Lietuvos širdis – Dubysos slėnyje

Palangos tiltas, 2014-08-07
Peržiūrėta
466
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos širdis – Dubysos slėnyje

Palangiškiai, kaip ir kiti politiniai kaliniai, tremtiniai, laisvės kovotojai bei jų artimieji iš visos Lietuvos vėl rinkosi į Dubysos slėnį Ariogaloje, kur vyko tradicinis sąskrydis „Su Lietuva širdy". Šiųmetis sąskrydis - tarsi įžanga į rugpjūčio 23-ąją vyksiantį Baltijos kelio 25-ečio minėjimą.

Lietuva per tremtį neteko daugiau nei ketvirčio milijono pačių šviesiausių, patriotiškiausių, niekuo nekaltų savo šalies gyventojų. O tie, kurie išliko praėję kalėjimus ir tremtį, kiekvieno rugpjūčio pirmąjį šeštadienį renkasi liudyti istorinės tiesos. Sugūžėjo žmonės iš atokiausių šalies kampelių. Deja, jų gretos vis retėja. Tačiau vis tiek ilgesnė nei tūkstančio tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovotojų eisena vingiavo Ariogalos gatvėmis į Dubysos slėnį, Šioje eisenoje džiugiai nusiteikę ir iškėlę skyriamuosius Palangos ženklus, šiemet papildytus ir Palangos vėliava – geltonos spalvos karūna su karoliais žydrame fone, žygiavo Palangos tremtiniai ir šauliai, o virš jų galvų išdidžiai aukštai pakelta plevėsavo LPKTS Palangos filialo vėliava. Dubysos slėnyje visus pasitiko nuostabiai švytėdama puikiais lietuviškais karpiniais (aišku, ne iš paprasto popieriaus) papuošta scena. Šv. Mišių, kurias aukojo Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius ir vietos kunigai, metu pasimeldėme už visus, sudėjusius aukas dėl Lietuvos laisvės ir už gyvuosius, prašėme taikos ir ramybės Lietuvai ir jos žmonėms. 

Kaip visada sąskrydis prasidėjo visų trijų baltijos respublikų pagerbimu: skambėjo Lietuvos, Latvijos ir Estijos himnai, pakilo jų vėliavos. Šių valstybių atstovai perdavė sveikinimus ir linkėjimus visiems sąskrydžio dalyviams.   

Iškilmingo  sąskrydžio  atidarymo metu buvęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Povilas Jakučionis, perėmęs iš Jungtinio sveikatos klubo bėgikų atneštą  deglą  su  Amžinąja  ugnimi, įžiebtą  Kauno  Karo  muziejaus  sodelyje, uždegė  šventės  aukurą. Renginį vedė šaunieji „Duokim garo" vedėjai Loreta Sungailienė  ir  Stanislovas Kavaliauskas.

Jaunimas į sąskrydį susirinko jau penktadienį, o mes, ne tokie jauni, - šeštadienį į susitikimų dieną. Šalia įsikūrusių sąskrydžio dalyvių kiemelių buvo ir Ukrainos „gyvenvietė"...Tikrai netrūko susitikimų ir pokalbių. Prie mūsų palangiškių tremtinių ir šaulių improvizuoto stalo pasėdėjo LPKTS pirmininko pavaduotojas Zenonas Čerkauskas, Klaipėdos skyriaus pirmininkas Vytautas Mickus, Klaipėdos apskrities koordinatorius Jurgis Mykolas Endziulaitis, Kretingos filialo pirmininkė Valerija Žalienė. Seimo narys Nerijus Puteikis pakvietė į renginį „Kęstučio apygardos partizanų keliais“ Šarkiškėse (Veiviržėnų seniūnija) rugpjūčio 16-17 dienomis. LPKTS pirmininko pavaduotojas Edvardas Strončikas supažindino su trimis Ukrainos atstovais. Jaunuolis -  Maidano dalyvis pasidalino prisiminimais apie Kijevo įvykius,  turėjome garbės pabendrauti net ir su dvasiškiu iš Ukrainos.

Šiemet ypač didelis dėmesys buvo skirtas įvykiams Ukrainoje, priimta rezoliucija „Dėl Ukrainos tautos išsilaisvinimo kovų“. Jei Rusijos vadovai nesiliaus palaikyti separatistų, nebus nutraukta Krymo aneksija, siūloma griežtinti sankcijas, net pašalinti Rusiją iš Jungtinių tautų organizacijos, taip buvo pasielgta su Sovietų Sąjunga 1939 m. po Suomijos užpuolimo.

Sąskrydžio organizatoriai kiekvienais metais vis daugiau dėmesio skiria dalyvių patogumui: šį kartą ne tik po šventės užvežė į kalną, bet ir anksčiau atvykusius mikroautobusas nuvežė į slėnį; jaunimo atstovai su vadovais pastatė nemažai palapinių, kuriose buvo galima pasislėpti nuo kaitrios saulės spindulių; gaivinomės pristatytu Druskininkų mineraliniu vandeniu „Hermis“. Ačiū visiems sąskrydžio organizatoriams. Taip pat esame ypač dėkingi Palangos savivaldybei, skyrusiai transportą, o vairuotojui Valerijui, saugiai mus  vežusį į Ariogalą ir atgal. Geri prisiminimai lydės visus sąskrydžio dalyvius iki kitų metų.

 

 

LPKTS Palangos filialo valdybos pirmininkė Irena Galdikaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

"Palangos tilto" straipsnis, kurį anonsavome ir Facebook/Palangostiltas, "Palangos naujakurys prieš Kalėdas nubėgs 100 kilometrų per visą Lietuvos pajūrio zoną kviesdamas prisidėti prie mažojo Jokūbo, gimusio su perpus trumpesne koja, be šlaunikaulio, operacijos" mušė lankumomo rekordus - straipsnio anonsą Facebook-e pamatė 25 754 žmonės. 311 paspaudė...


Artėjant Popiežiaus Pranciškaus vizitui į Lietuvą rugsėjo 22-23 dienomis, jaudulys virpina ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikinčiųjų širdis.


Ji yra tai, ko Palangai reikia. Su moderniu žvilgsniu ir pasiryžusi drąsiems sprendimams. Svetlanai Grigorian – tik 28-eri, tačiau ji jau spėjo pelnyti kurorto socialdemokratų pasitikėjimą – yra jų vienbalsiai išrinkta kandidatė kitąmet vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose.  


Baltasis Čekiškės bokštas, link kurio veda mano širdis

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2017 08 24 | Rubrika: Nuomonės

Valstybė yra ta, kurią ir sapnuose glostysi, kurios Upę ir pievas mintimis braidysi, kurios žodžių, tradicijų, skanių sriubų ir kepinių, turgaus bruko akmenų, žmonių vaivorykštinių nuotaikų, vestuvinių saldainių, laukiant kelyje ant šventoriaus „zomato“ kiekvieno namo langų, vaikų susitarimų ir kai kada apsigavimų, net ištikimo, ševlniaširdžio...


Netoli jūros, prie Naglio alėjos vykstantys kirtimai pastaruoju metu itin audrino palangiškius. Į redakciją paskambinęs palangiškis Vytautas išreiškė nuogąstavimą, jog dabar palangiškiams išsakyti savo nuomonę jau per vėlu – kirtimas jau baigtas, liko siūruoti daug retesnis pušynas. „Taip, iš tiesų, urėdija padarė vienintelę...


Baigiantis savaitei ir prasidėjus naujai mūsų redakcijos duris vis varstė lopšelio-darželio „Nykštukas“ kolektyvas – auklėtojos ir jų globojami mažieji vis nešė maisto produktų vargingiau gyvenančioms šeimoms.


Balandžio 30 dieną Klaipėdoje vykusių futbolo pirmosios lygos rungtynių tarp „Palangos“ ir Alytaus „Dainavos“ metu aikštelėje netikėtai sukniubo buvęs šalies rinktinės saugas Kęstutis Ivaškevičius. Pirminiais duomenimis, sportininkui sustojo širdis. Kvėpavimą futbolininkas, išgyvenęs klinikinę mirtį, atgavo tik po dešimties...


Palangiškiai, kaip ir kiti politiniai kaliniai, tremtiniai, laisvės kovotojai bei jų artimieji iš visos Lietuvos vėl rinkosi į Dubysos slėnį Ariogaloje, kur vyko tradicinis sąskrydis „Su Lietuva širdy". Šiųmetis sąskrydis - tarsi įžanga į rugpjūčio 23-ąją vyksiantį Baltijos kelio 25-ečio minėjimą.


Gerumo ir gailestingumo akcija „Padėk šalia esančiam“ Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyksta jau ketvirtus metus


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius