Klaipėdos pareigūnai ragina atidžiau stebėti savo artimuosius – pasikeitęs elgesys gali signalizuoti apie bandymus svaigintis

Palangos tiltas, 2022-12-21
Peržiūrėta
1605
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos pareigūnai ragina atidžiau stebėti savo artimuosius – pasikeitęs elgesys gali signalizuoti apie bandymus svaigintis

Gyvenimo ritmas pastaruoju metu tampa vis intensyvesnis, dažnėja bendravimas virtualioje erdvėje ir tai gali sutrukdyti laiku pastebėti pokyčius artimųjų elgesyje, kurie gali signalizuoti apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą.

„Ypač neramina plintantis naujų psichoaktyvių medžiagų naudojimas. Jų vartotojais dažnai tampa paaugliai ir jaunimas, linkę eksperimentuoti, ieškoti nuotykių bei stiprių įspūdžių. Tokių medžiagų sudėtis ir poveikis, pasak specialistų, yra nežinomi arba mažai žinomi, o tai didina perdozavimo, stipraus apsinuodijimo ar netgi mirties riziką.“ – sako Klaipėdos m. PK bendruomenės pareigūnė Simona Narūnė.

Naujos psichoaktyviosios medžiagos (angl. new psychoactive substances, sutr. NPS) – tai sintetinės ar natūralios medžiagos, kurios dažnai gaminamos siekiant imituoti jau kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį. Jos nėra įtrauktos į Jungtinių Tautų 1961 m. bendrosios narkotinių medžiagų konvencijos ir 1971 m. psichotropinių medžiagų konvencijos sąrašus, todėl platinamos „legaliai“. Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) duomenimis, vidutiniškai kone kiekvieną savaitę Europos rinkoje atsiranda po 1 tokią naują medžiagą. Jos siūlomos ir kaip buitinės priemonės, cheminiai reagentai moksliniams tyrimams, augalų trąšos, net maisto papildai, nosies purškalai ar skystis elektroninėms cigaretėms.

Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina atidžiau stebėti savo vaikus, giminaičius ir draugus.

„Ypač su vaikais patariama kalbėti apie galimas grėsmes, ugdyti kritinį mąstymą, kad jaunimas apsvarstytų visas galimas pasekmes prieš eksperimentuojant su nežinomomis medžiagomis. O jei pastebite, kad aktyvus, noriai ir atvirai bendraujantis žmogus, staiga tapo tyleniu, arba jei pasireiškia nevaldomi agresijos, pykčio protrūkiai, jei vaikai pradeda vengti pamokų, pastebite dėmesio ar atminties sutrikimų – vertėtų pasitarti ir su specialistais.“ – sako Klaipėdos m. PK bendruomenės pareigūnė Vaida Meškienė.

Policijos pareigūnai taip pat ragina pastebėjus, kad aplinkoje vyksta galimai nusikalstama veika, įtarimų keliantis keitimasis medžiagomis, galima prekyba jomis nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. 


2023-05-24 Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai vykdė priemonę, per kurią stebėjo ar saugiai klaipėdiečiai važinėja dviračiais ir paspirtukais, priminė KET reikalavimus, kurių privalo laikytis šių dviračių transporto priemonių vairuotojai.


Gyvenimo ritmas pastaruoju metu tampa vis intensyvesnis, dažnėja bendravimas virtualioje erdvėje ir tai gali sutrukdyti laiku pastebėti pokyčius artimųjų elgesyje, kurie gali signalizuoti apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą.


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


Vėžys yra labai baisi ir pavojinga liga, kuri dažnu atveju yra paveldima. Apskritai vėžiu gali susirgti kiekvienas žmogus, todėl geriausia nuolat sekti savo sveikatos būklę. 


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių. 


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


Idealiai atrodanti veido oda yra ta, kuri sveika, spindinti, žavinti glotnumu, tolygia spalva. Sutinkate, tiesa? Tačiau kartais nutinka, jog veido oda pakeičia savo spalvą. Žinoma, ne drastiškai, tačiau ir minimalūs pokyčiai yra pastebimi bei skatina susimąstyti, kodėl taip nutiko ir ar įmanoma šią problemą išspręsti. Lazerinis centras Vilniuje ir Klaipėdoje neretai sulaukia pacientų...


Minint saugesnio interneto savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai primena, kad elektroninėje erdvėje būtina neprarasti budrumo, elgtis apdairiai, kad netaptumėte joje veikiančių sukčių aukomis. Klaipėdos apskr. VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos skyriaus, tiriančio nusikaltimus elektroninėje erdvėje duomenimis, 2020 m. Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 95, o 2019 m. –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius