Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016-08-25
Peržiūrėta
2667
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje mokiniai nuo šiol turės testavimo kabinetą su 30 kompiuterizuotų darbo vietų.
„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje mokiniai nuo šiol turės testavimo kabinetą su 30 kompiuterizuotų darbo vietų.

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų būta, dauguma jų – nedideli, bet esama ir svarbesnių pokyčių.

Biotechnologijų laboratorija
Palangos senojoje gimnazijoje šiemet daugiausiai plušėta ties naująja biotechnologijų laboratorija. Kaip pasakojo gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, pagaminti laboratoriniai baldai, užsakytos laboratorinės priemonės, medžiagos, įrenginiai.
„Atliekant remontą buvo išgriauta siena, atnaujintos parketo grindys, įstatyti didžiuliai erdvinę jungtį su koridoriumi sudarantys langai. Tokių laboratorijų Lietuvos mokyklose yra dar labai nedaug ir tai yra solidi naujovė. Mokiniai dirbs su šiuolaikinėmis laboratorinėmis priemonėmis, terpėse augins mikroskopinius grybus ir bakterijas, išskirs ir pamatys vaisių ląstelių DNR, gamins bioplastiką, galės atlikti nesudėtingus DNR testus. Biotechnologijų programą baigę mokiniai įgis kūrybinio, kritinio bei eksperimentinio mąstymo gebėjimus, pasieks aukštesnius valstybinių brandos egzaminų rezultatus, padidės mokinių konkurencinės galimybės įstoti į medicinos, gamtos mokslų specialybes, studijuoti biotechnologijas“, – naujosios laboratorijos privalumus vardijo direktorius.
Pirmojoje gimnazijos klasėje gimnazistams bus sudaroma galimybė mokytis pagal klasikinių biotechnologijų programą. Antrojoje gimnazijos klasėje mokiniams bus skiriamas pasirenkamasis biologijos-chemijos praktinis modulis integruojant anglų kalbą.
Kaip teigė direktorius, jau pernai trečiosiose gimnazijos klasėse pradėta stiprinti biologijos ir chemijos integracija. „Biologijos mokytoja D. Urbštienė ir chemijos mokytoja A. Žemaitaitienė parengė suderintus šių dalykų ilgalaikius planus, kad temos būtų dėstomos paraleliai, o modulių pamokas mokytojos vedė kartu, labai glaustai integruodamos tiek šių dalykų teorinį mokymą, tiek praktinius darbus. Šiemet toks mokymas bus taikomas ne tik trečioje, bet ir ketvirtoje gimnazijos klasėje“, – kalbėjo L. Šidlauskas.

Modernizuotas tikybos kabinetas
Kitas svarbus žingsnis tobulėjimo link buvo tikybos kabineto modernizavimas. Pasak direktoriaus, pavasarį gimnazijos administracija pateikė projektą organizacijai Lietuvių katalikų religinei šalpai dėl tikybos kabineto modernizavimo. „Gauta 1000 dolerių parama, už kurią nupirktas aukštos raiškos 140 cm įstrižainės televizorius, kita įranga tikybos ugdymo reikmėms. Tikybos mokymui yra parengta daug vizualinės medžiagos, įrašų internete, todėl didelio ekrano televizoriaus įsigijimas tikybos kabinetui taip pat yra svarbi naujovė“, – pasidžiaugė dar vienu pasiekimu direktorius.
Taip pat sujungti du 12 vietų informatikos kabinetai, kad per informacinių technologijų pamokas dviem mokiniams nebetektų dirbti prie vieno kompiuterio.

Laukia valgyklos remontas
Spalio mėnesį Senojoje gimnazijoje ketinama pradėti valgyklos remontą, kuris, anot direktoriaus, turėtų trukti 1-2 mėnesius. „Tai – taip pat svarbus pokytis, natūralu, suteiksiantis laikinų nepatogumų, bet tokios investicijos visada atsiperka. Mokinių maitinimas remonto metu bus užtikrintas, dėl maitinimo galimybių šiuo metu mūsų darbuotojai tariasi su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba“, – informavo L. Šidlauskas.
Daug dėmesio, anot direktoriaus, gimnazijoje skiriama estetinės aplinkos, edukacinių erdvių kūrimui. Be gimnazistų darbų, rugsėjo mėnesį bus eksponuojama Klaipėdos Brako dailės mokyklos tapybos ir grafikos darbų paroda, parengti gimnazijos istorijai skirti stendai, planuojama pakeisti visus koridoriuose pakabintus stendus.
Atskira patalpa bus skirta mokinių parlamento, jaunimo grupių reikmėms.

Atnaujintos mokyklos erdvės
Nuveiktais darbais džiugiai pasidalino ir V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė. Kaip teigė direktorė, svarbiausia yra tai, kad mokiniai galės džiaugtis atnaujintomis mokyklos erdvėmis.
„Baigiami mokyklos renovacijos darbai: sutvarkyti laiptai, atnaujinti mokyklos koridoriai, sporto salė, biologijos, chemijos, pradinio ugdymo mokomieji kabinetai“, – išvardino L. Benetienė. Darbai, anot direktorės, iki mokslo metų pradžios bus užbaigti.
Kaip paaiškėjo, ne viena šalies mokykla susidūrė su nauja problema dėl laiptų turėklų aukščio – daugelyje švietimo įstaigų jie per žemi. V. Jurgučio mokykloje ši problema buvo be vargo išspręsta.
Be visų šių svarbesnių darbų, dar reikėjo nedidelių kosmetinių remontų, taip pat – pakeisti duris.

Autobusas ir testavimo kabinetas
Didžiausias nuveiktas darbas „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje buvo įrengtas testavimo kabinetas su 30 kompiuterizuotų darbo vietų, interneto ryšiu. „Šiame testavimo kabinete visų dalykų mokytojai galės vesti įdomias pamokas, pasitelkę informacines technologijas“, – papasakojo Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Svajonė Matkevičienė.
Itin džiaugiasi mokyklos bendruomenė dėl naujo mokyklinio autobuso. Kaip teigė mokyklos vadovai, senasis autobusas jau buvo gerokai pasenęs, tad labai reikėjo naujo, kuriuo į mokyklą atvyksta čia besimokantys mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių.
„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje buvo sprendžiamas ir laiptų saugumo klausimas. Kad vaikai nesugalvotų čiuožti laiptų turėklais, ant jų įtaisytos papildomos apsaugos. Taip pat kai kuriose pavojingesnėse laiptinės vietose turėklai buvo paaukštinti.
Iki rugsėjo 1-osios ketinama įrengti multimedijos projektorius su garso aparatūra pirmosiose klasėse. Kaip teigė S. Matkevičienė, kitose pradinėse klasėse tokia įranga jau yra.

Uniformos ir nauji suolai
Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai šiemet į mokyklą žengs pasidabinę privalomomis mokyklinėmis uniformomis.
„Dar pavasarį bendru mokyklos bendruomenės sutarimu buvo nuspręsta, kad 2016–2017 m. rugsėjį pasitiksime pasipuošę mokyklinėmis uniformomis, kurios tampa privalomos visiems 1-10 klasių mokiniams. Pradinių klasių mergaitės vilkės dvispalvius sarafanus, berniukai ir 5-10 klasių mokiniai – tamsiai mėlynus švarkus. Uniformos bus paženklintos mokykline emblema, kurios simboliai – knyga, jūra, gintaras, laivelis. Patys mokiniai parengė ir jų dėvėjimo tvarką, tad taisyklių laikytis privalės visi“, – naujove pasidalino mokyklos direktorė Valda Šarkienė.
Mokyklos vadovė akcentavo, jog, kaip ir kasmet rengiantis naujiems mokslo metams, pagal galimybes gražinama ir mokyklos aplinka.
„Mokinių vasaros atostogų metu buvo atliekami įvairūs mokyklos remonto darbai: visiškai atnaujinti biologijos-geografijos kabinetas, 1 klasė ir valgykla. Šiuo metu baigiamos kosmetiškai sutvarkyti ir kitos klasės, kabinetai, koridoriai, pagalbinės patalpos – dažomos grindys, sienos, palangės, gražinamos mokyklos teritorijos prieigos, perkami vadovėliai ir mokymo priemonės, atnaujinamas inventorius, – apie darbus pasakojo V. Šarkienė. – Kadangi mokinių skaičius mokykloje auga, papildomai pasirūpinta ir naujais suolais. Nuo rugsėjo 1-osios 1 ir 2 klasių mokiniai susės į naujus mokyklinius suolus užapvalintais kampais, kurie, esant poreikiui, lengvai transformuojami į „gėlytes“ ar kitokias darbams grupėse reikalingas schemas“.
Šiose klasėse, anot mokyklos vadovės, bus atnaujinti visi baldai – pradedant suolais, baigiant spintomis ir mokytojų stalais.

Švęs mokyklos sukaktį
Nedidelių pokyčių prireikė Pradinei mokyklai. Kaip teigė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas Nijolė Sabaliauskienė, išdažytos mokyklos valgyklos sienos, suremontuota viena klasė, nudažytos laiptų pakopos, įrengtas apšvietimas mokinių rūbinėlėje, sutvarkytas klasių apšvietimas. Direktoriaus pavaduotoja pasidžiaugė, kad gražinti mokyklą mielai padeda ir mokinių tėvai.
„Didelių darbų šiemet neprireikė, tad vyko eiliniai kasmetiniai atnaujinimai“, – kalbėjo N. Sabaliauskienė. Tačiau įstaigos vadovė patikino, jog ši Rugsėjo 1-oji Palangos pradinei mokyklai bus išties išskirtinė – bus švenčiama 25 metų mokyklos sukaktis“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius kviečia kreiptis dėl socialinės paramoms mokiniams 2023-2024 mokslo metams.


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Trečiadienio popietę į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo būrys ikimokyklinio ugdymo pedagogų, kuriems buvo suteikta proga išgirsti naudingų žinių iš apsilankiusios psichologės Rasos Karalienės lūpų apie kolektyvinį mikroklimatą bei tuo pačiu, prisiminus jau nuveiktus itin reikšmingus darbus su Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorės pavaduotoja Vilma...


Valdžia nesugebėjo tinkamai atleisti ugdymo įstaigos vadovės

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę posėdžiavusi savivaldybės Taryba svarstė klausimą dėl likviduotos Smilčių pradinės mokyklos vadovės Nijolės Pogienės atleidimo iš pareigų ir darbo sutarties nuo rugpjūčio 31 dienos nutraukimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius