Valdančiųjų užmojai – nauja Viešoji įstaiga

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-19
Peržiūrėta
408
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia svarstė klausimą dėl naujos Viešosios įstaigos – sporto mėgėjų klubo steigimo inicijavimo. Nepaisant Vyriausybės atstovės tarnybos Klaipėdos apskrityje pastabų dėl dar vienos naujos įstaigos steigimo bei opozicijos išsakytų abejonių dėl neišdiskutuotų ir neaptartų su bendruomene bei įtartinų užmojų, valdančiosios daugumos balsais, nuspręsta inicijuoti Viešosios įstaigos steigimą, suteikiant merui Vytautui Stalmokui įgaliojimus derėtis su privačiais asmenimis dėl sporto klubo steigimo.

 

Būtina steigti

Kurorto vadovas V.Stalmokas, susirinkusiems, paaiškinęs tikslus dėl būtinybės steigti tokio pobūdžio įstaigą, teigė, kad sportas tai svarbiausia kurorto miesto vystimosi strategija. Plačiai išdėstęs savo viziją, kas yra klubas ir kokią naudą turės Palanga, sukūrus šią naują įstaigą, meras pažymėjo, kad miesto savivaldybė savo jėgomis be privačių investuotojų, negali plėtoti nei sporto bazių statybų, nei vystyti sporto infrastruktūros.

 

Planai –  milijoninės vertės turtas

Miesto Taryboje opozicijai atstovaujantys politikai, konstatavę, kad išklausė mero primityvią paskaitėlę apie sportą,  atkreipė kurorto vadovo dėmesį, jog šiuo metu gerai dirba biudžetinė įstaiga Sporto centras ir gal vertėtų pastarąjį reorganizuoti, o ne kurti naują Viešąją įstaigą. Be to, opozicija paprašė atvirai papasakoti tikruosius šios įstaigos steigimo motyvus, nes jų žiniomis, minėtam sporto klubui ketinama perduoti milijoninės vertės miesto turtą: stadioną, buvusią Smilčių pradinę mokyklą bei kitus objektus. Anot jų, jei meras jau dabar važiuoja ir derasi su kauniečiais dėl statybų bei kalbama su krepšinio klubo „Naglis“ trenerio Gedimino Petrausko tėvu dėl 5 mln.litų paramos, tai kyla nemažų įtarimų. Opozicijos nuomone, šiuo svarbiu klausimu turi būti plačios diskusijos, o ne pateikus aisbergo, kaip kurorto sporto vystimosi viršūnę, tikinti, esą miestas savo jėgomis be privataus kapitalo, nebeišgali tenkinti viešųjų interesų kūno kultūros ir sporto srityje. Priminta, kad Savivaldybė šiai dienai turi 7 mln.litų skolinimosi rezervą.

 

Paprašė tylėti

Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narys Giedrius Šatkauskas paprašė paaiškinti idėjos esmę ir kokiais kriterijais vadovautasi dėl šios įstaigos steigimo. Bendrapartietis Mindaugas Skritulskas teiravosi,  ar merui žinoma, kad pagal įstatymą, perdavus miesto savivaldybės turtą, investuotojai negali jo rekonstruoti ir vykdyti statybų. Be to, Viešosios įstaigos statusas – tai ne pelno siekianti organizacija. Politikas sakė nesuprantąs, kodėl būtina tokia skuba ir, kodėl toks svarbus miestui klausimas neaptartas su visuomene. Be to, nežinoma kas slypi  už šio sandorio. Pasak M.Skritulsko, svarstant klausimą Ekonomikos ir finansų komitete, kuriame mero V.Stalmoko paklausta dėl įstaigos steigimo tikslų, komiteto narys Eugenijus Simutis paprašė merą patylėti ir nieko nekalbėti.


Pasigedo skaidrumo

Pagrįstai suabejojęs šios naujos įstaigos steigimu miesto Tarybos narys Dainius Želvys tiesiai šviesiai išrėžė, kas gali paneigti, kad meras nebus šio naujo darinio akcininkas, nes iš tiesų kalbama apie biznį, o ne apie vaikų sportą. Miesto tarybos narė Marija Ulbienė taipogi sakė pasigendanti skaidrumo. Pasak jos, ar nebus taip kaip su UAB „Litesko“, kai po metų pradeda aiškėti, kad sandoris blogas.

 

Spjūvis žmonėms

Posėdyje kalbėjusi miesto Tarybos narė Salomėja Slaboševičienė sakė, kad atėjo į valdžią meras V.Stalmokas ir pareiškia, esą  kurorte sporto nebuvo. „Tai ryškiausias spjūvis tiems žmonėms, kurie dirbo šioje srityje daugelį metų ir pasirodo jų darbas nieko vertas. Tie revoliuciniai griovimai, mėginant neigti pasiekimus, nieko gero nežada“, - neslėpė nuostabos politikė. Jos nuomone, neaiškūs įstaigos steigimo kriterijai bei juridiniai dalykai.

Politikei pritarė ir pasisakiusi Sporto centro trenerė Irena Švanienė. Anot jos, jei valdančioji dauguma žino sporto viziją, tai turi būti paisoma visų sporto šakų interesai, o ne tik krepšinio ir futbolo. Anot trenerės, Palangoje treniruojami ir jaunieji tinklininkai, ir lengvaatlečiai, ir boksininkai.

Krepšinio klubo „Naglis“ generalinio direktoriaus Regimanto Juškos tvirtinimu, kurorto krepšininkų pasiekimai nenuginčijami. Tačiau kol Palangoje nėra salės, iškopus į LKL lygą, teks žaisti Klaipėdoje.

 

Palanga turi suvokti

Kurorto vadovas V.Stalmokas,  atremdamas išsakytus miesto Tarybos narių nuogąstavimus ir abejones, aiškino, kad tik prašoma leisti inicijuoti steigti Viešąją įstaigą ir dar nekalbama nei apie turtą, nei apie įstaigos steigimą. Pasak mero, dabartinis Sporto centras ne verslo įmonė ir negali teikti paslaugų. „Palanga, kaip sveikatinimo kurortas, siekdamas pritraukti turistų, turi suvokti, kad privalu vystyti sporto infrastruktūrą.  Būtina statyti sporto areną, aikštes, viešbučius bei plėtoti aptarnavimo sferą. Reikia, kad šalies sportininkai mūsų mieste organizuotų stovyklas ir tai būsianti reali pagalba miestui. Niekas nedaroma tik galvojant apie šią dieną. Šiuo metu miesto savivaldybėje yra rengiami projektai dėl maniežo statybos, taip pat kurorto ugdymo įstaigų sporto bazių rekonstravimo.

 

Nieko nebuvo padaryta

Klaipėdos apskritis, V.Stalmoko teigimu, nieko nedarė, kad šioms reikmėms būtų gaunamos lėšos iš Europos Sąjungos. „Kraštas buvo ignoruojamas, lyginant kiek gavo pinigų Šiauliai, Panevėžys, Kaunas. Ką gi gavo Palangą? Buvo kilusi grėsmė uždaryti Palangos tarptautinį oro uostą, tačiau mūsų pastangų dėka, pavyko susitarti nenugramzdinti oro uosto. Dabar iš Palangos Klaipėdos regiono žmonėms yra galimybė tiesioginiu reisu nuskristi į Turkijos kurortą Antaliją, jau nekalbant apie kitus Europos miestus“, - su patosu pasakojo meras. Jo nuomone, Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje K.Vintilaitės pastabos dėl naujos įstaigos reikalingumo, dar kartą įrodo, kad Palangai nieko nereikia. Tik dėl to, kad bus dirbama su privačiu verslu, anot mero, yra keliamas šurmulys. „Dirbsime su tomis institucijomis, kurios mato perspektyvą ir tokia bus siūloma valdymo forma“, - kalbėjo V.Stalmokas, tikindamas, kad ieškoma būdų bei manąs, kad ne politikai turi valdyti situaciją.  Beje, kaip nurodoma kurorto vadovo teikime dėl Viešosios įstaigos inicijavimo steigimo, miesto savivaldybė būtų viena iš įstaigos dalininkių, t.y. turėtų 34 proc.balsų, kiti dalininkai – privatūs asmenys. Taip pat Savivaldybė spręstų dėl stadiono ir kitų sporto įrenginių suteikimo panaudos pagrindais naujai įsteigtai įstaigai.

 

Iniciatyva sveikintina

Miesto meras palaikymo sulaukė ir iš vicemero Rimanto Garolio, kurio žodžiais, iniciatyva sveikintina,  priminęs, kad ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė yra pasisakiusi už viešo ir privataus kapitalo dalyvavimą įgyvendinant projektus. Miesto Tarybos narys liberalcentristas Eugenijus Simutis pamokomai posėdžio dalyvius paprotino, esą jei nebus spyrio į užpakalį, tai nebus ir žingsnio į priekį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Knygomatas – nauja Palangos viešosios bibliotekos paslauga

"Palangos tilto" informacija, 2021 04 20 | Rubrika: Miestas

Nuo šiol jokio skubėjimo ir derinimosi prie bibliotekos darbo laiko! Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pristato naują nemokamą paslaugą – knygomatą, kuriame galima iš anksto užsakytas knygas atsiimti bekontakčiu būdu, skaitytojams patogiu metu, 24 val. per parą.


Pirmadienį, lapkričio 9 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė, kad lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ nuo lapkričio 10 d. iki lapkričio 23 d. įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Tai reiškia, kad nuo , antradienio, lapkričio 10 d., vaikų ugdymas šioje įstaigoje bus vykdomas nuotoliniu būdu.


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 13 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo įstaigos keičiasi. Šiuo metu darbai vyksta Pradinėje mokykloje, kur apšiltinamas cokolis, rengiamasi renovuoti lopšelį-darželį „Žilvinas“, o ir Šventosios pagrindinės mokyklos kieme verda darbai – ten atnaujinamas stadionas.


Palangos miesto savivaldybės įmonė UAB „Palangos renginiai“ turi naują vadovą –Paulių Henriką Sangavičių. Bendrovės stebėtojų taryba prieš tai patenkino buvusio direktoriaus Dovydo Bajoro prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų.


Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai, išskyrus Giedrių Šatkauską, kuris atostogauja. Posėdis buvo pradėtas maloniomis akimirkomis – meras Š. Vaitkus pasveikino liberalsąjūdietį   Arvydą Dočkų su 60-uoju jubiliejumi.


Valdančiųjų užmojai – nauja Viešoji įstaiga

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 19 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia svarstė klausimą dėl naujos Viešosios įstaigos – sporto mėgėjų klubo steigimo inicijavimo. Nepaisant Vyriausybės atstovės tarnybos Klaipėdos apskrityje pastabų dėl dar vienos naujos įstaigos steigimo bei opozicijos išsakytų abejonių dėl neišdiskutuotų ir neaptartų su bendruomene bei įtartinų užmojų, valdančiosios daugumos balsais, nuspręsta...


Valdžia nesugebėjo tinkamai atleisti ugdymo įstaigos vadovės

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę posėdžiavusi savivaldybės Taryba svarstė klausimą dėl likviduotos Smilčių pradinės mokyklos vadovės Nijolės Pogienės atleidimo iš pareigų ir darbo sutarties nuo rugpjūčio 31 dienos nutraukimo.


Praėjusį penktadienį Savivaldybės salėje įvyko miesto valdžios organizuotas pasitarimas, kuriame dalyvavo visų biudžetinių įstaigų vadovai, miesto Tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos padalinių vadovai. Jiems pranešta žinia, jog Savivaldybė turi „įjungti“ taupymo programą, todėl kiekvienai biudžetinei įstaigai mažinami asignavimai 5 procentais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius