Medicininės įstaigos Palangoje neįgaliesiems nepritaikytos

Simona POCYTĖ, 2012-06-28
Peržiūrėta
2116
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

S. Kulikauskienės teigimu, gydytojai iš antrojo ir trečiojo aukšto gydymo paslaugas ir konsultacijas neįgaliesiems suteikia pirmajame aukšte.
S. Kulikauskienės teigimu, gydytojai iš antrojo ir trečiojo aukšto gydymo paslaugas ir konsultacijas neįgaliesiems suteikia pirmajame aukšte.

„Senyvo amžiaus pora, drebančiomis kojomis ir rankomis, įsikibę turėklų ir vienas kito, bandė nulipti poliklinikos laipteliais“, – apie tokį vaizdą S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre pasakojo į redakciją užėjęs Palangos gyventojas S. Š., kuris šiuo metu vaikšto su ramentais.

„Jei taip sunku pensinio amžiaus žmonėms, tai ką daryti neįgaliesiems? Kaip su vėžimėliais jiems patekti į gydymo įstaigą ir sulaukti gydytojo paslaugų, esančių antrajame arba trečiajame aukšte? Laipteliai į šią gydymo įstaigą yra pernelyg statūs, durys ir koridoriai per siauri“, – sakė palangiškis.

Įmonės vadovė Sondra Kulikauskienė, paklausta apie priėjimą prie gydymo paslaugų neįgaliesiems, nebuvo labai kalbi, tik pasakė, kad gydytojai iš antrojo ir trečiojo aukšto nusileidžia į pirmąjį ir tada konsultuoja neįgaliuosius pacientus.

Palangos pirminės sveikatos priežiūros centras taip pat nepasiruošęs tinkamai suteikti medicinos paslaugas neįgaliesiems žmonėms.

Šios įstaigos vyriausiasis gydytojas Egidijus Rimkus sutiko, kad neįgaliesiems nėra tinkamų sąlygų jų pastate pasiekti gydytojus, konsultuojančius antrajame aukšte.

„Prieš porą metų buvo parengtas lifto statybos projektas, tačiau negavome valstybės finansavimo“, – sakė E. Rimkus.

Jis taip pat informavo, kad vėl numatoma prašyti valstybės finansavimo lifto statybai, tačiau projektas bus įgyvendintas mažiausiai po poros metų.

Šiuo metu, jei pacientams reikalingos paslaugos, pavyzdžiui, laborantės, yra neprieinamos, šios įstaigos specialistai rytais pacientus aplanko namuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkritis – kovos su prostatos vėžiu mėnuo. Visgi neretai (net trečdaliui pacientų) šiai kovai pasirenkami ne tradiciniai chirurginio ar medikamentinio gydymo įrankiai, o skiriamas aktyvus stebėjimas.


Pirmadienį, sausio 10 d., įsigalioja naujas izoliacijos algoritmas gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų ir socialinės globos įstaigų, teikiančių slaugos paslaugas, darbuotojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Pasiskiepiję ir persirgę sąlytį turėję asmenys, kurie gavo neigiamą PGR tyrimo rezultatą ir nejaučia ligos simptomų, galės...


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Antradienį, rugsėjo 28 dieną, Seimo nariai po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kurios leistų Klaipėdoje įkurti universiteto ligoninę. Universitetinis ligoninės centras uostamiestyje būtų steigiamas Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Jūrininkų ligoninės pagrindu. Jeigu tokiai idėjai bus pritarta, Lietuvoje atsirastų 3 universiteto ligoninių centrai, ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje...


Pranešama, kad Palangoje pirmadienį buvo patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, kurorte šia liga šiuo metu serga 71 palangiškis.


Ministrų kabinetas šiandien, birželio 11 d., pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, nuo birželio 17 dienos atšaukti karantiną. Palikus toliau galioti šių metų vasarį dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) grėsmės paskelbtą ekstremaliąją situaciją, išliks kai kurie apribojimai ir dėl gydymo...


Siekdama gerinti asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliekamų laboratorinių tyrimų kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija 2012 m. patvirtino „Klinikinių laboratorinių tyrimų kokybės gerinimo programą“. Joje numatyta iki 2020 metų pagal LST EN ISO 15189:2007 standartą „Medicinos laboratorijos. Ypatingieji kokybės ir kompetencijos reikalavimai“ akredituoti...


„Senyvo amžiaus pora, drebančiomis kojomis ir rankomis, įsikibę turėklų ir vienas kito, bandė nulipti poliklinikos laipteliais“, – apie tokį vaizdą S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre pasakojo į redakciją užėjęs Palangos gyventojas S. Š., kuris šiuo metu vaikšto su ramentais. „Jei taip sunku pensinio amžiaus žmonėms, tai ką...


Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. „Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos...


Medikų kirtis neįgaliesiems

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2012 01 05 | Rubrika: Miestas

Sveikatos apsaugos ministerija yra bejėgė prieš ligonius reketuojančias privačias šalies gydymo įstaigas. Rinkliavų prigalvoję privatūs šeimos gydytojų centrai pildo savo kišenes, o iš kontroliuojančių institucijų sulaukia tik pagrūmojimo pirštu. Palangoje veikiančioje Sondros Kulikauskienės įmonėje Bendrosios praktikos gydytojo centre paslaugą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius