Kurhauzo salėje nenutyla profesionalios muzikos skambesys

"Palangos tilto" informacija, 2016-07-14
Peržiūrėta
1570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurhauzo salėje nenutyla profesionalios muzikos skambesys

Kurorto simbolis Kurhauzas jau trečiąją vasarą į savo salę kviečia profesionalios muzikos gerbėjus. Kaip ir tikėtasi, grafų Tiškevičių laikus menanti vila netruko tapti viena iš pagrindinių Palangos kultūrinių renginių erdvių.

Sielos atgaivai
Kurhauzo salę Palangos kultūros ir jaunimo centro Kurhauzo salės kultūrinės veiklos vadybininkė Diana Rekašienė įvardija kaip profesionalaus scenos meno erdvę. „Juk čia pasirodo žymiausi Lietuvos ir pasaulio klasikinio žanro atlikėjai, čia skamba kamerinė, chorinė, džiazo ir liaudies muzika“, – pasakojo D. Rekašienė. Taip pat šiai salei nesvetimas ir populiariosios muzikos žanras, o scenos techninės galimybės leidžia rengti net monospektaklius.
D. Rekašienė pasakojo, kad šią vasarą Kurhauzas publiką džiugina puokšte klasikinio žanro renginių. „Praėjusiais metais daugiau turėjome ir populiariosios muzikos žanro atlikėjų, o šiemet labiau džiuginame klasikinės muzikos mylėtojus“, – kalbėjo D. Rekašienė.
Pasak kultūrinės veiklos vadybininkės, Kurhauzo salė – unikali savo akustika, todėl geriausiai čia skamba gyvo garso muzika. „Ir atlikėjai, ir klausytojai žavisi autentiškai atkurta salės erdve, stebisi išskirtine salės akustika“, – teigė pašnekovė.
2015 metais Kurhauzo salėje įvyko 85 renginiai. „Šiemet planuojame tikrai ne mažiau“, – sakė D. Rekašienė.

Pranoksta lūkesčius
Pirmą kartą apsilankiusieji salėje neslepia susižavėjimo, o neretas čia nori grįžti vėl ir vėl. „Dešimt metų ši erdvė stovėjo nenaudojama, o prikelta naujam gyvenimui ji suspindėjo visomis spalvomis. Čia žmonės jaučiasi pakylėtai jau vien žinodami Kurhauzo istoriją“, – kalbėjo D. Rekašienė.
Pasak jos, didžioji dalis Kurhauze pirmą kartą koncertavusių atlikėjų tikina nesitikėję, jog salė tokia puiki. „Akordeonistas Martynas Levickis po koncerto pasakojo, kad jautėsi ypatingai gerai, kadangi salės akustika leidžia garsą valdyti pačiam, o štai fortepijono virtuozas Petras Geniušas gyrė tiek salės aurą, tiek akustiką, tiek puikųjį instrumentą, dėl ko norisi vėl ir vėl sugrįžti į Kurhauzo salę“, – kalbėjo D. Rekašienė.

Vertina profesionalumą
Visą vasarą Kurhauzo salėje koncertuos profesionalūs atlikėjai iš Lietuvos ir užsienio. Šiandien, penktadienį, publiką pradžiugins operos žvaigždė Nomeda Kazlaus kartu su pianistu Linu Dužinsku. Tradiciškai kartą per metus sugrįžtanti į Palangą N. Kazlaus šiais metais parengė naują, šiltą ir vasarišką programą „Vasaros džiaugsmai“, kurios metu skambės žymiausių romantizmo kompozitorių populiariausios dainos ir romansai.
Vidurvasarį Palangoje taip pat lankysis ir vunderkindu vadinamas pianistas iš Prancūzijos Michailas Jurkovas, palangiškiams ir kurorto svečiams skambinsiąs kompozitoriaus S. Rachmaninovo kūrinius. „Dėl šio koncerto esu sulaukusi klausimų ir iš praeivių tiesiog gatvėje, tad supratau, kad žmonėms artima S. Rachmaninovo muzika, palangiškiai ir miesto svečiai domisi ir laukia, kada galės išgirsti ją būtent čia, Palangoje“, – kalbėjo kultūrinės veiklos vadybininkė.

Pliūpsnis egzotikos
Kurhauze meno mėgėjai turės galimybę klausytis ne tik profesionalių akordeono muzikos virtuozų – Svetlanos Stavickajos ir Vladimiro Ušakovo dueto, bet ir išgirsti ukrainietiškos muzikos vokalinį ansamblį „Prosvit“ kartu su smuikininke Rima Tamo ir arfininke Viktorija Smailyte.
Liepos pabaigoje „Kosminį flamenko“ pristatys gitaristai Valerio Chacon, Xenia Chacon ir El Marito.
Violončele gros ir XV tarptautinio P. Čaikovskio konkurso laureatas Aleksandr Ramm. Kurhauzo lankytojams bus suteikta galimybė pasiklausyti ir egzotiškojo instrumento marimbos, kurį meistriškai valdo Andrius Rekašius, Norvegijos muzikos akademijos magistras.
Nepamirštamą koncertą D. Rekašienė žada ir tuomet, kai koncertuos Vilniaus akordeonų orkestras „Cansona“, kurių muziką lydės solistų Agnės Stančikaitės ir Dovilės Kazonaitės balsai. O liepos 24 dieną prasidėsiančio „Ave Maria“ muzikos festivalio organizuojamas pianisto Gintaro Januševičiaus rečitalis taip pat persikels į Kurhauzo salę.

Šokiai ant smėlio
Visą liepą džiuginę renginiai rugpjūtį praturtins kitokiu formatu – tradiciniu festivaliu „Palangos vasara“. Jo metu bus pristatoma intriga – specialiai festivalio atidarymui suburtas projektas „Šokiai ant smėlio“, kuriame dalyvaus Klaipėdos šokių studija „Tavo šokis“. Renginio organizatoriai, be kitų, žada ir neįtikėtiną reginį – pirmą kartą Palangos istorijoje paplūdimyje, ant smėlio, basomis bus šokami Kizombos, Sembos šokiai. „Šokant Kizombą atrodo, kad pasaulis aplink tarsi išnyksta, ir lieka tik dvi šokančios sielos“, – taip kalba renginio organizatoriai, šokti kviesiantys nemokamai.
Taip pat festivalio metu subtiliais prisilietimais, jaudinančia muzika ir žodžiais, įskeliančiais aistros žiežirbą, visus kerės ugningasis „4 Tango“ su Eduardu Gimenezu. Koncerte Kurhauzo salėje skambės argentinietiško tango klasika tapę kūriniai ir Lietuvoje retai skambančios A. Piazzollos kompozicijos.

Džiazo mėgėjams
Festivalio „Palangos vasara“ metu skambės muzika, praskaidrinanti sielą – publikos dėmesio lauks „Lietuvos trio“ – pianistas Petras Geniušas, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir violončelininkas Vytautas Sondeckis. Šie atlikėjai ryžosi atkurti prieš daugiau nei dešimtmetį gyvavusį to paties pavadinimo ansamblį. Visi trio nariai – solidžią koncertinę patirtį ir įspūdingas biografijas turintys menininkai, puikiai pažįstami Lietuvos ir užsienio klausytojams.
Kurhauzo salėje laukiami ne tik klasikinės muzikos gerbėjai – į koncertus kviečiami ir džiazo mėgėjai. Festivalio „Palangos vasara“ metu bus pristatyta programa, parengta džiazo virtuozų – Dainiaus Paulausko grupės. Tai viena kūrybingiausių ir daugiausiai eksperimentuojančių Lietuvos džiazo grupių, kurioje groja neįtikėtinai talentingi atlikėjai.
Be džiazo ir klasikos, į Kurhauzo salę kvies jaukūs vakarai su Donatu Montvydu, Mariumi Lekausku (fortepijonas) ir Juozu Martinkėnu (gitara).
Visą informaciją apie Kurhauzo salėje vyksiančius renginius galima rasti „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/Kurhauzas/ ir Palangos turizmo informacijos internetinėje svetainėje www.palangatic.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 5 d. 15.00 val. Palangos kurhauzo teatro salėje vyks knygos pristatymas, o nuo 16.00 val. Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros" pristatymas.


Rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, 16.00 val. Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos kultūros ir jaunimo centru kviečia į koncertą, skirtą Tarptautinei muzikos dienai.


Gegužės 14 d. 18 val. Vilniaus muzikos mėgėjų simfoninis orkestras vėl svečiuosis pamėgtoje Palangos kurhauzo koncertų salėje.


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...Kurhauzo salėje nenutyla profesionalios muzikos skambesys

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 14 | Rubrika: Kultūra

Kurorto simbolis Kurhauzas jau trečiąją vasarą į savo salę kviečia profesionalios muzikos gerbėjus. Kaip ir tikėtasi, grafų Tiškevičių laikus menanti vila netruko tapti viena iš pagrindinių Palangos kultūrinių renginių erdvių.(Tęsinys)   Klaipėdos apylinkės teismo baudžiamoji byla dėl kurhauzo padegimo atskleidžia įdomių kurhauzo padegimo detalių ir užkulisių, apie kuriuos visuomenė iki šiol tik spėliojo. „Palangos tilto“ redakcija, siekdama visuomenę supažindinti su sunkiai atmintyje išdylančiu įvykiu – kurhauzo padegimu – toliau skelbia teismo medžiagą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius