Lietuviai turi būti įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą?

Vaidas LEKSTUTIS Sambūrio „Būkime vieningi“ koordinatorius, 2013-11-11
Peržiūrėta
1609
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuviai turi būti įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą?

Daugelis esate girdėję, o gal ir matę Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos raudonoji knyga – juridinis valstybės dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų rūšių apsauga. Šią knygą sudaro žinių sąvadas apie saugomų rūšių būklę ir apsaugos būdus.
Po Tarybų Sąjungos griūties lietuviai sparčiai pradėjo nykti, tik negalima šio proceso įsivaizduoti kaip savaiminio nykimo. Teisingiau būtų sakyti, kad mus, lietuvius, pradėjo naikinti. Daugiau kaip pusė Lietuvos yra ištremti ir deportuoti į svetimas šalis ieškoti skanesnio duonos kąsnio ir uždirbinėti svetimoms korporacijoms pelnus, kurių mūsų valstybė nė nemato.
Kokiomis sąlygomis mūsų tėvynainiams tenka ten... gyventi, nesiplėsime, tačiau skaudžiausia, kad daugelis, išvykę vergauti į svetimas šalis, palieka Lietuvoje savo mažylius vaikučius, kurie turi augti be motiniškos meilės ir tenkintis močiučių, o kartais ir kaimynų priežiūra.
Kas kaltas? Kalti patys – viską turėjome, kai buvo sugriauta Tarybų Sąjunga, viską vadinamasis ruselis paliko – ir veikiančią pramonę, gamyklas, kaimuose žemės ūkius, kolūkius.
Taip, išvogėme patys – kas plytą, kas traktorių, kas kokį langą ar variklį. Apsukresni kai kurias pramonės gamyklas, tokias, kaip pieninės, sūrinės ir sviestinės, sugebėjo „prichvatizuoti“ ir dabar save vadina verslininkais.
Tarkime, tai, kas buvo pastatyta visų, dabar priklauso kažkuriam vienam ar keliems – kodėl taip?
Kita vertus, reikėtų pagalvoti ir apie tai, kas būtų, jeigu žmonėms būtų leista visas tas „prichvatizuotas“ gamyklas išsirinkti po plytą, taip, kaip buvo išrankioti kolūkiai?
Situacija tokia: mūsų tėvai ir seneliai po karo atstatė Lietuvą, sukūrė pramonę ir patys patikėję kažkieno ideologijomis vėl viską sugriovė.
Gal tai JAV kerštas Lietuvai, nes atsitraukdami „ruseliai“ visą pramonę ir gamyklas juk paliko veikiančias...
Nepamirškime, kaip pokario metu JAV kvailino per „Amerikos balsą“ – atseit tuoj ateisime į pagalbą, o jūs tik kovokite su ta tarybine armija ir jai priešinkitės.
Negi lietuvis toks kvailas ir idiotas, kad tai, ką pastatė, ėmė po kelių metų ir sugriovė? Ne, jis tiesiog eilinį kartą buvo apgautas.
Ką tu padarei ar darai, kad lietuvis kaip tautybė neišnyktų ir nebūtų įrašytas į panašaus pobūdžio knygą kaip Lietuvos raudonoji?..

Jūsų komentaras:

O ką žmogus gali "pelėkautuose"?.. 2013-11-12 09:28 (. / IP: 86.100.60.112)
-strp. -"Ką tu padarei ar darai, kad lietuvis kaip tautybė neišnyktų ... Atsk. -o ką tu gali - jei už tave viską nusprendžia valdžia su nužmogėjusiais įstatymais ir mokesčias... -Negi milijonas išvykusių lietuvių- visi durni? Jog daugelis išmėginusių viską... -bankrutavusių, pažemintų ir nusivylusių...išbėgo iš Lietuvos su visais vaikais...

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Šeštadienį į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi žmonės, kurie norėjo pagerbti ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje palikusį vargonininką, pasipriešinimo dalyvį, politinį kalinį, tikinčiųjų teisių gynėją Alvydą Šeduikį. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai išleido jau aštuntąją knygą, pavadintą...


Palangiškis Aidas Jurkštas, jau žinomas farologas, šiandien Palangos visuomenei pristatys naujausią savo darbą – knygą „Lietuvos švyturių istorija“. Kaip teigė švyturių istorijos tyrinėtojas, jeigu būtų prieš 20 metų atradęs tokią knygą, kokią dabar jis pats išleido, tuomet jo gyvenimas, ko gero, būtų kardinaliai pasikeitęs....


Penktadienio pavakare Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje šventojiškis kraštotyrininkas, Lietuvos Kuršių draugijos pirmininkas Mikelis Balčius pristatė savo knygą „Iš Šventosios praeities“, į kurią sugulė jo parašyti ir kai kurie jau publikuoti tekstai apie Šventąją, jos istoriją, senųjų kuršių...


Sieks pamilti knygą

2016 10 27 | Rubrika: Miestas

Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja pradėjo lietuvių kalbos projektą „Pamilk knygą“, skirtą bibliotekų metams paminėti. Projekto tikslas – paskatinti vaikus kurti, skaityti, mokyti suvokti kūrinio esmę, atrasti kūriniuose slypinčias vertybines nuostatas, skaitant pažinti save patį ir supantį pasaulį


Ir sutapk tu man taip: Meilės dieną arba deivės Mildos šventės dieną, gegužės 13-ąją, lyg stebuklinėje pasakoje „Vilniaus vėjai“ į Palangą atpūtė šiais laikais deficitinį lauknešėlį. Tai – žinomos Lietuvos renginių organizatorės, scenaristės, žurnalistės, subtiliai Laiko dvasią ir vaikų poreikius jaučiančios Rasos Praninskienės knyga „Knygos, vaikai...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Lietuviai turi būti įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą?  1

Vaidas LEKSTUTIS Sambūrio „Būkime vieningi“ koordinatorius, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Daugelis esate girdėję, o gal ir matę Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos raudonoji knyga – juridinis valstybės dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų rūšių apsauga. Šią knygą sudaro žinių sąvadas apie saugomų rūšių būklę ir apsaugos būdus.


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius