku. Minant dviratį ne tik deginate kalorijas, bet taip pat gerinate ištvermę, nuotaikąaktyvinate širdies ir kraujagyslių veikląstiprinate kaulus. Nepaisant to, pasirinkus netinkamą įrangą, aiškiai matomus ir jaučiamus rezultatus pasiekti gali būti sunku. Dėl to sporto specialistai pataria įvertinti pluoštą dviračių treniruoklių savybių:

smagračio masę;žingsnio ilgį;pasipriešinimo sistemą (mechaninė, indukcinė (elektromagnetinė) ar magnetinė);leistiną maksimalią apkrovą;treniravimosi programas;priedus ir papildomas funkcijas. Dviračių treniruoklių smagračio masė

Smagratis yra viena pagrindinių dviračio treniruoklio dalių, nuo kurios priklauso atlaikomas treniruočių intensyvumas. Tad prieš įsigyjant dviratį treniruoklį pirmiausia įvertinkite būtent šią savybę. Profesionaliam ir dažnam naudojimui tinkamiausi yra daugiau nei 20 kg sveriančius smagračius turintys treniruokliai. Tačiau jeigu sportuoti ketinate rečiau, vos kelis kartus į savaitę, atitinkamai vertėtų rinktis treniruoklius su 11-20 kg arba 10-11 kg sveriančiais smagračiais. 

       Žingsnio­­ ilgis

Be smagračio masės, renkantis dviratį treniruoklį, reikėtų atkreipti dėmesį ir į žingsnio ilgį. Žingsnio ilgis – tai atstumas, kurį galite pasiekti atlikdami elipsės formos judesį kojomis. Per didelis ar per mažas žingsnio ilgis trukdo pasiekti norimus rezultatus ir gali sukelti rimtas traumas, tad kiekvieną treniruoklį rinkitės pagal savo ūgį. Jeigu asmuo yra 166-180 cm ūgio, patartina rinktis 45-50 cm ilgio žingsnį turinčią įrangą. Dar aukštesniam reikėtų žvalgytis 50-55 cm, o žemesniam žmogui pakaks ir 45 cm ilgio žingsnio.

       Maksimali apkrova ir kaina

Įvertinę pagrindines patikusio dviračio treniruoklio savybes, turėkite omenyje, kad leistina maksimali jo apkrova turėtų būti didesnė už būsimo naudotojo svorį. Tad net jeigu planuojate numesti kelis kilogramus, tačiau šiuo metu sveriate virš 100 kg, nesirinkite treniruoklio, kurio maksimali apkrova būtų žemesnė – taip prietaisas gali greičiau sugesti ir tarnauti vos kelis mėnesius. Kainai taip pat neskirkite pirmo prioriteto, nes įsigijus itin pigų dviratį treniruoklį galite nusivilti jo funkcionalumu. O įsigiję per brangų – iš 100 programų naudoti tik kelias, jums reikalingiausias funkcijas. Atminkite, kad kokybiška įranga neprivalo būti brangi. Žinant ko ir kur tiksliai ieškoti, visuomet galima atrasti patrauklių pasiūlymų ar akcijų, nesvarbu ar tai būtų Reebok, inSPORTline, ar Elite, TechnoGym dviračiai treniruokliai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pamažėl šylant orams, kretingiškiai dviratininkai vėl prisiminė valdžios pažadą nutiesti dviračių taką į Palangą. Jau daugel metų gyventojams žadama įrengti kone 5 km ilgio dviračių taką iš Kretingos iki Vydmantų, kur jis susijungtų su jau anksčiau palei magistralinį kelią Šiauliai–Palanga įrengtu taku į kurortą. Savivaldybė pernai žadėjo, kad darbai bus pradėti šiemet, tačiau yra aišku, kad...


Žieminiai batai – išties svarbi aprangos dalis, galinti ne tik užbaigti mūsų įvaizdį, bet ir apsaugoti nuo tokio aplinkos poveikio kaip šaltis ar drėgmė. Visgi, ne visuomet pavyksta išsirinkti tokius batus, kurie tinkamai atliktų minėtą funkciją, ir tikrai ne visuomet dėl to yra kalta kokybė.  Žymiai dažniau viso to priežastis yra tai, jog nežinome, pagal ką reikėtų rinktis batus žiemai....


Važinėjimo dviračiu sezonas Lietuvoje palyginus trumpas, o jo metu oras irgi ne visada malonus. Dėl to, atėjus šaltajam sezonui, kasdien mintą dviratį daugelis yra linkę pamiršti ar palikti dulkėti sandėliuke iki kito sezono. Visgi, užuot nenoriai atsisakius mėgstamos veiklos, geriau pasinaudoti alternatyva – dviračiais treniruokliais.


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Palangoje esanti Bangų g. stebina ne vieną pėsčiąjį ar dviratininką – čia stovi net trys skirtingi ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių eismą. 


Buitinę techniką dažniausiai keičiame kas 5-10 metų, todėl nusprendus įsigyti naujus įrenginius vertėtų pakankamai dėmesio skirti jų savybių vertinimui. Rasti tinkamiausius pasirinkimus bus galima gerokai paprasčiau, jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais: tikėtina, kad jie padės jums įvertinti pagrindinius buitinės technikos kriterijus, todėl dėl priimtų sprendimų tikrai neteks...


Prekių įsigijimas internetu – tai sparčiai populiarėjanti praktika, kurios privalumais jau įsitikino daugybė vartotojų. Apsipirkimas virtualioje erdvėje visuomet padeda sutaupyti laiko, todėl neturintys galimybių apsilankyti fizinėse pardavimo vietose gali pasvarstyti ir apie tokį prekių įsigijimo būdą. Moto prekių pasirinkimas virtualiose parduotuvėse yra tikrai nemažas, tad tuomet, jei...


Yra ypač daug priežasčių, kodėl toks procesas kaip bituminių čerpių montavimas turėtų būti patikėtas profesionalams: visų pirma, šis darbas reikalauja specifinių žinių bei įgūdžių; antra – būtina laikytis ir tam tikrų saugumo reikalavimų; trečia – reikalinga speciali įranga ir įrankiai. Taigi, dėl visų šių aplinkybių, kur kas geresniu pasirinkimu nei...


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Palanga dieną ir naktį – kaip du skirtingi pasauliai  7

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 07 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar galima pykti ant veidrodžio, kad šis rodo tai, kas žiūrinčiajam nėra malonu? Visi supranta, kad tai – kvailas užsiėmimas. Priešingai, veidrodis reikalingas tiems, kas nori sužinoti realią tiesą. Tačiau Palangos valdžia, lyg Ledo karalienė iš pasakos apie Snieguolę, ant nemalonią realybę parodžiusio veidrodžio ėmė pykti. Mūsų gyvenimą atspindinčiu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius