Krepšinio karštligė Palangai žada daugiau skrydžių, didesnio patiekalų asortimento ir ilgesnį sezoną

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-01
Peržiūrėta
778
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Krepšinio karštligė Palangai žada daugiau skrydžių, didesnio patiekalų asortimento ir ilgesnį sezoną

Nenumaldomai artėjantis Europos vyrų krepšinio čempionatas, be abejonės, į Lietuvą pritrauks tūstančius krepšinio aistruolių iš įvairiausių Europos šalių. Čempionatas - puiki proga ne tik svetimšaliams susipažinti su Lietuva, o užsienyje gyvenantiems lietuviams apsilankyti tėvynėje, bet ir galimybė Lietuvos verslininkams pasipildyti pinigines. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip Palanga yra pasiruošusi priimti miesto svečius. Juolab, kad grupės varžybos vyks visai šalia, Klaipėdoje.

 

Viešbučiai pasirengę

Viešbučio „Vanagupė“ direktorė Giedrė Kvedaravičienė „Palangos tiltą“ informavo, jog jau laukia krepšinio aistruolių iš Rusijos. „Nesinori girtis, tačiau tikrai turime norinčiųjų apsistoti mūsų viešbutyje turistų. Kadangi su savo klientais stengiamės palaikyti ilgalaikius santykius, paslaugų kainų tikrai nekelsime. Restoranų bei viešbučių industrija nėra pilnai atsigavusi, jog galėtumėme kelti kainas“, - kalbėjo direktorė.

„Ekskursijų savo klientams nerengsime, tačiau nuosavas viešbučio autobusiukas leis sirgaliams nesirūpinti kelione iki Klaipėdos krepšinio arenos“, - sakė  G. Kvedaravičienė.

Ar reikalinga didesnė reklama Palangai, kuri turi visas galimybes apgyvendinti svetimšalius? Viešbučio direktorė patikino, jog tai priklauso nuo atvykstančio žmogaus poreikių: „Vieniems svarbu būti sporto įvykių sūkuryje, tad jie renkasi Klaipėdą, tuo tarpu kiti – malonumą stebėti rungtynes derina su poilsiu. Rugsėjis dažniausiai pajūrį lepina šiluma, tad tai yra puiki proga daugeliui pratęsti vasaros atostogas“.

 

Supažindins su tautine virtuve

Kelionių į įvairias šalis tikslas ne vien plėsti akiratį, bet ir „supažindinti” savo skrandį su nacionaline tos šalies virtuve. Kavinės „Floros simfonija“ direktorius Henrikas Tautkus tikisi, jog atnaujintas kavinės meniu pritrauks lietuviškų patiekalų paragauti siekiančius turistus: „Padidinome užkandžių prie alaus asortimentą. Nuo tradicinių lietuviškų – žirnių su spirgučiais bei rūkytos skumbrės iki gurmaniškai skambančių bei atrodančių rūkytų strutienos dešrelių – viso pateiksime penkiolika naujienų“. Kainų bei patiekalų porcijų direktorius teigė nekeisiantis.

Krepšinio aistruolius „Floros simfonija“ vilios rungtynes transliuosiančių televizorių gausa. „Jau esame įsigiję šešis televizorius su LED projektoriais“, - planais dalijos H. Tautkus.

 

Kur gyvens, rūpinosi iš anksto

Čempionato organizatoriai tikisi, kad į Lietuvoje vyksiantį Senojo žemyno krepšinio čempionatą turėtų atvykti 30 tūkstančių sirgalių iš užsienio.  Didžioji Britanija, Turkija, Ispanija, Lenkija, Italija, Rusija, Prancūzija - tik dalis Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvoje rungtyniausiančių rinktinių.

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė „Palangos tiltą“ patikino, jog krepšinio aistruoliai rūpintis gyvenamuoju plotu Palangoje pradėjo dar praėjusių metų sausį. „Kuomet buvo paskelbta kokiuose miestuose rinktinės žais, jutome didelį susidomėjimą Palangos viešbučiais. Dabar ažiotažas šiek tiek nurimęs, daugelis jau žino, kur apsistos. Mūsų žiniomis, „Vanagupės“ bei „Palangos“ viešbučiai, jau laukia atvykstančių krepšinio sirgalių, kurie vietas rezervavosi dar kovo mėnesį. Kol kas vietomis nepasirūpinę turistai, galės rinktis ir privatų sektorių“, - juntamu pagyvėjimu prieš krepšinio čempionatą džiaugėsi direktorė.

 

„Parengtos begalės lankstinukų“

Čempionato vienos grupės rungtynės vyks naujai pastatytoje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. „Pavasario pradžioje buvo sudarytos sutartys su tų miestų, kuriuose žais nacionalinės krepšinio rinktinės, viešbučiais. Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune yra paskirti viešbučiai, kuriuose gyvens komandų krepšininkai, bei jų gerbėjai“, - sakė A. Valužienė.

Ji teigė, kad šia neeiline proga pareklamuoti mūsų šalį stengiamasi įvairiomis priemonėmis: „Yra parengta begalės informacinių bukletų, sudarytos pažintinių ekskursijų programos po Palangos, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionus“, - apie galimybę geriau pažinti Lietuvą svetimšaliams, teigė A. Valužienė.

Palangos verslininkai vasaros sezoną veikiausiai pabaigs ne paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis, kaip jau tapo įprasta, o žymiai vėliau – jau pasibaigus senojo žemyno krepšinio čempionatui. „Palangoje apsistos ne tik krepšinio fanai, tačiau ir krepšinio komandos bei juos aptarnaujantis personalas. Be abejonės, tai paskatins verslininkus pratęsti sezoną. Tačiau kokios naudos jis duos, parodys laikas“, - sakė A. Valužienė.

 

Padaugės skrydžių

Palangos oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė laikraštį patikino, jog skrydžių į Palangos oro uostą padaugės: „Rusijos aviakompanija „Rusline“, kuri kiekvieną sekmadienį į Palangą atskraidina iki šimto turistų, domisi galimybe padidinti reisų Maskva – Palanga skaičių. Jie pasiryžę atskraidinti visą Rusijos krepšinio komandą bei jos sirgalius“.

Gruzijos nacionalinė krepšinio komanda, kuri kaip ir Rusijos krepšinio rinktinės atstovai, rungtyniaus Klaipėdos arenoje, svarsto apie kelionės į Lietuvą būdus. „Planuoja nemažai gruzinų atvykti į čempionatą, tačiau tiesioginio Lietuva – Gruzija reiso mes nevykdome, tad pastariesiems pirmiausia tektų keliauti iki Rygos oro uosto, o nuo jo iki Palangos - vos valanda skrydžio“, - apie šiokius tokius kelionių nepatogumus patirsiančius gruzinus kalbėjo J. Jucevičiūtė.

Tikslūs kelionių grafikai paaiškės iki čempionato likus 2 – 3 savaitėms. „Negalime kol kas tiksliai įvardinti iš kur bei kiek skrydžių vykdysime, kol kas tai derybų klausimas, tačiau aviakompanijų užklausimų gauname nemažai“, - į klausimą, kokių šalių komandų rinktinės bei aistruoliai dar planuoja atvykti į Palanga, laikraščiui atsakė oro uosto direktorė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.


Startavo vaikų krepšinio „Jr. NBA Lietuva“ čempionatas, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Jaunųjų krepšininkų turnyre vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų. Antrą kartą vykdomame projekte dalyvauja 30 sporto mokyklų ekipų, suskirstytų į dvi konferencijas ir 6...


Keturis mėnesius vykusiose miesto atvirajame krepšinio pirmenybėse įspūdingą žaidimą demonstravę „Palangos tilto“ krepšininkai praėjusį šeštadienį finale nusileido „Lokiams“ 75:87 ir liko antri. „Turnyre ant menčių paguldėme ne vieną stiprią komandą, todėl antroji vieta – didelis komandos pasiekimas“, – sako vienas...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


„Manau, kad mūsų rinktinė pagrindine savo stovyklų baze pasirinks Palangą. Čia yra viskas, ko mums reikia: ir sąlygos gyventi, ir puiki sporto arena, o kai bus baigtas rekonstruoti stadionas, sąlygos bus nuostabios“, - antradienį pirmąkart apžiūrėjęs Palangos universaliąją sporto areną sakė pirmadienį kurorte treniruočių stovyklą pradėjusios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės...


Nenumaldomai artėjantis Europos vyrų krepšinio čempionatas, be abejonės, į Lietuvą pritrauks tūstančius krepšinio aistruolių iš įvairiausių Europos šalių. Čempionatas - puiki proga ne tik svetimšaliams susipažinti su Lietuva, o užsienyje gyvenantiems lietuviams apsilankyti tėvynėje, bet ir galimybė Lietuvos verslininkams pasipildyti pinigines....


XIII krepšinio turnyras

"Juozo alaus bravoras", 2010 09 08 | Rubrika: Kultūra

XIII krepšinio turnyras


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Prasidėjo mėgėjų krepšinio varžybos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį prasidėjo Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti. Varžybų maratoną, pirmąjį ratą pradėjo Klaipėdos Kt, „Naglio kalno“, „Lokių“ bei „Žiogų“ komandos. Po dviejų varžybų pirmąsias pergales šventė palangiškiai „Lokiai“ bei „Naglio kalnas“.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius