„Litesko“ investicijos didins šilumos kainas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-03-27
Peržiūrėta
1094
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį įvykusiame miesto Tarybos posėdyje valdančioji dauguma pritarė UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ pateiktiems investiciniams planams į kurorto šilumos ūkį. Investicijų apimtis – per 8 mln. litų. Dalį minėtų lėšų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

  Bus rekonstruojamos trasos

Sprendimo projektą pristatęs vicemeras Rimantas Garolis posėdžio dalyviams sakė, jog už minėtus pinigus UAB „Litesko“ ketina įgyvendinti du projektus – atnaujinti šilumos trasas bei modernizuoti katilinę. Trasos nusidėvėjusios ir, kad nenutiktų kaip prieš keletą metų buvo Telšiuose, pastarosios turi būti atnaujinamos. Norima jas rekonstruoti nuo pagrindinės katilinės iki gaisrinės ir naujajame Taikos kvartale.

  Išpirks už vieną litą

Opozicijai atstovaujantis miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus sakė, jog suprantama, kad šilumos trasas jau anksčiau reikėjo rekonstruoti. Tačiau, anot jo, norėtųsi sužinoti, kam, pasibaigus nuomos sutarčiai, atiteks renovuotas turtas. Vicemero R.Garolio tikinimu, viskas, į ką bus investuojama, Savivaldybė išpirksianti už... l litą. Esą tai numatyta nuomos su „Litesko“ sutartyje. Pasak mero pavaduotojo, taip pat esančio ir Investicijų priežiūros komisijos pirmininku, tai turi būti perduota į Savivaldybės įmonės balansą.

 

Įtarimai ir abejonės

Tačiau tiek opozicijos, tiek kitų miesto politikų toks miglotas atsakymas netenkino. Jų manymu, logiška, kad renovuoti objektai turėtų būti perduoti, tačiau naujosios investicijos jau „išeina“ iš sutarties ribų. Pasak Tarybos nario Mindaugo Skritulsko, investicijos yra sutarties objektas.

R.Garolio paaiškinimai neįtikino ir miesto Tarybos nario Dainiaus Želvio, kuris sakė, jog susidaro įspūdis, kad „Litesko“ jau investavusi 15 mln. litų, kurių niekas neauditavo ir netikrino, ar iš tiesų tiek investuota. „Sutartis nepasibaigusi ir dar yra septyneri metai. Kaip bus, kai pasibaigs jos terminas, neaišku. Sprendžiamas itin svarbus miestui klausimas, o vicemeras išsisukinėja“, - sakė D.Želvys. Jo nuomone, šios investicijos – įžanga sutarčiai pratęsti. Miesto Tarybos narys Danius Puodžius taip pat sakė manąs, kad privačios įmonės interesai yra toli žengiantys. Pasak jo, keista, kad investuojami milijonai vėliau atiduodami už l litą. Pasidomėję, ar bendrovė išties užtikrinta, kad gaus tuos „europinius“ pinigus, Tarybos nariai sulaukė dviprasmiško atsakymo: esą gali ir nepavykti, tad šiandien pasakyti, kad tikrai bus investuojama, sudėtinga...

 

Siūlyta Savivaldybei dalyvauti projekte

Miesto Tarybos narys M.Skritulskas sakė, kad labai įdomios aplinkybės, kai patvirtinamos investicijos. „Posėdžiavusi Investicijų priežiūros komisija vėlgi nutarė užskaityti „Litesko“ investicijas per 2007 metus. Akivaizdžiai viršijami įgaliojimai, nes pagal Savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir jo disponavimo įstatymą, šias investicijas turi užskaityti miesto Taryba, o ne komisija“, - savo įtarimus dėl Investicijų priežiūros komisijos darbo išsakė politikas. Jam pritarė bendrapartietis Giedrius Šatkauskas, kurio nuomone, senosios šilumos trasos bus „išmestos“, o naujosios bus ‚Litesko“ turtas.

Tarybos nariai pasiūlė pačiai Savivaldybei dalyvauti projekte ES lėšoms gauti, nes „Palangos šilumos tinklai“ yra Savivaldybės įmonė, ir tuomet nebebūtų problemų nei dėl turto, nei dėl kainų už šilumą. „Nesuprantama, modernizuojame šilumos ūkį, tačiau gyventojams šilumos kaina didėja kasmet. Investicijos atliekamos iš vartotojų kišenių, o jokios naudos nėra“, - trumpai konstatavo G.Šatkauskas.

 

Nemato nieko blogo

Posėdžio metu teirautasi, kiek pabrangs šilumos kaina. R.Garolis aiškino, kad iš ES gautos lėšos šilumos tarifui beveik neturės įtakos. Anot jo, investavus vieną milijoną, sudedadmoji kainos dalis padidėja 0,1 cento, pridūręs, jog nemato nieko blogo, jei „Litesko“ investuoja.

 

Nori investuoti

Leidus pasisakyti posėdyje kantriai sėdėjusiam bendrovės „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ direktoriui Romualdui Jablonskiui, pastarasis teigė norįs pašalinti politikų būgštavimus dėl investicijų į išnuomotą turtą. „Litesko“ jau investavo 15 mln. litų ir dar tiek, pritarus miesto Tarybai, nori investuoti į įmonės „Palangos šilumos tinklai‘ turtą. Tiek Šilumos įstatymas, tiek nuomos sutartis įpareigoja grąžinti turtą nuomotojui. „Šilumos gamyba ir jos tiekimas – sudėtingas verslas, ir jis nedaromas per keletą metų“, - sakė direktorius. Anot jo, įmonė dirba norėdama sumažinti sąnaudas ir pelnas esąs minimalus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ investicijos patvirtintos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 10 | Rubrika: Miestas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino 2013–2019 m. UAB „Palangos šilumos tinklai“ investicijas už 3,2 mln. Eur sumą ir UAB „Litesko“ 2006–2016 m. atliktų investicijų į Palangos šilumos ūkį sukurtą ir bendrovei 2016 m. perduotą turtą.  


Šilumos gamintojai stvėrėsi už galvos – absurdišku sprendimu, įpareigojančiu pirkti niekam nereikalingas dujas, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) užsimojo padidinti šilumos kainas kelių Lietuvos miestų gyventojams. VKEKK įpareigojo šilumą tiekiančią bendrovę „Litesko“ iki 2016 metų gruodžio 31 dienos iš...


Trečiadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Investicijų priežiūros komisijos pirmininko Eimučio Židanavičiaus parengtam sprendimo projektui ir nusprendė užskaityti 4 mln. 617 tūkst. 818 Lt (be PVM) investicijų, kurias pagal 2000-aisiais metais pasirašytąją „Palangos šilumos tinklų“ šilumos ūkio modernizavimo sutartį 2011-2012 m. atliko bendrovę...


Jeigu ketvirtadienį posėdžiausianti Palangos miesto taryba pritars teritorijos tarp Meilės ir Naglio alėjų bei Rąžės upelio detaliojo plano koncepcijai, bus žengtas rimtas žingsnis link svarbaus kurortui objekto – poilsinių su baseinu buvusio Jūratės baseino vietoje statybų atgaivinimo. Pritarimas koncepcijai taip pat būtų viena iš sudėtinių taikos sutarties, kuri būtų...


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Praėjusį ketvirtadienį  Palangos miesto savivaldybės tarybos komitetų nariai buvo supažindinti su UAB „Litesko“ per dešimtmetį esą padarytomis investicijomis į kurorto šilumos ūkį. Jas planuojama tvirtinti artimiausiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje. Kurorto politikai, išklausę informaciją apie daugiau nei 13 mln. litų vertės vadinamąsias investicijas, suabejojo dėl jų realių...


„Litesko“ investicijos didins šilumos kainas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 27 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį įvykusiame miesto Tarybos posėdyje valdančioji dauguma pritarė UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ pateiktiems investiciniams planams į kurorto šilumos ūkį. Investicijų apimtis – per 8 mln. litų. Dalį minėtų lėšų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.


Šią savaitę miesto valdžia svarstys sprendimo projektą dėl bendrovės „Litesko“ investicijų pritarimo į šilumos ūkį. Kaip paaiškėjo, tai būsiąs tik formalumas, nes pagal įmonės pristatytą grafiką jos jau pradėtos pernai lapkritį ir joms pritarė Investicijų priežiūros komisijos pirmininkas vicemeras Rimantas Garolis. Tiesa, šįkart bendrovė „Litesko“ ketina į šilumos trasas investuoti per...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius