Rugsėjo 22 dieną ant Birutės kalno bus minima Baltų vienybės sąšauka

Palangos tiltas, 2020-09-21
Peržiūrėta
2019
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugsėjo 22 dieną ant Birutės kalno bus minima Baltų vienybės sąšauka

Antradienį, rugsėjo 22 d., 20 val. Palangoje, ant Birutės kalno, sužibs vienybės laužas – bus minima Baltų vienybės sąšauka. Bendruomenė kviečiama aktyviai dalyvauti renginyje.

Valandą truksiantis renginys prasidės ugnies įžiebimu ir Tautiška giesme. „Ant Birutės kalno įžiebta ugnis suvienys mus su visais, susibūrusiais paminėti Baltų vienybės dieną ant piliakalnių ir alkakalnių ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje“, – sakė šio renginio organizatorė, Žemaičių regioninės etninės kultūros globos tarybos narė Diana Kanclerė.

D. Kanclerė pabrėžė, jog antradienį ant Birutės kalno bus paminėtos net trys svarbios datos – ne tik Baltų vienybės diena, bet ir Saulės mūšio pergalės diena bei rudens lygiadienis.

Kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami atsinešti gėlių, pasidabinti tautiniais drabužiais ar turėti Žemaitijos, Lietuvos ar Palangos vėliavas. Turintieji, ypač – vaikai, raginami atsinešti ir liaudiškų muzikos instrumentų. Pasak D. Kanclerės, sąšaukos metu susirinkusieji bus raginami padainuoti, pagroti. „Tai bus natūralus pasibuvimas, pabendravimas, ne sceninis variantas“, – pabrėžė renginio organizatorė.

Kasmet Lietuvos ir Latvijoje minimos Baltų vienybės sąšaukos esmė – aplankyti, įprasminti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant piliakalnių ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis bei žemes. Kadaise ugnies sąšauka ant piliakalnių kvietė vienytis – ginti savo žemes, gyvastį, savastį. Vienybė padėjo išlikti ir išgyventi tūkstantmetę istoriją baltų tautoms. Nepaisant valstybes skiriančių ribų, po pasaulį pasklidusius baltų palikuonis vienija iš protėvių paveldėta pasaulėžiūra, gyvos tradicijos ir papročiai.

Tie, kas išvykę svetur ar neturi galimybės nuvykti į baltų atminties vietas, raginami užkurti ugnelę namuose. Lai Baltų vienybės ugnies ženklas keliauja per baltų kraštus ir pasaulį.

Jūsų komentaras:

Kl 2020-09-21 18:12 (IP: 172.69.190.57)
Pagonybės liekanos..

Taip pat skaitykite

Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.


Artinasi Rudens lygė. Šiemet astronominis lygiadienis – dienos ir nakties susilyginimas – įvyks rugsėjo 23 dieną.


Antradienį, rugsėjo 22 d., 20 val. Palangoje, ant Birutės kalno, sužibs vienybės laužas – bus minima Baltų vienybės sąšauka. Bendruomenė kviečiama aktyviai dalyvauti renginyje.  


Palanga rugsėjo 23 d. pakvies skambiai minėti Baltų vienybės dieną. Svečių šios šventės metu, neabejojama, kurortas sulauks išties nemažai – renginiai skirti tiek lietuviams, tiek ir mūsų kaimynams latviams, ir visų jų metu bus akcentuojama baltų vienybė.


Šeštadienį Klaipėdoje buvo minima Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurios minėjime dalyvavo ir Palangos šauliai. Kaip pasakojo Klaipėdos apskrities Jūros šaulių trečiosios rinktinės Palangos šaulių šeštosios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas, atrakcijų, įspūdžių būta daug, tad visi puikiai praleido laiką, o ir sudalyvauta ceremonijose...


Svarbiausi Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai šiais metais vyks Palangoje – taip apsispręsta penktadienį Palangoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai.


Ką pastatė ant Šventosios Alkos kalno, žemaičiams ir visiems pagonims šventos vietos? Tinkamus baltų dieviškų būtybių pakaitalus? Ar beverčius „baibokus“, kaip teigia senųjų skulptūrų autorius ir architektas Virgilijus Vaičiūnas ir Palangos Žemaičių draugijos seniūnas Augustas Narmontas. Jie piktinasi, kad su jais dėl naujų skulptūrų išdrožimo net...


Gegužės 14 dieną Klaipėdoje buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Palangos Šaulių sąjungos nariai.


Ant Birutės kalno – lietuviškos ir latviškos dainos

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 21 | Rubrika: Miestas

Sekmadienio pavakare nuo Birutės kalno plačiai skambėjo lietuvių ir latvių kalbomis atliekamos dainos. Čia Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ kvietimu rinkosi tie, kas norėjo paminėti baltų vienybės ir Latvijos Nepriklausomybės šventę.


Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius