Lietuvos akinių galaktikos valdovė Jūratė Kersnauskė: „Akinių verslas man – ne darbas, o hobis!“

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-09-04
Peržiūrėta
2262
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

LT FOTO nuotraukoje: Jūratė Kersnauskė
LT FOTO nuotraukoje: Jūratė Kersnauskė

Jeigu kur nors pajūryje išvysite žavią moterį ryškiais ypač dideliais akiniais, gali būti, kad jūs sutikote „Fielmann“ optikų tinklo Baltijos šalyse komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovę Jūratę Kersnauskę. Baigusi serbų ir kroatų, o kaip gretutinę specialybę ir italų kalbos studijas Vilniaus universitete, ji šiandien – Lietuvos akinių rinkos fėja. „Tikrai taip! Aš kartais save pavadinu ir akinių galaktikos valdove, – juokėsi Jūratė. – Akiniai dabar – ne tik pagalba regos sutrikimų turintiems žmonėms, bet ir kasdienos aksesuaras. Man taip pat – turiu itin ryškių ir stulbinančio dydžio akinių!“ – nemokamam žurnalui „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, sakė Jūratė Kersnauskė.

– Pajuokausiu: jūsų optikas ir trumparegiai gali lengvai pamatyti – toks ryškus, „ledinis“, šviesus jūsų salonų interjeras.

– Išties, mes turime išskirtinį interjerą ir eksterjerą. Tai – nemaža investicija. Ne vien piniginė, bet ir laiko, idėjų prasme, įdėta daug širdies, kad būtų jauku ne tik mūsų klientams, bet ir darbuotojai galėtų jaustis tarsi namuose. Partnerystė su „Fielmann“ Baltijos šalyse tęsiasi jau daugiau nei 20 metų, tiek Vokietijoje, tiek ir čia kompanijos yra valdomos šeimų.

Visas „kovidas“ – toks milžiniškas iššūkis visiems, bet mes į jį pasižiūrėjome kaip į galimybę: atsinaujinome tiek dizainu, tiek ir patalpų dydžiu, kad klientams būtų jauku ir galėtume jų kuo daugiau priimti. 

„Fielmann“ valdo arti 1000 optikos salonų 16-oje Europos šalių, o Lietuvoje yra 17 optikų, 10 – Latvijoje. 

Kartais pajuokauju: „Esu ištekėjusi už „Fielmann“. Tiesiogine ir netiesiogine prasme (juokiasi). Visa mūsų šeima yra įsitraukusi ne tik į kompanijos valdymą, bet ir kasdienines užduotis. Kiekvienas esame atsakingas už skirtingas sritis, tad puikiai žinome, kaip mums sekasi kiekvienoje iš jų. Stiprus tandemas yra labai svarbu.

Visus darbuotojus, kurių mūsų įmonėje Lietuvoje ir Latvijoje dirba apie 300, vadiname šeima. Gal nepatikėsite, tačiau gerai pažįstame kiekvieną mūsų darbuotoją – su kokiais rūpesčiais jie gyvena, ką mėgsta laisvalaikiu ir panašiai.

Turbūt kam nors banaliai nuskambės, bet darbuotojai – svarbiausia. Blogai bus jiems  – nieko nepasieksi. Kaskart galvojant apie darbuotojus, mėgstu sakyti, kad kiek mylėsime juos, tiek jie mylės ir mūsų klientus, todėl visiems jiems skiriame daug dėmesio ir atidos. 

Optika – nepaprastas ir nelengvas verslas. Jeigu į jį keli koją su siekiu daug uždirbti – netinkamas požiūris. 

Šiame versle akiniai turi būti dalimi tavęs, tavo gyvenimo būdas ir stilius.

Man – būtent taip. Dėl to man visas mūsų verslas – hobis, ne darbas. Labai mielas ir didelis hobis! (Juokiasi).

– Ar gatvėje, pažvilgčiodama į akiniuotų praeivių veidus, lengvai išskiriate savuosius?

– Tikrai taip. Gerai pažįstu didžiąją dalį mūsų modelių. Aš pati važiuoju išsirinkti naujų akinių kolekcijų. „Fielmann“ turi nuosavą kolekciją. Daug žmonių – ir žinomų – yra mūsų klientai. Jiems svarbu ne tik prekinis ženklas, bet ir aptarnavimas, asmeninis dėmesys, kokybė, garantijos, patikimumas, akinių priežiūra.

– Kai kas sako, kad apie vyrą spręsk pagal jo laikrodį ir batus, apie moterį – pagal jos rankinę. O kokią žinutę jums siunčia akiniai ant kieno nors nosies?

– Kartais su bičiulėmis, akinių fanėmis, juokaujame: „Į vidų pirmas žengia ne žmogus, o jo ar jos akiniai“ (šypsosi).

Esu girdėjusi daug įdomių istorijų, kad dėl akinių pavyksta užmegzti daug įdomių pažinčių. Mano gera bičiulė Viktorija, rašytoja, laidų vedėja, buvo mokytoja, kai mes tik susipažinome. 

Koks nelengvas mokytojos darbas, visi žinome.

Kai ji man prie kavos puodelio kartą prasitarė, kad norėtų palikti mokyklą ir tapti rašytoja, jai patariau: „Pirmiausia pasikeisk akinius ir tuomet tapsi rašytoja!“ 

Man išsprūdo tie žodžiai todėl, kad akiniai, kuriuos ji dėvėjo, neatspindėjo jos asmenybės ir neperteikė jos charizmos.

Ir nepatikėsite: stebuklai jos gyvenime įvyko, kai ji pakeitė akinius – pradėjo nešioti stilingus, ryškius. Gyvendama Portugalijoje ir apsilankiusi mados savaitėje, dėl akinių ji užmezgė pažintį su leidinio VOGUE redaktore, garsiąja mados kritike Suzy Menkes (šypteli).

Akiniai – ko gero, kiekvienam į akis labiausiai krentantis kiekvieno žmogaus aksesuaras. Itin iškalbus!

– Ar vyrai taip pat tampa drąsesni?

– Iš 10 mūsų klientų 8 yra moterys ir tik 2 vyrai, kuriuos taip pat neretai atsiveda žmonos (šypsosi). Bet padėtis keičiasi – ir vyrai nori puoštis, būti išskirtiniais. Supratimas, kad akiniai nėra tik regą koreguojanti priemonė, bet ir aksesuaro dalis, sparčiai didėja – tarp vyrų taip pat.

Mėgstu sakyti, kad akinių, kaip ir batų, turėtume turėti ne vieną porą. O keisti juos pagal sezoną, net nuotaiką. Akiniai, su kuriais einame į teatrą, nelabai tinka paplūdimiui. Ir – priešingai.

Labai noriu, kad lietuviai labiau išdrąsėtų ir išlaisvėtų – dėvėtų ryškesnius, įdomesnius akinius.

Per koronaviruso pandemiją užsidarėme savo namuose. Bet, mano nuostabai, per ją kitame skambučio gale esu atkreipusi dėmesį į ne vieną pašnekovą ar pašnekovę su išraiškingais akiniais. 

Po smagaus sakinuko apie akinius mūsų pokalbis iškart sušiltėdavo – atsirasdavo daugiau bendros kalbos, tokio gero vaibo.

– Jūs – didelė Italijos gerbėja. Ar pagal akinius pasakytumėte: „Tu – italas, o tu – matyt, lietuvis?“

– Tikrai taip. Kadangi mes esame vokiška kompanija, vokiško mentaliteto, mes gan ilgai truputį nuobodžiai atrodėme (šypsosi).

Ar mes, lietuviai, akinių prasme esame artimesni vokiečiams ar italams? 

Italams! Vokiečiai – tokie pragmatiški, ieškantys kokybės ir patogumo. Italai, žinia, – ryškūs, stiliaus prasme – įdomesni. Mes – labiau kaip italai.

Latvijoje – dar įdomiau. Kadangi ten nemaža Rusijos kultūrinė įtaka, daug latvių nori prabangių akinių, su aukso detalėmis, ryškiais papuošimais.

– Beje, iš kur jūsų meilė Italijai?

– (Šypsosi). Italų kalba visada buvo mano svajonių kalba. Vilniaus universitete baigiau serbų ir kroatų kalbų studijas – mūsų kursas buvo pirmasis toks, o antroji mano specialybė – italų kalba. 

Vidurinę mokyklą baigiau Prienuose. Ne itin  joje draugavau su tiksliaisiais mokslais, tai tokios humanitarinės studijos – logiškos. Mokykloje buvau iki akių panirusi į kalbas – mokiausi anglų, rusų, vokiečių kalbų ir net lotynų.

Dievinu viską, kas yra itališka, bet iki „kovido“ su darbuotojais į Italiją vykdavome ir dėl kitos priežasties – stebėti gyvai, kaip ten yra gaminami tokių mados namų kaip „Dolce&Gabbana“, „Prada“, „Giorgio Armani“ ir pan. akiniai.

Nors liūto dalis gamybos yra automatizuota, tačiau iki šiol yra išlikę daug rankų darbo. Tai paaiškina, kodėl akiniai nėra itin pigūs. Geri akiniai!

Kaip senas kaip pasaulis išradimas – akiniai – koja kojon žengia su technologijomis? Ar akiniai turi erdvę radikaliems pokyčiams kaip, tarkime, laikrodis?

– Tie pokyčiai – milžiniški. Ne visada juos klientai ir žino.

Kalbant apie akinių rėmelius, maždaug kas 20 metų sugrįžta tos pačios jų formos. Tačiau jų gamybos technologijos keičiasi labai sparčiai. 

Net ne visada galėčiau pasakyti, kad tik į gera. Pavyzdžiui, diskutuotina, ar acetato akinių rėmeliai yra gamtą tausojančio žmogaus svajonė, nors jie išsiskiria savo spalvomis, šie akinių rėmeliai yra itin patvarūs. Neretai akinių rėmeliai iš naujų, mažiau gamtai draugiškų medžiagų nėra tokie ilgaamžiai.

Kalbant apie akinių lęšius, šuolis – neįtikėtinas, šviesmečiais matuojamas. Palyginimui – kaip tie pirmieji „plytiniai“ „mygtukiniai“ mobilūs telefonai ir dabartiniai, super išmanūs. Arba – sovietiniai „Žiguli“ ir dabar – „Tesla“. 

Anksčiau vieni akiniai buvo skirti darbui, kiti – (žiūrėti) į tolį, dar kiti – poilsiui. Dabar visai tai – viename lęšyje. Su vienais akiniais gali matyti visur ir viską.

„Fielmann“ Lietuvoje ir Latvijoje dirba su inovatyviausiu pasaulyje lęšių gamintoju, kuris turi keletą savo mokslininkų komandų, kuriančių geriausiai atitinkančius šių dienų akiniuočių poreikius lęšius.  Bendradarbiauja su įvairiomis akių klinikomis, todėl puikiai išmano, kokio tipo akinių reikia šiuolaikiniam žmogui. Naujos technologijos nėra testuojamos laboratorijose, pirmiausiai jas išbando realus žmogus. Šalia Paryžiaus yra įkurtas namas, kuriame apgyvendina žmones, sutikusius išbandyti naujus lęšius. Jie – kaip viešbučio svečiai: ilsisi terasoje žvelgdami į tolį, žiūri televizorių, skaito, keliauja į darbą, visą laiką dalindamiesi su lęšių gamintoju savo potyriais ir pojūčiais.

– Jūs – už akinius, kontaktinius lęšius ar lazerinę operaciją regai pakoreguoti?

– (Šypsosi). Kai tapo madingi kontaktiniai lęšiai ir tokios operacijos, net neramu buvo – gi konkurentai. Bet laikas – akinių pusėje. Nerealu, kad akiniai, ypač korekciniai, patektų į internetinę prekybą. Saulės akiniai – kitas reikalas. Suvokiant optikų svarbą, net „kovido“ metu jos nebuvo uždarytos.

Nuolat nešioti kontaktinius lęšius, mano įsitikinimu, nederėtų – kam tas nuolatinis kontaktas su organizmu ir intervencija?

Akiai būtina leisti pailsėti – pakvėpuoti.

Nesu lazerinių akių operacijų ekspertė, bet iš mūsų klientų girdžiu nemažai istorijų apie nepavykusias operacijas, viskas priklauso nuo ją atlikusio gydytojo kvalifikacijos. Be to, operacijos turi ir šalutinių poveikių, stipriai sausėja akys, tad tenka nemažai išleisti akių lašams.

Ne kiekvienas žino, kad net ir po tokios operacijos vis tiek teks sugrįžti prie akinių – skaitymo akinių. Žinoma, yra situacijų, kai dioptrijos yra itin sudėtingos, tokia operacija itin palengvina žmogaus būtį, tačiau jei refrakcija nėra labai didelė, visgi rekomenduočiau rinktis akinius – ypač dabar, kai yra toks didelis tiek rėmelių, tiek ir akinių lęšių technologijų pasirinkimas. 

– Kiek akinių turite savo asmeninėje kolekcijoje?

– (Juokiasi). Oi, labai daug. Net ir akinių rėmelių, tačiau be dioptrijų – nešioju juos ir dėl stiliaus, ir akių apsaugai, nes lęšiai padengti specialia prevencine danga, saugančia nuo išmaniųjų ekranų! Kai kuriuos juos Lietuvoje, matyt, retas užsidėtų (juokiasi)! Dėl jų stulbinančių dydžių, keistų formų ir spalvinių sprendimų. Aš neturiu vidinių baimių!

– O kokius akinius nuo saulės patartumėte nešioti pajūryje?

– Tikrai ne bet kokius! Įsigyti juos ne maisto prekių centre ar turguje, o optikos salone. Svarbu akis tinkamai apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Rinkčiausi tamsesnius akinius prie jūros, nors ką rodo tendencijos, akinių lęšis šviesėja. Derėtų prisiminti, kad sūrus jūros vanduo taip pat gali sugadinti ne tik tamsius akinių lęšius, bet ir dioptrinius.

Paplūdimiui tinkamos bet kokios formos akiniai, šį sezoną itin madingi katės akies siluetai, taip pat sugrįžo Hario Poterio stilistika, karaliauja amžina Aviator klasika, tačiau norintiems pasislėpti ne tik nuo saulės, bet ir pailsėti nuo aplinkinių žvilgsnių, puikiai tiks pusę veido dengiantys akiniai nuo saulės. 

Didžiausias mano patarimas: paplūdimiui turėkite pramogoms prie vandens skirtus akinius, nederėtų imti tų, su kuriais dirbate biure ar laisvalaikį leidžiate mieste. Smėlis, sūrus vanduo, kaitri saulė gali labai greitai pažeisti akinius, todėl rinkitės tokius, kurių nebus labai gaila, jei visgi susigadintų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atėję 2024-ieji įpūtė naujų vėjų į mados pasaulį ir į akinių tendencijas. Pastebima, kad šių metų akinių tendencijos yra kaip niekada įvairios – siūloma stilių įvairovė nuo sportiško iki prašmatnaus, nuo ekologiško iki išmanaus. 


Netrukus įsigalios akinių lęšių kompensavimo pokyčiai.  Nuo balandžio 1-osios visiems vaikams iki 7 metų akinių lęšiai bus kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, praneša Valstybinė ligonių kasa. Tam papildomai skiriamas milijonas eurų.



Jeigu kur nors pajūryje išvysite žavią moterį ryškiais ypač dideliais akiniais, gali būti, kad jūs sutikote „Fielmann“ optikų tinklo Baltijos šalyse komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovę Jūratę Kersnauskę. Baigusi serbų ir kroatų, o kaip gretutinę specialybę ir italų kalbos studijas Vilniaus universitete, ji šiandien – Lietuvos akinių rinkos fėja. „Tikrai taip! Aš kartais save pavadinu ir...


Pandemija, giežtas karantinas išvijo darbuotojus iš nuomojamų biurų į namus, kur jie dirbo nuotoliniu būdu. Vieni jau sugrįžo, kiti – dar ne, treti nebegrįš. Tad kyla klausimas – ar nuotolinis darbas ateityje nesunaikins biurų nuomos verslo? Šiuo metu jis dar nėra iki galo atsigavęs, nors didelio sukrėtimo ir nepatyrė, rašo Dalia Bikauskaitė, „Vakarų ekspresas" žurnalistė.


Kas turi paimti ruonio palaikus, tįsančius prie Šventosios molo?


Nepilnamečių darbas: drausti ar skatinti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 27 | Rubrika: Jūros vaikai

Į Lietuvos kultūros sostinės 2013 – Palangos – kultūrinį gyvenimą originaliai įsiliejęs kurorto jaunimas, „Palangos stalo“ šventės metu palangiškiams ir svečiams pristatęs jaunųjų miesto bendruomenės narių pajėgomis išleistą laikraštį „Aš esu kultūra“, ties tuo nesustojo. Praėjusių metų pabaigoje dienos šviesą...


Kada verslas užsitarnaus pasitikėjimą?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 11 24 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietuvos gyventojai mano, kad verslas mūsų šalyje yra nesąžiningas. Pagal bendrovės RAIT atliktą tyrimą, taip mano net 84 procentai apklaustųjų. Kitose Baltijos šalyse verslu pasitikima labiau. Latvijoje neigiamai verslą vertina 72 procentai, o Estijoje – tik 53 procentai gyventojų.


Vytauto gatvėje įsikūrusios akinių parduotuvės savininkė Ramunė Paulikienė laukia miestiečių, kurie savo nosis nori „pabalnoti“ akiniais. Besaikis sėdėjimas prie kompiuterio, televizoriaus ekrano, tingėjimas namuose atlikti akių mankštą nulemia, kad akis sugadiname nepataisomai. „Aš mėgstu juokauti, jog pirmąją savo gyvenimo pusę savo sveikatą tik gadiname...


Ką slepia atrakcionų verslas?

Aistas MENDEIKA, 2009 07 04 | Rubrika: Miestas

Šią vasarą šalia J.Basanavičiaus gatvės įsikūrę atrakcionai sukasi lyg viesulas. Ir ne tik linksmindami poilsiautojus. Patys jų šeimininkai vartosi slaptuose verslo verpetuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius