Kviečiame minėti Baltų vienybės dieną ir Lygiadienį

Palangos tiltas, 2022-09-21
Peržiūrėta
1200
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiame minėti Baltų vienybės dieną ir Lygiadienį

Artinasi Rudens lygė. Šiemet astronominis lygiadienis – dienos ir nakties susilyginimas – įvyks rugsėjo 23 dieną. Tačiau, kaip jau įprasta, jis daugelyje Lietuvos ir Latvijos vietų bus pažymėtas kultūriniais renginiais rugsėjo 22-ąją, kada švenčiama Baltų vienybės diena.  Palangoje, ant Birutės kalno, Baltų vienybės dienos ugnies sąšauka vyks rugsėjo 22 d. 20 val.

Baltų vienybės diena švenčiama Lietuvos ir Latvijos Seimų nutarimu, priimtu 2000-aisiais siekiant pažymėti svarbų istorinį įvykį – 1236 metais šią dieną iškovotą baltų genčių pergalę prieš Livonijos ordiną Saulės mūšyje.

Šia proga kasmet vyksta Baltų vienybės ugnies sąšaukos akcija: ant piliakalnių ir kitose istorijai reikšmingose vietose degama simbolinė baltų vienybės ugnis. Akcijos iniciatoriai – Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“. Klubas kviečia sąšaukos žemėlapyje iš anksto pranešti apie žadamus uždegti laužus: http://www.aukuras.lt/sasauka/

Etninės kultūros globos taryba, kaip ir visada, prisideda prie Rudens lygės ir Baltų vienybės dienos minėjimo, ragindama dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Kviečiame visus pasišildyti prie baltų vienybės ugnies žengiant į šaltąjį metų laikotarpį.

Etninės kultūros globos taryba

Jūsų komentaras:

Kodel 2022-09-21 15:50 (IP: 162.158.203.96)
Palangoje nera renginiu Baltu vienybes dienos proga? Kodel si diena ignoruojama? Ar ne todel kad palangos "valdzia" tam nepritaria? Oi kaip atsibodo buti to.... įkaitais.

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 15 dieną visoje Lietuvoje švenčiama Žolinė. Bažnyčios rengia iškilmingus atlaidus ir mini Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. 


Gegužės 5 d. yra minima kaip Europos savarankiško gyvenimo diena. Savarankiškas gyvenimas reiškia, kad žmogaus laisvės ir orumas atsiranda tuomet, kai žmogus pats kontroliuoja savo gyvenimą, pats sprendžia, kur ir su kuo gyventi, ko siekti gyvenime, o ne kiti nusprendžia už jį.


Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.


Artinasi Rudens lygė. Šiemet astronominis lygiadienis – dienos ir nakties susilyginimas – įvyks rugsėjo 23 dieną.


Antradienį, rugsėjo 22 d., 20 val. Palangoje, ant Birutės kalno, sužibs vienybės laužas – bus minima Baltų vienybės sąšauka. Bendruomenė kviečiama aktyviai dalyvauti renginyje.  


Palangos, Šventosios bendruomenes ir kurorto svečius kviečiame minėti Vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną. Laukia įspūdinga programa, kuri kvies į bendruomenės bėgimą „Geltona Žalia Raudona“, šv. mišias už Lietuvą Palangos ir Šventosios bažnyčiose ir net tris koncertus. Palangoje.


Palanga rugsėjo 23 d. pakvies skambiai minėti Baltų vienybės dieną. Svečių šios šventės metu, neabejojama, kurortas sulauks išties nemažai – renginiai skirti tiek lietuviams, tiek ir mūsų kaimynams latviams, ir visų jų metu bus akcentuojama baltų vienybė.


Šeštadienį Klaipėdoje buvo minima Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurios minėjime dalyvavo ir Palangos šauliai. Kaip pasakojo Klaipėdos apskrities Jūros šaulių trečiosios rinktinės Palangos šaulių šeštosios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas, atrakcijų, įspūdžių būta daug, tad visi puikiai praleido laiką, o ir sudalyvauta ceremonijose...


Palangos miesto savivaldybė kviečia visus Palangos senjorus rytoj, šeštadienį, paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, kurios metu vyresniesiems gyventojams bus siūloma įvairių pramogų – prisiminti miesto istoriją, pasimėgauti kultūriniais renginiais, taip pat pasivaišinti kavinėse nemokama kava bei atrasti laiko ir kasdienei maldai.


Gegužės 14 dieną Klaipėdoje buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Palangos Šaulių sąjungos nariai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius