Korėjiečiai apsižvalgė, palinksėjo, bet dėl investicijų apsispręs vėliau

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-09
Peržiūrėta
907
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Korėjiečiai apsižvalgė, palinksėjo, bet dėl investicijų apsispręs vėliau

Penktadienį Palangoje lankėsi korėjiečių kompanijos atstovai, kurie, lydimi savivaldybės atstovų, smalsiai dairėsi po kurortą, apsilankė prie buvusios reabilitacijos ligoninės Vytauto g. 170, o savivaldybėje susitiko su savivaldybės administracijos vadovais, miesto meru Šarūnu Vaitkumi, administracijos darbuotojais, žiniasklaida.

 

Korėjiečių kompanijos „Dongam TDS” ir UAB „Development“ daug investuoja užsienyje – jų komercinė veikla yra didelė – nuo rekreacinių objektų statybos iki LED šviestuvų gamybos. Kompanija jau yra atidariusi LED šviestuvų gamyklas Kaune ir Tauragėje.

Korėjiečių vizitą į Palangą inicijavo Seimo narys V. Bacevičius.

Ekonominės plėtros skyriaus vedėja I. Šatkauskienė svečiams pristatė Palangą. Kretingos rajono savivaldybės statybų planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Darius Martinkus pristatė Kretingos rajoną.

Tokį korėjiečių vizitą į Palangą galima pavadinti tik žvalgytuvėmis.

„Joks ketinimų protokolas nebus pasirašytas“, - teigė „Palangos tiltui“ administracijos direktorė A. Kilijonienė.

„Mes domimės verslo galimybėmis įvairiose šalies savivaldybėse. Palanga – viena iš jų. Mus domina investicijos ir Palangoje, nes čia yra gera rekreacijos infrastruktūra, o viena mūsų verslo krypčių – investicijos į rekreacijos objektus. Pirmiausia norime nuodugniai susipažinti su jūsų miestu“, - sakė Pietų Korėjos delegacijos vadovė Eun Gyu Kim.

Po parodytų Palangos ir Kretingos savivaldybių atstovų prezentacijos apie savo rajoną ir miestą, miesto žurnalistai gavo progą svečių pasiteirauti apie investicijų realias galimybes.

Tačiau korėjiečiai, nors ir šypsodamiesi ir mandagiai linksėdami, neskubėjo žarstytis pažadais.

Į „Palangos tilto“ klausimą, kuri savivaldybė  - Palanga ar Kretinga - atrodo patrauklesnė, Eun Gyu Kim sakė, kad kompanijos atstovai, sugrįžę į Pietų Korėją ir padalinį Vilniuje, „atidžiai apsvarstys abiejų savivaldybių specifiką ir priims sprendimus“.

Korėjiečiai neslėpė, kad verslui galimybių dairosi ne tik Palangoje ar Kretingoje, bet ir kitose šalies savivaldybėse. Tačiau kuriose ir kiek jų – neatskleidė.

1990-ais metais įkurta korėjiečių kompanija investuoja visame pasaulyje į įvairią veiklą – tiesiant komunikacijų tinklus, kuriant transporto valdymo sistemas.

Korėjiečiai papasakojo apie naujas technologines galimybes auginant šviesamėgius augalus.

„Naudojantis mūsų sukurtomis technologijomis, panaudojant LED šviestuvus, augalų augimui skatinti nereikia trąšų – jie auga reguliuojant šviesos kiekį. Tokiu būdu galima augalams suteikti ir kitų maistinių savybių“, - sakė korėjiečių kompaniją Lietuvoje atstovaujančios įmonės LKL Group direktoriaus pavaduotoja Laura Zalomskytė.

Po susitikimo savivaldybėje Korėjos atstovų delegacija kartu su meru Š. Vaitkumi ir kitais savivaldybės atstovais nuvyko prie buvusios rekreacinės ligoninės, Vytauto g. 170.

Svečiai teigė, kad Palanga yra „patrauklus“ miestas investicijoms, bet ar žvalgytuves Palangoje lydės korėjiečių investicijos paaiškės vėliau.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Palangos miesto savivaldybė tradiciškai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ bei languose dešimčiai minučių įžiebė tautos vienybę ir atminimą simbolizuojančias žvakutes.


Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Savivaldybė, reaguodama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir į ekstremalią padėtį dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje, siekia saugiai organizuoti interesantų aptarnavimą.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


Penktadienį Palangoje lankėsi korėjiečių kompanijos atstovai, kurie, lydimi savivaldybės atstovų, smalsiai dairėsi po kurortą, apsilankė prie buvusios reabilitacijos ligoninės Vytauto g. 170, o savivaldybėje susitiko su savivaldybės administracijos vadovais, miesto meru Šarūnu Vaitkumi, administracijos darbuotojais, žiniasklaida.


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius