Kurorto vadovų veikla sulaukė kritikos strėlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-04
Peržiūrėta
1882
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje išklausytos ataskaitos apie Tarybos, mero Vytauto Stalmoko ir Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo 2009 metais nuveiktus darbus sulaukė nemažai kritikos, tačiau joms buvo pritarta.

 

Dirbta paisant prioritetų

Miesto vadovas V.Stalmokas, pristatydamas praėjusiais metais nuveiktus darbus,  sakė, kad dėmesys buvo sutelktas į strateginiame plane numatytas gaires. Pasak jo, atsižvelgiant į miesto plėtros strateginius prioritetus, išskirti trys: kurorto žmogiškųjų išteklių plėtra, darnios gyvenamosios aplinkos plėtra bei konkurencingos rekreacijos, sporto, turizmo ir sanatorinio gydymo sistemos plėtra, paslaugų kokybės gerinimas.

Supažindinęs su savivaldybės Tarybos veiklos atskaita, kurorto vadovas sakė manąs, jog galbūt vertėtų keisti veiklos reglamentą. Jo teigimu, pagrindinis Tarybos narių darbas turėtų vykti komitetuose, kur būtų nuodugniai išnagrinėjamos ir išsiaiškinamos klausimų aplinkybės, o Tarybos posėdyje turėtų būti priimami sprendimai. Taip, anot mero, dirba Seimas, Vyriausybė ir kai kurios šalies savivaldybės.

 

Neaiškus rūpestis sportu

Išklausiusi kurorto vadovo ataskaitos, opozicija pažėrė nemažai kritikos. Pasak Dainiaus Želvio, meras deklaruoja, kad miesto, kaip kurorto, prioritetas yra sportas, tačiau kas yra nuveikta dėl sporto reikalų, nežinia. Anot politiko, vienintelis aiškus darbas tas, kad pakeistas Sporto mokyklos pavadinimas į Sporto centrą. Tačiau kažkodėl nematyti mieste nei naujų sporto aikštelių, o ir jau esančios prie ugdymo įstaigų griūva. „Vargu, ar žiemą miesto centrinėje aikštėje įrengtą gardelį galima pavadinti čiuožykla, ar mero pasisakymus dėl Europos vyrų krepšinio čempionato vieno iš etapų surengimo kurorte galima įvardinti rūpinimusi kurorto sportiniu gyvenimu. Šalia V.Jurgučio pagrindinės mokyklos užsimota ant savivaldybės žemės statyti teniso kortus, tačiau kyla klausimas, kodėl mero ataskaitoje atsirado interesas rūpintis  privačios bendrovės detaliuoju planu“, - kalbėjo D.Želvys. Taip pat politikas klausė, su kuo realiai V.Stalmokas tarėsi dėl buvusių purvo gydyklų bei dėl vasaros estrados rekonstrukcijos. Kita, anot politiko, svarbi ir opi problema – Švietimo ir mokslo ministerijai perduota Kunigiškių vaikų vasaros stovykla. D.Želvio teigimu, šios stovyklos buvęs turtas nuniokotas ir daugiau kaip 5 hektarų žemės sklypas, kurio vertė yra milijoninė, netrukus gali išslysti iš miesto rankų, o tai kurortui būtų pats didžiausias nuostolis per visus nepriklausomybės metus.

 

Pažaduko vizijos

Tarybos narys Šarūnas Vaitkus taip pat negailėjo kritikos mero veiklos ataskaitai. „Ši mero veiklos ataskaita primena multiplikacinio filmo herojaus Pažaduko vizijas. Ataskaita iš esmės tuščia, o kurorto ateitis – tik pažadai“, - vaizdų palyginimą miesto vadovo ataskaitai surado politikas. Anot Š.Vaitkaus, meras apskritai neužsiminė apie gyventojų socialines reikmes ir nepasigyrė, kad per praėjusius metus mokesčiai už komunalinius patarnavimus pakilo net kelias dešimtis kartų. Pasak opozicijos atstovo, kelia nerimą ir tai, kad uždarius Smilčių pradinę mokyklą, nepasirūpinta sutvarkyti šilumos įrenginių. „Netolimos ateities planuose yra ketinimas uždaryti Pradinę mokyklą, o šios ugdymo įstaigos teritorijoje turėtų išdygti prekybos centras „Iki“ bei teniso kortai. Taip pat lengva ranka perduota Kunigiškių stovyklavietė, kurioje buvusį turtą baigiama suniokoti. Kad į savivaldybės rankas perduotas turtas naikinamas, geriausias to pavyzdys – buvusios purvo gydyklos, tapusios antruoju kurorto „paminklu“ po Kurhauzo. Perimam iš valstybės turtą ir jo nesaugom“, - konstatavo Š.Vaitkus.

 

Merdinti kultūra

Tarybos narė Salomėja Slaboševičienė atkreipė dėmesį, kad nėra keliamų problemų analizės. Iš esmės, jos nuomone, mero ataskaita, tai pakartota strateginio plano dalis. „Merai keitėsi, tačiau valdančioji partija nesikeitė. Neramu, kad iš prioritetų dingo kurorto kultūra, kuri ties žlugimo riba“, - atkreipė dėmesį dėl merdėjančios Palangos kultūros miesto Tarybos narė.

 

Netenkina mero pozicija

Pasak politikės, miesto Taryba dirba apkasų kovos sąlygomis. Šiuo metu takoskyra tarp valdančiųjų ir opozicijos ypač ryški. „Daug skundų Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, taip pat jų nemažai sprendžiama ir teismuose“, - sakė S.Slaboševičienė. Ji pasigendanti mero pozicijos ir pastangų suvienyti politinę daugumą ir mažumą.

Politikės nuomone, mosuojant įvairiausiais ginklais nieko nenuveiksime. „Miesto vadovo užimta pozicija, kad mes valdom, o gyventojai toli, esąs arogantiškumo pavyzdys. Bendravimo nebuvimas – pagrindinė problema, kuri trukdo kurorto pažangai“, - nurodė priežastis, kodėl kurortas trypčioja vietoje, politikė.

 

Pavydima miesto vadovui

Valdančiosios daugumos atstovas Saulius Simė nesutiko su išsakyta kritika, ją pavadinęs „totaliu konservatorių puolimu“. Anot jo, pavydima, kad meras dirba gerai. Jis pasiūlė pritarti kurorto vadovo ataskaitai.

Į repliką dėl pavydo sureagavęs D.Želvys atsikirto, kad tai nesą piktdžiugiški kėslai, nes visi gerai žino, kad mero darbas nėra lengvas ir nesą ko pavydėti. „Nenoriu įsivelti į politinius dalykus. Nevertėtų išsakytos kritikos priimti asmeniškai. Merui viskas aišku, nes atsakomybė užkraunama politinei daugumai“, - konstatavo opozicijos atstovas.

 

Meras tikino, kad dirba

Kurorto vadovas V.Stalmokas, stengdamasis atsakyti į pažertą kritiką, tikino, kad sportas – tai turizmo šaka, ir šia linkme dirbama toliau. Dėl Kurhauzo reikalų, anot mero, yra suformuoti sklypai ir tik reikia sulaukti Kultūros paveldo departamento išvados. Taip pat dėl buvusių purvo gydyklų kalbama su B.Lubiu ir su „Šiaulių banku“. Tikimasi, kad netrukus ir šioje vietoje pavyks panaudoti pajūrio geoterminius vandenis, įrengiant gydyklas. Mero teigimu, dėl Kunigiškių stovyklos esą dirbama, tačiau kol kas nepavyksta susitarti su Švietimo ir mokslo ministerija.

 

Direktorius sulaukė priekaištų

Pataršius kurorto vadovo veiklos ataskaitą, išklausyta ir kokius darbus praėjusiais metais nuveikė Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas. Direktorius taip pat sulaukė nemažai priekaištų, kurių didžioji dalis buvo dėl ne laiku atsakytų raštų gyventojams bei politikams. Akcentuota, kad  savivaldybės Administracijos valdinininkai dirba aplaidžiai ir neatsakingai, nes ir iš Vyriausybės atstovės tarnybos Klaipėdos apskrityje sulaukta ne vieno reikalavimo ar teikimo. Pasak miesto Tarybos nario Daniaus Puodžiaus, kad padėtis nenormali, iliustruoja ir tas faktas, jog į paklausimą dėl statinių nepriežiūros atsakymo sulaukęs po kelių mėnesių. „Ne paslaptis, kad atsakoma neįsigilinus į esmę. Jei klausi apie vežėčias, atsako apie akėčias“, - apie neatsakingą savivaldybės Administracijos valdininkų darbą ir kontrolės nebuvimą kalbėjo politikas. D.Puodžiui pritartė daugumai miesto Tarybos narių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 8-ojo posėdis įvyks 2023 m. gruodžio 21 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje, Gintaro g. 33A, Palangoje. Jo darbotvarkėje yra šie klausimai.


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 7-asis posėdis įvyks lapkričio 23 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje., Gintaro g. 33A, Palangoje. Į darbotvarkę įtraukti šie sprendimų projektai.Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Kurorto vadovų veikla sulaukė kritikos strėlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje išklausytos ataskaitos apie Tarybos, mero Vytauto Stalmoko ir Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo 2009 metais nuveiktus darbus sulaukė nemažai kritikos, tačiau joms buvo pritarta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius