„Marriott“ su 20 milijonų eurų ateina į Palangą – iškils viešbutis su dideliu SPA

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-03-03
Peržiūrėta
2354
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš kairės: „SPA Vilnius“ generalinis direktorius V. Trinkūnas,   Palangos miesto meras Š.Vaitkus ir UAB „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius K. Vedeckis.
Iš kairės: „SPA Vilnius“ generalinis direktorius V. Trinkūnas, Palangos miesto meras Š.Vaitkus ir UAB „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius K. Vedeckis.

Tarptautinio viešbučių tinklo „Marriott“ viešbutis „Marriott“ 2018 metais atsiras ir Palangoje, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje. Arčiausiai Palangos „Marriott“ viešbučiai yra Lenkijoje, Varšuvoje ir Sopote, ir Baltarusijos sostinėje Minske. Vakar Palangos miesto savivaldybėje įtvirtinti bendradarbiavimo sąlygas, įgyvendinant visoms trims šalims svarbų objektą, buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos miesto savivaldybės, nekilnojamojo turto savininkų UAB „Vastint“ ir komplekso operatoriaus, „SPA Vilnius“ prekinio ženklo valdytojo UAB „Raminora“.

Į Palangą ateina pasaulinio lygio prekinis ženklas
„Labai džiaugiamės galėdami Lietuvai paskelbti labai svarbią žinią: į didžiausią šalies kurortą, Palangą, ateina pasaulinio lygio viešbučių tinklas „Marriott“. Dar smagesnė žinia, kad investicijos didžioji dalis bus nukreipta į sveikatinimą. Tai yra tai, ko Palanga nuolat siekė. Tai labai padės išspręsti sezoniškumo klausimą“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Jis džiaugėsi, kad miesto ir aplinkinių rajono gyventojams bus sukurta nemažai naujų darbo vietų, padidės Palangos žinomumas.
Investuotojo, UAB „Vastint Lithuania“, generalinis direktorius Kęstutis Vedeckis prisipažino, kad projekto reikėjo laukti ilgai, bet teigė, kad laukti buvo verta.
„Manome, kad „Marriott“ ir „SPA Vilnius“ sinergija bus tobulas tokios veiklos pavyzdys… Šiandien pasirašoma sutartis yra pirmasis, bet labai svarbus žingsnis į galutinį sandorį“, – sakė K. Vedeckis. Anot jo, kadangi projektas yra komercinis, projekte teko atlikti kai kuriuos svarbius pataisymus.
„Dėl šios priežasties ilgai truko derybos su „SPA Vilnius“, nes pirminiame projekte sveikatingumui skirtas plotas buvo gerokai mažesnis, todėl projektą teko koreguoti, korekcijas derinti su „Marriot“ prekės ženklo valdytojais“, – aiškino K. Vedeckis.
„Marriott“ operuoja daug įvairių prekės ženklų („brendų“), bet džiaugiamės, kad Palangai buvo suteikta išskirtinė teisė turėti „Marriott“ ženklą. Tai – labai didelė atsakomybė, šis vardas reikalauja itin didelių paslaugų kokybės standartų. Su „SPA Vilnius“ turėsime įgyvendinti jų reikalavimus. Tai – didelis iššūkis, bet mes jam esame pasiruošę, – pabrėžė jis. – Galiu pasakyti, kad tai (gauti teisę naudotis „Marriott“ ženklu – aut.) nebuvo pats lengviausias derybų momentas. Tačiau mes to siekėme, nors tai šiek tiek ir pabrangino projektą, nes reikės atitikti visas sąlygas, numatytas franšizės sutartyje – pradedant baldais, baigiant aptarnavimo kokybe“.

Darbuotojų atlyginimai sieks 820-850 eurų
Planuojama, kad Palangoje išdygsiantis Marriott“ viešbutis, valdomas SPA centrų pradininko Lietuvoje – „SPA Vilnius“ – skirs išskirtinai didelį dėmesį sveikatinimui. Planuojamos investicijos – apie 20 milijonų eurų. Viešbutis su SPA kompleksu užims apie 15 tūkst. kvadratinių metrų plotą, pastatai bus apie 4-5 aukštų, bet neviršys 19,5 metrų. Bus sukurta apie 250 darbo vietų, o kaip sakė būsimo viešbučio operatoriaus, SPA Vilnius, generalinis direktorius Valdas Trinkūnas, atlyginimai jame bus gerokai didesni nei kituose panašiuose objektuose.
„Planuojame, kad darbuotojų atlyginimai pradžioje sieks apie 820-850 eurų, o metinis atlyginimų fondas sieks apie 2,2-2,5 milijono eurų. Į atlyginimų minimumą tikrai nesiorientuosime samdydami darbuotojus. Dėl to turėsime generuoti ir atitinkamas pajamas. Vidutinė paros kaina pas mus asmeniui turėtų siekti apie 100 eurų, už kuriuos būtų suteikiama ir nakvynė, ir SPA paslaugų paketas, ir maitinimas… Mūsų tikslas – ligų profilaktika, kad kiekvienas žmogus būtų suinteresuotas rūpintis savo sveikata ir sveikatingumu“, – pabrėžė V. Trinkūnas.
Operatorius sieks pasirašyti franšizės sutartį su „Marriott“ ilgam laikui, kalbama apie 15 metų.
„Žiūrime į tai kaip į ilgalaikę atsakomybę. Pirmiesiems pokalbiams dėl viešbučio operatoriaus pareigų buvome pakviesti prieš maždaug pusmetį. Mums visada buvo įdomu turėti ką nors SPA krypties šalies pajūryje. Pabrėžiu, kad naujasis objektas bus labiau kaip modernus SPA, o ne viešbutis. Tiksliau sakant pagal tarptautinius standartus, medical SPA (medicinines paslaugas teikiantis SPA – aut.). Tai apjungs sveikatinimą ir gydymą“, – pabrėžė V. Trinkūnas.

Sieks sėkmingai dirbti visus metus
Per derybas su „Marriott“ atstovais buvo pasiekta, kad procedūrinių kambarių skaičius būsimajame viešbutyje padidėtų iki 50.
„Mums įdomu bus valdyti viešbutį, į kurį žmonės pirmiausia važiuoja ne pernakvoti, o gauti sveikatinimo ir kurortinio gydymo paslaugas. Toks noras yra ir todėl, kad galėtume veikti visus metus, o ne tik vasarą. Tik siūlydami daug sveikatinimo paslaugų, klientų turėsime visus metus. Smagu, jog pavyko susitarti ir dabar architektai dirba, perplanuoja kompleksą“, – kalbėjo V. Trinkūnas.
Svečių ir darbuotojų proporcija Palangos „Marriott“ turėtų būti vienas su vienu. Vidutinis darbuotojų atlyginimas „SPA Vilnius“ grupėje siekia apie 850 eurų per mėnesį ir jie nuolat auga.

Kaina sieks apie 100 eurų parai
Numatoma, jog „Marriott“ viešbutyje Palangoje bus 250 kambarių. Tikimasi, kad viešbučio užimtumas turėtų siekti apie 70 procentų, o kaina parai sieks apie 100 eurų.
„Nemanau, jog tai yra didelė kaina, nes viešbutis bus mažiausiai keturių žvaigždučių. Be to, mes nesiekiame nuvilioti kitų Palangoje veikiančių viešbučių klientus. Mūsų tikslas yra didinti žmonių srautus į Palangą. Tikimės, kad galėsime sėkmingai dirbti ir žiemą Palangoje“, – teigė V. Trinkūnas.
Kalbėdamas apie Druskininkuose veikiantį „SPA Vilnius“ viešbutį, V. Trinkūnas pasakojo, kad jame pernai buvo klientų iš 63 valstybių, tačiau 51 procentas lankytojų srauto – lietuviai.
„Palangoje, manau, turėsime klientų ir iš Latvijos, ir iš Skandinavijos, ir Rusijos, aišku, ir iš Lietuvos. Mūsų noras yra ne nuolat ieškoti naujų klientų, o dirbti taip, kad svečiai pas mus vis sugrįžtų“, – sakė V. Trinkūnas.
Pasak jo, „SPA Vilnius“ atstovų negąsdina ir galimi nauji konkurentai Palangoje.
„Žinome, kad kažką planuoja „Eglės“ grupė, kiti investuotojai. Bet jų mes nesibaiminame. Svarbiausia, kad žmonės liktų patenkinti Palangoje teikiamomis paslaugomis ir dėl to važiuotų į Palangą“, – pabrėžė V. Trinkūnas.

Palanga gaus apie 350 tūkst. eurų fizinių asmenų pajamų mokesčio
„SPA Vilnius“ žada per veiklos „Marriott“ Palangoje mokesčius kurorte palikti apie 1,6 milijono eurų. Iš jų apie 330-350 tūkst. eurų tektų savivaldybei kaip fizinių asmenų pajamų mokestis.
„SPA Vilnius“ direktorius pabrėžė būsimų paslaugų kokybės svarbą: „Anykščiuose mums teko rasti apie 100 darbuotojų, kurių kvalifikacija yra labai nebloga. Tikimės, kad ir Palangoje nebus sunku rasti kvalifikuotų darbuotojų, juolab, kad šalia yra Klaipėda ir Kretinga“.
Operatorius jau artimiausiu metu svarstys, kokių specialybių ir kvalifikacijų darbuotojų reikės būsimajame viešbutyje ir SPA.
„Ypač tikimės dirbti daug su studentais, tikimės iš Sveikatos ministerijos gauti visas sanatorinio gydymo standartus įrodančias licencijas“, – pabrėžė V. Trinkūnas.
Jis neslėpė, kad „SPA Vilnius“ yra jo šeimos verslas: „Kažkas iš mūsų sugrįžo iš Milano, kažkas – iš Londono, kažkas „nusileido“ į Anykščius, kažkas iš mūsų, matyt, atvyks dirbti į Palangą. Aptarnavimo sektoriuje itin svarbu, kad verslas yra šeimos“.

Pasidžiaugė Palangos valdžios geranoriškumu
V. Trinkūnas pasidžiaugė ir Palangos valdžios geranoriškumu. „Nuo pat pirmos dienos vyksta dialogas – jis yra gyvas, dalykiškas. Miestas nuolat domėjosi, kuo gali padėti dėl projekto. Labai smagu dėl tokio požiūrio“, – pabrėžė „SPA Vilnius“ direktorius.
Jis akcentavo ir kūno bei dvasios balanso svarbą: „Mes dirbame su kūnu, bet žmonėms, kurie čia atvažiuos, labai svarbu, kas bus pasiūlyta jų dvasiai, turiu omeny, kas vyks Koncertų salėje, kokios parodos, renginiai Palangoje vyks.“
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savo laiku girdėjęs ir prisiklausęs begalę replikų, kad viešbutis Palangoje, veiksiantis pasaulinio viešbučių tinklo „Marriott“ franšizės pagrindu, girdi, yra tik mitas, akių dūmimas ir pasaka, Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad jis niekada neabejojo, kad viešbutis iškils.


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Palangoje, prie Birutės parko, įsikūrusiam viešbučiui „Gabija“ Medicinos bankas teikia 0,9 mln. eurų paskolą.


Jei investuotojų planai nepasikeis, Šventojoje, prie uostelio, turėtų iškilti dviejų pastatų kompleksas - poilsio namai ir viešbutis.


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Seimo Ekonomikos komitetas vienbalsiai bendru sutarimu pritarė nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022 - 2024 metų biudžetuose numatyti lėšas Šventosios valstybinio jūrų uosto molų statybai. 


Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis siūlo, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, 2022 metais skirti 12 milijonų eurų  vienam iš Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapų – molų įrengimo darbams. 


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra vykdo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriame apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami bene didžiausią pajūrio kurorto viešbučių ir restoranų kompleksą valdančios įmonės vadovai. Pirminiais duomenimis, per trejus metus galėjo būti nuslėpta apie 1,8 mln. eurų...


Vyriausybė patvirtino naują pagalbos koncepciją nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso įtakos sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų. Naujoji subsidijų schema bus derinama su Europos Komisija. Pastarosios institucijos patvirtinimą...


Tarptautinio viešbučių tinklo „Marriott“ viešbutis „Marriott“ 2018 metais atsiras ir Palangoje, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje. Arčiausiai Palangos „Marriott“ viešbučiai yra Lenkijoje, Varšuvoje ir Sopote, ir Baltarusijos sostinėje Minske. Vakar Palangos miesto savivaldybėje įtvirtinti bendradarbiavimo sąlygas...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą. Atsižvelgus į komitetų pasiūlymus, vietoj prieš mėnesį pristatytame biudžeto projekte numatytųjų miesto piniginėn surinkti 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų patvirtintas kiek didesnis skaičius – 19 mln. 357 tūkst. Eur, tokia pat 57 tūkst. Eur suma padidėjo ir asignavimai išlaidoms bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius