Likviduojama J.ir L.Siručių šeimyna

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-02
Peržiūrėta
457
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo šių metų vasario pasikeitus Šeimynų įstatymo nuostatai, kad savivaldybių  kompetencijai nebepriskiriama šeimynų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo funkcija, posėdžiavusi miesto valdžia nusprendė likviduoti du dešimtmečius kurorte gyvavusią  J.ir L.Siručių šeimyną. Šeimyna bus likviduota nuo š.m.birželio 30 dienos.

 

Skundą atmetė

Kaip sakė sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė, šiuo metu šeimynoje globojami penki vaikai, kurių amžius nuo dvylikos iki penkiolikos metų. Sumažėjus vaikų skaičiui šeimynoje ir atsižvelgiant į globėjų amžių, praėjusiais metais miesto Taryba nusprendė likviduoti Janinos ir Liudo Siručių šeimyną. Tačiau Siručiai sprendimą apskundė Klaipėdos administraciniam teismui, o vėliau atskirtuoju skundu kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Pastarasis teismas skundą atmetė.

 

Įstatymas įpareigoja

Pasak E.Lapėnienės, nuo liepos 1 dienos įsigaliosiantis Šeimynų įstatymas Janinai ir Liudui Siručiams suteikia teisę tęsti šeimynos veiklą iki tol, kol visi globotiniai sulauks pilnametystės. Minėtasis įstatymas užtikrina šeimynoje likusių penkių vaikų globą J.ir L.Siručių šeimynoje. Taip pat pagal įstatymą, miesto savivaldybės nuosavybės teise priklausantis turtas turi būti perduotas šeimynai panaudos pagrindais, kaip socialinių paslaugų įstaigai. Tokiu būdu, J. ir L.Siručiams naujai perregistruojant šeimyną nesikeis globojamų vaikų gyvenamoji vieta bei paisoma vaikų interesų.

 

Tęs veiklą

Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėjos teigimu, nuo liepos l dienos įsigaliojus naujajam Šeimynų įstatymui, vienintelė kurorte šeimyna neketina nutraukti savo veiklos. Ji turės persiregistruoti iš naujo kaip privati, o ne savivaldybės globojama įstaiga. Numatyta, kad įregistravus privačią globos įstaigą, Savivaldybė tik pirks šeimynų vaikų globos paslaugą. „Su J.Sirutiene jau kalbėta dėl šeimynos perregistravimo. Kaip ir anksčiau globojamas vaikas gaus iš valstybės paramą, o kitą dalį turės primokėti savivaldybė pagal sutartį. Konkreti paslaugos pirkimo kaina paaiškės tik patvirtinus metodiką“, - pakomentavo E.Lapėnienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki kovo 31 dienos Vyriausybei pratęsus judėjimo ribojimus 16-oje savivaldybių, pajūryje atsiveria tik Palanga ir Šventoji. Pagal skaičiavimo metodiką, kai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, Klaipėda ir Neringa liko už raudono brūkšnio, tad čia dar neleidžiama verslui imtis turizmo veiklos.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Palanga iki šių metų birželio 1-osios numačiusi atlikti du didelius darbus: perimti iš „Litesko“ visą miesto šilumos ūkį ir paleisti naująją 5 megavatų biokuro katilinę. UAB „Palangos šilumos tinklai“ sutartis dėl šilumos tinklų nuomos su „Litesko“ baigiasi birželio 15 dieną, bet siekiant supaprastinti buhalterinius...


Palangos bendruomenės nusprendė – miesto gimtadienis bus!

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 24 | Rubrika: Nuomonės

Trečiadienį asociacijos „FotobienalėLT“ prezidento Ado Sendrausko kvietimu į susitikimą, kuriame pristatytas projektas „Palanga. Kraštiečių portretai“, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kraštotyros skyriun susirinko gausus būrys miesto visuomeninių organizacijų bei bendruomenių atstovų.


Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus...


Savivaldybės meras Š. Vaitkus, administracijos direktorė A. Kilijonienė ir skyrių vedėjai praleido ne vieną vakarą kurpdami galimą darbotvarkę liepos 12-ąją Palangoje įvyksiančiam Vyriausybės išvažiuojamajam posėdžiui kurorto klausimams spręsti. Miesto valdžia patvirtino 16 klausimų, kuriuos norėtų svarstyti kartu su šalies ministrų kabinetu. Tiesa, jų gali sumažėti, jei premjeras ir...


Likviduojama J.ir L.Siručių šeimyna

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 02 | Rubrika: Miestas

Nuo šių metų vasario pasikeitus Šeimynų įstatymo nuostatai, kad savivaldybių  kompetencijai nebepriskiriama šeimynų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo funkcija, posėdžiavusi miesto valdžia nusprendė likviduoti du dešimtmečius kurorte gyvavusią  J.ir L.Siručių šeimyną. Šeimyna bus likviduota nuo š.m.birželio 30 dienos.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Valdžios taikiklyje – globotinių šeimyna

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 11 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį valdžia savo sprendimu ketina panaikinti beveik devyniolika metų gyvavusią Janinos ir Liudo Siručių šeimyną, kurioje gyvena šeši vaikai. Įgyvendinus šį sumanymą, globotiniai gali prarasti namus, į kuriuos visada malonu sugrįžti. Likvidavimo procedūrą planuojama pradėti šių metų gruodžio pradžioje ir baigti iki 2010 metų kovo pradžios.


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius