Mažieji palangiškiai laukia sugrįžtančių paukščių

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-03-22
Peržiūrėta
1545
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažieji palangiškiai laukia sugrįžtančių paukščių

Praėjusį savaitgalį visa Lietuva minėjo Pasaulinę žemės dieną. Su nekantrumu laukdami sugrįžtančio pavasario, visi ėmė laukti ir pradėsiančių savo čiulbėjimu džiuginti paukščių. Vakar Žemės dieną minėjo ir Palangos moksleivių klubo vaikai su savo pedagogėmis. Iškelta Žemės vėliava nuo šiol plevėsuos visą mėnesį.

 

Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Atbundanti gamta praneša apie save ir jau dažnas ima jausti pavasarėjantį orą, nors ir ne itin džiugina dar šiltais orais, visgi jis jau čia. Tai pastebėjo ir klegantys vaikai, kurie su nekantrumu skuba į lauką pasveikinti sugrįžusį pavasarį. Palangos moksleivių klubo ugdytiniai, supažindinti su Žemės diena netrukus drauge iškėlė ir vėliavą.

Puikiai pajusti pavasarį padėjo ir vaikų folklorinis ansamblis „Kikilis“, vadovaujamas Dianos Šeduikienės, pademonstravęs įvairių paukščių giesmes. „Mes esam ansamblis „Kikilis“, tad šią dainą privalo mokėti kiekvienas prisijungęs prie mūsų“, - teigė šventę praskaidrinusio ansamblio vadovė D.Šeduikienė.

Tai, jog Moksleivių klube apstu gabių vaikų, niekam ne paslaptis. Savo talentą pademonstravo ir Dailės būrelio vaikai, kuriuos moko Raimondas Daukša. Gamtoje surinkti daiktai tapo meno kūriniais. Juos pateikė Ugnius Miežaitis, Povilas Navickas, Edvinas Grabys, Livija Perminaitė, Evelina Veličkaitė, Justė Urnikytė, Monika Pačinskaitė, Austėja Daukšaitė, Valdas Stonkus, Salvijus Daukšas, Salvijus Danilevičius, Vilius Varpiotas. Iš medžio skeveldrų, kankorėžių ir visko, ką rado miške vaikai sukūrė itin malonius akiai kūrinius.

Daugiausiai džiaugsmo vaikams sukėlė inkilėlių pakėlimas bei ančių maitinimas. „Sugrįžę paukšteliai ras naujus namus“, - vaikams pasakojo Moksleivių klubo direktorės pavaduotoja Vanda Juodikienė. Su nekantrumu visi nukurnėjo ir prie ančių, visuomet smagiai pasitinkančių visus vaišingus žmones.  

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 23 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas.


Sausio 13-ąją visa Lietuva, ir Palanga, minėjo Laisvės gynėjų dieną. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybei jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas...


Žemės dieną plazdėjo Žemės vėliava  1

Palangos moksleivių klubo inf. , 2013 03 21 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos moksleivių klubo vaikai trečiadienį, kovo 20-ąją, rinkosi paminėti pasaulinės Žemės dienos. Ją Jungtinės Tautos paskelbė 1971 metais, o Lietuva oficialiai prie šios akcijos prisijungė 1992 metais. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – nuostabus laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Ši diena...


Mokyklinukai minėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 06 | Rubrika: Miestas

Spalio 4 dieną Palangos pradinė mokykla pusdieniui buvo virtusi mini zoologijos sodu, kurioje netrūko smagaus vaikų juoko ir šuniukų amsėjimo. Joje buvo minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Svarbiausias renginio tikslas – ugdyti vaikų meilę bei globą gyvūnams. Šia proga vaikai į mokyklą skubėjo nešini savo naminiais gyvūnėliais: pelytėmis, triušiais...


Praėjusį savaitgalį visa Lietuva minėjo Pasaulinę žemės dieną. Su nekantrumu laukdami sugrįžtančio pavasario, visi ėmė laukti ir pradėsiančių savo čiulbėjimu džiuginti paukščių. Vakar Žemės dieną minėjo ir Palangos moksleivių klubo vaikai su savo pedagogėmis. Iškelta Žemės vėliava nuo šiol plevėsuos visą mėnesį.


Praėjusią savaitę lietuviai minėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 21-ąsias metines. Vieni aktyviau, kiti pasyviau, tačiau ši diena, žinoma, nepalieka abejingo nei vieno piliečio. Šią dieną minėjo ir palangiškiai, ypatingai šią dieną pagerbė jaunieji miestelėnai, dovanoję gražiausias dainas ir šokius Lietuvai.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Žemės dienos proga – gamtininkės pasakojimas

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Pasaulinę Žemės dieną šventė ir Moksleivių klubo vadovai bei jų mokiniai. Pasikvietę į svečius žinomą ir visų mylimą gamtininkę ornitologę Lidiją Umbrasienę, jie daug sužinojo apie gamtą, o patys galėjo sužinoti atsakymus į jiems iškilusius klausimus. Atsidėkoję už nuoseklų pasakojimą savo dainomis vaikai po renginio iškėlė Žemės vėliavą.


Žemės dieną palydint

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 20 | Rubrika: Sveikata

Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.


Švęskime Žemės dieną

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kultūra

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas