Krepšinio sensacija Justė Jocytė - jau Prancūzijoje

"Delfi", 2019-11-27
Peržiūrėta
425
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Lietuvos moterų krepšinio perlas Justė Veronika Jocytė trečiadienį, lapkričio 27 d., pradėjo naują savo karjeros etapą – ji paliko Lietuvą ir toliau tobulės Prancūzijoje.

Spalį sulaukusi keturiskart NBA čempiono Tony Parkerio ir jo valdomo Vilerbano ASVEL krepšinio akademijos pasiūlymo, 14-metė J. Jocytė ilgai nedelsė ir nepraėjus nė dviem mėnesiams persikėlė į Liono priemiestį. Čia ją trečiadienį išskėstomis rankomis sutiko ne tik akademijos viceprezidentė Marie-Sophie Obama, bet ir personalas bei būsimosios komandos draugės. Akimirkomis iš šilto lietuvės sutikimo ASVEL moterų ekipa ir akademija iškart pasidalino savo oficialiuose puslapiuose su prierašu „Sveika atvykusi“. Taip pat priduriama, kad merginai – tik 14 metų, o jos ūgis jau dabar yra 184 cm. 

Jocytės atsisveikinimo rungtynėse „Neptūnas“ nusileido „Aisčių-LSMU“ ekipai (5) Klaipėdoje – talentingosios Jocytės išlydėtuvės: sunku atsisveikinti ne tik su komanda, bet ir su Lietuva (26) Beje, J. Jocytė žada išmokti prancūzų kalbą. Justę Vilerbane lankys ir tėvai, kurie mėgins suderinti savo kelionę taip, kad jos metu pasiektų ir 15-metį Roką Jocį, atstovaujantį Romos „Stella Azzura“ krepšinio akademijai. „Sunku atsisveikinti, bet džiugu bus kaskart laukti ir aplankyti. Svarbus ir ilgai apgalvotas žingsnis. Tikime tavimi, Juste!!!“, – drąsino ją jos tėvai.

Šį sezoną Justė pradėjo Moterų lygos Klaipėdos „Neptūno“ komandoje, kuriai atstovavo keturiuose mačuose ir rinko juose po beveik 12 taškų.

„Bus sunku atsisveikinti ne tik su šia komanda, bet ir su pačia Lietuva. Labiausiai neramina tai, kad atvažiavus į Prancūziją viskas bus nauja. Žinau, kad bus sunku palikti viską, kas buvo čia metai iš metų, ir adaptuotis naujoje erdvėje. Išlieku rami tuo klausimu ir stengiuosi žiūrėti į tai pozityviai“, – dar prieš išvykdama iš Lietuvos sakė mergina. Prieš pat naują etapą Prancūzijoje Justė spėjo debiutuoti ir Lietuvos moterų rinktinėje. Manto Šerniaus vadovaujamo trenerių štabo pasitikėjimo dvikovoje su Albanija sulaukusi J. Jocytė per pasižymėjo 4 taškais (2/3 dvitaškiai) ir 3 rezultatyviais perdavimais.

J. Jocytės debiutas moterų rinktinėje sulaukė ir FIBA dėmesio. Rinktinei patraukus žaisti į Turkiją, mergina paliko stovyklą ir koncentravosi ties likusiomis dienomis Lietuvoje. „Savo šansą išnaudojau gana neblogai. Aišku, galėjau ir geriau, bet buvo daug jaudulio, kas gal kiek ir sutrukdė. Neįkainojama patirtis, kuri tik pridėjo daugiau pasitikėjimo savimi. Smagu, kad gavau šansą iš arti pamatyti, kaip atrodo profesionali rinktinė ir su ja treniruotis“, – sakė jauniausia visų laikų rinktinės debiutante tapusi krepšininkė. Tai buvo tik vienas iš daugelio skambių įvykių J. Jocytei skaičiuojant 14-uosius gyvenimo metus.

V. Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė pastaraisiais metais MKL laimėjo U14 ir U16 mergaičių čempionatus, individualiai buvo pripažinta geriausia net septyniose apdovanojimų kategorijose, o vasarą vainikavo Lietuvai istorinis sidabras Europos jaunučių čempionate, kuriame šalies žvaigždutė taip pat pateko į simbolinį turnyro penketuką. Daugumai mergaičių įkvėpimu tapusi J. Jocytė pripažįsta – šis gyvenimo laikotarpis tapo tikrai neeiliniu. „

Man asmeniškai buvo superiniai metai. Kiek visko įvyko ir labai greitai. Vasarą laimėtas sidabras su U16, prisijungimas prie „Neptūno“ komandos, galimybė parodyti save moterų rinktinėje ir, aišku, naujas gyvenimo etapas Prancūzijoje“, – džiaugėsi J. Jocytė. Ji žadėjo, kad ir ateityje nespjaus į šalies rinktinę. „Labai lauksiu pakvietimo į rinktinę. Patinka man čia būti ir žaisiu už savo šalį. Priklausys nuo trenerių, kur žaisiu, jeigu pakvies, maloniai prisijungsiu. Manau, ir Tony Parkeris išleis“, – tikino ji.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/krepsinis/krepsinio-vaikai/14-metes-skrydis-is-lietuvos-isvykusia-jocyte-prancuzai-sutiko-isskestomis-rankomis.d?id=82898995

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos moterų krepšinio perlas Justė Veronika Jocytė trečiadienį, lapkričio 27 d., pradėjo naują savo karjeros etapą – ji paliko Lietuvą ir toliau tobulės Prancūzijoje.


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


Palangos krepšinio komanda „Palanga“ kviečia visus savo sirgalius ir gerbėjus į paskutiniąsias reguliariojo sezono Lietuvos krepšinio lygos varžybas.  


„Palanga” sužibėjo Jurbarko krepšinio dienoje

"Palangos tilto" informacija, 2012 02 27 | Rubrika: Sportas

Vasario 25 dieną Palangos komanda „Palanga“ turėjo unikalią galimybę dalyvauti bei garsinti Palangos vardą Jurbarke vykusioje Žvaigždžių dienoje – puikioje šventėje, kurios metu mūsų miesto atstovai buvo pakviesti dalyvauti dėjimų konkurse, taip pat sužaisti rungtynes su Jurbarko krepšinio lygos rinktinės komanda. Nors lygi kova vyravo pirmo ir antro kėlinio...


XIII krepšinio turnyras

"Juozo alaus bravoras", 2010 09 08 | Rubrika: Kultūra

XIII krepšinio turnyras


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Krepšininkas Marius Prekevičius besiilsėdamas Palangoje sugeba planuoti bei derinti tolimesnius darbus, susijusius su krepšiniu. Neseniai Marius kartu su savo mama bei draugu įkūrė naują krepšinio komandą Gargžduose. Tai bus trečios lygos komanda, kurioje žais jaunimas iki 25 metų.


Prasidėjo mėgėjų krepšinio varžybos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį prasidėjo Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti. Varžybų maratoną, pirmąjį ratą pradėjo Klaipėdos Kt, „Naglio kalno“, „Lokių“ bei „Žiogų“ komandos. Po dviejų varžybų pirmąsias pergales šventė palangiškiai „Lokiai“ bei „Naglio kalnas“.


Europos jaunimo krepšinio lygoje – be pralaimėjimo kartėlio

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį į Palangą atvyko ir savo jėgas žaidimo aikštelėje išbandė Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) rungtyniaujančios aštuonios komandos. Tris dienas dėl pergalių kovoję Jaunieji krepšininkai patyrė daug įspūdžių ir surado naujų draugų, o pirmąja vieta džiaugėsi Rusijos komanda „BS CSKA“.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius