Kokie simptomai gali signalizuoti vėžį?

Palangos tiltas, 2022-07-07
Peržiūrėta
1875
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kokie simptomai gali signalizuoti vėžį?

Vėžys yra labai baisi ir pavojinga liga, kuri dažnu atveju yra paveldima. Apskritai vėžiu gali susirgti kiekvienas žmogus, todėl geriausia nuolat sekti savo sveikatos būklę. 

Dabar egzistuoja netgi specialus draudimas nuo vėžio „Oncodrop“. Tai tikrai labai efektyvi apsauga, kuri jums gali padėti ligos atveju, tačiau taip pat labai svarbu, jog liga jums būtų diagnozuota kuo ankstyvesnėje stadijoje, dėl šios priežasties kiekvienas žmogus turi nuolat sekti visus įmanomus vėžio simptomus.

Keletą pagrindinioų vėžio simtpomų kiek plačiau aptarsime šiame tekste.

Didelis nuovargis gali būti vėžio pranašas

Sveikas žmogus neturėtų jaustis labai pavargęs. Na, žinoma, visuomet būna dienų, kai į darbą keliaujame neišsimiegoję ar tiesiog neturime laiko tinkamai pailsėti. Tokiais atvejais nuovargis yra visiškai normalus ir žmogiškas dalykas, tačiau jeigu jūs nuvargę jaučiatės tiesiog kiekvieną dieną ir miegas bei poilsis nuo to negelbsti, tuomet tikrai derėtų susimąstyti.

Skaitote šias eilutes ir galvojate, jog būtent taip yra ir jums? Tuomet geriau nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Nuovargis tirkai gali būti labai nemalonios ligos – vėžio pranašas.

Be jokių priežasčių kinta svoris

Kai pradeda kristi svoris dauguma žmonių dažniausiai pradeda džiaugtis. Iš esmės jis gali kristi dėl daugelio priežasčių. Pavyzdžiui, jeigu jūs aktyviai sportuojate, tuomet realu, kad svoris pradės kristi. Panaši situacija bus ir tuo atveju, jeigu pakeitėte savo mitybos įpročius ar atsisakėte alkoholio. Bet kuriuo atveju jūs turite žinoti svorio kritimo priežastį, o jei jis krenta be priežasties tikrai derėtų sunerimti.

Lygiai ta pati situacija ir su svorio augimu. Jeigu svoris staigiai pradėjo didėti ir jūs neįsivaizduojate, kodėl taip nutiko, tuomet derėtų pasitikrinti ar nesergate vėžiu. Juk geriau apie tokią baisią ligą sužinoti kiek įmanoma anksčiau.

Visiškai nejaučiate alko

Sveikas ir energingas žmogus praktiškai visuomet turi jausti bent jau šiokį tokį alkį. Jeigu taip nėra ir jūs apskritai niekuomet nenorite valgyti, tuomet derėtų darytis tam tikras išvadas ir apsilankyti pas gydytojus. 

Galiausiai jeigu net ir esate sveikas, gydytojai jus paprasčiausiai nuramins ir patars kaip apetitą susigrąžinti. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkritis – tai vyrų sveikatos mėnuo, o viena dažniausiai aptariamų ligų – prostatos vėžys. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad vyrai, susidūrę su tokiais simptomais kaip dažnas, pasunkėjęs ir skausmą sukeliantis šlapinimasis, iš karto sunerimsta, kad tai gali būti prostatos vėžys.


Geležis yra vienas iš svarbiausių mikroelementų, atliekančių nepakeičiamą vaidmenį žmogaus organizme.


Gyvenimo ritmas pastaruoju metu tampa vis intensyvesnis, dažnėja bendravimas virtualioje erdvėje ir tai gali sutrukdyti laiku pastebėti pokyčius artimųjų elgesyje, kurie gali signalizuoti apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą.


Vėžys yra labai baisi ir pavojinga liga, kuri dažnu atveju yra paveldima. Apskritai vėžiu gali susirgti kiekvienas žmogus, todėl geriausia nuolat sekti savo sveikatos būklę. 


Idealiai atrodanti veido oda yra ta, kuri sveika, spindinti, žavinti glotnumu, tolygia spalva. Sutinkate, tiesa? Tačiau kartais nutinka, jog veido oda pakeičia savo spalvą. Žinoma, ne drastiškai, tačiau ir minimalūs pokyčiai yra pastebimi bei skatina susimąstyti, kodėl taip nutiko ir ar įmanoma šią problemą išspręsti. Lazerinis centras Vilniuje ir Klaipėdoje neretai sulaukia pacientų...


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


2021-aisiais stebėjome vis aukštyn kopiančias nekilnojamojo turto (NT) kainas, tačiau tai žmonėms nė motais – paskolų būstui prašo vis daugiau gyventojų. Ekspertai sako, dėl biurokratinių pinklių ir situacijos užsienyje pokyčių 2022 m. daug neišvysime: statybos vėluos, būstų trūks ir jie toliau brangs. Vis dėlto vienoje Lietuvos vietoje noras įsigyti būstą gali sumažėti.


Drįsti kalbinti europarlamentarę Aušrą Maldeikienę, kuri yra gimusi ir augusi Palangoje, man atrodė šventvagiška – juk žinoma moteris ilgai kovojo su onkologine liga. Tačiau išgirdusi super mandagiai suraitytą klausimą apie jį, ponia Aušra jai būdingai net riktelėjo: „Kokį dar vėžį? Įveikiau jį. Nors žiniasklaida mieliau parašytų, kad...


Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras vasario 4 dieną paminėjo Pasaulinę vėžio dieną. Šių metų dėmesys buvo skirtas temai „Paneikime mitus apie vėžį“. Atsižvelgiant į pernai vykusią sėkmingą vėžio prevencijos kampaniją, šiemet dėmesys bus sutelktas ypač į vieną tikslą – mažinti atskirtį ir išsklaidyti mitus apie vėžį.


Kas atsimena, kaip atrodė Palangos tiltas ir paplūdimiai 1970-1980 metais? Kas pamena, kokiais maudymosi kostiumėliais puošdavosi ponios ir panelės, kokie buvo galvos apdangalai, kokius pripučiamus čiužinius į jūrą tempdavosi ant bangų pasisupti sumanę, ir už tą sumanymą gelbėtojų iš vandens vejami poilsiautojai? Kaip atrodė tų metų Palangos valgyklos-kavinės, iš...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius