Artėjant naujiesiems mokslo metams – parama nepasiturinčioms šeimoms

Palangos tiltas, 2017-08-17
Peržiūrėta
1899
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kasmet artėjant mokslo metams Savivaldybė primena, jog mažas pajamas gaunančios šeimos gali pretenduoti į nemokamą vaikų maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.
Kasmet artėjant mokslo metams Savivaldybė primena, jog mažas pajamas gaunančios šeimos gali pretenduoti į nemokamą vaikų maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Turėtų suskubti
Kasmet artėjant mokslo metams Savivaldybė primena, jog mažas pajamas gaunančios šeimos gali pretenduoti į nemokamą vaikų maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti. Dar prieš dvejus metus pinigų, skiriamų mokiniui mokinio reikmenims įsigyti, suma buvo mažesnė, nei pernai ir šiemet.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė atkreipė dėmesį, kad mažas pajamas gaunančios šeimos nuo liepos 1 d. gali teikti prašymus gauti nemokamą mokinių maitinimą ateinančiais mokslo metais ir paramą mokinio reikmenims įsigyti. Į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti mokiniai gali pretenduoti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (153 Eur).
„Dėl nemokamo maitinimo mažas pajamas gaunančios šeimos gali kreiptis nuo liepos pradžios iki mokslo metų pabaigos, o paramai mokinio reikmenims įsigyti prašymą galima pateikti tik iki spalio 5 dienos“, – akcentavo vedėja. Tad palangiškiai, norintys gauti šią socialinę paramą, kurią skiria Socialinės rūpybos skyrius, turėtų suskubti.
Beje, anksčiau į nemokamą maitinimą galėjo pretenduoti ir šeimos, kuriose vidutinės pajamos vienam asmeniui yra kiek didesnės – iki 204 eurų. Savivaldybės taryba nustatė išskirtinius atvejus, kadangi pasitaikė, kai palangiškių vaikai netekdavo teisės į maitinimą, nes gaunamos pajamos nuo remiamų skirdavosi vos keliais eurais. Taip pat išskirtiniais atvejais yra laikoma, kai vaikus augina vienas iš tėvų, kai šeimoje yra neįgalių asmenų arba jeigu namuose nutiko nelaimė – kažkas susirgo ar ištiko kita rimta bėda. Tiesa, tokiu atveju yra būtina surašyti nemokamą mokinių maitinimą gauti pageidaujančios šeimos buities ir gyvenimo sąlygų tyrimo aktą. Šiuo metu, kaip teigė G. Kavarzienė, rezervo pinigai tokiems išskirtiniams atvejams yra išnaudoti, tad prireikus reiktų luktelėti.

Galima ir nepiniginė forma
„Šiais metais mokinio reikmenims įsigyti skiriama 1,5 bazinės socialinės išmokos dydžio suma, tai yra 57 eurai vienam mokiniui per kalendorinius metus“, – teigė G. Kavarzienė. Parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama pinigais arba teikiama nepinigine forma. Kaip paaiškino Socialinės rūpybos skyriaus vedėja, pastaroji taikoma, jeigu mokinys patiria socialinę riziką arba jį augina tokią riziką patiriantys asmenys.
„Paramą mokinio reikmenims įsigyti nepinigine forma organizuoja Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Šeimoms, kurios nėra įrašytos į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, sąrašą, mokinio reikmenims įsigyti skirta parama yra pervedama į paramos gavėjo sąskaitą banke. Asmuo, teikiantis prašymą socialinei paramai mokiniams gauti, prie prašymo turi pateikti pažymas apie šeimos narių per 3 mėnesius iki kreipimosi mėnesio gautas pajamas, jeigu duomenų apie jų gaunamas pajamas nėra valstybės ir žinybiniuose registruose arba valstybės informacinėse sistemose, prie kurių prieigą turi Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius“, – kalbėjo G. Kavarzienė.

Įvairių šeimų būna
Palangos miesto socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė pasakojo, jog darbuotojos, dirbančios su socialinės rizikos šeimomis, padeda aprūpinti besiruošiančius mokyklai vaikus, tačiau dažniau pačios šeimos be pagalbos aprūpina vaikus reikalingomis priemonėmis ir tik atneša parodyti čekiukus, ką pirkę.
Šio centro socialinės darbuotojos padeda toms šeimoms, kurios įrašytos į socialinės rizikos sąrašą. Kai kurie tėvai reikmenis nusiperka patys, tik vėliau centro darbuotojams pateikia sąskaitas-faktūras, o kitus tenka lydėti į prekybos vietas. Paprastai renkamasi, kur galima nusipirkti reikmenų pigiau, arba ko vaikams dar trūksta. Būna, kad mokinys būtinais reikmenimis jau aprūpintas, o tam skirtų pinigų dar lieka. Tokiu atveju padedama vaikui nuspręsti, kokių priemonių jam labiausiai reikia, nes visi mokinio reikmenims skirti pinigai turi būti panaudoti tikslingai, už juos negalima pirkti nei maisto, nei kitų suaugusiesiems, jų buičiai skirtų reikmenų.
„Įvairiai būna, esama šeimų, kurios nemoka tvarkytis namų ūkio, kartais tenka patikrinti čekius, jeigu žinome, jog vyrauja šeimoje smurtas, šeimoje nėra viskas gerai. Iki šiol nėra buvę jokių nesklandumų. Tėvai vaikams nuperka tai, kas jiems reikalingiausia, viską tik jiems“, – pasakojo D. Dekontaitė.
Tačiau, pasak direktorės, gerų žmonių dėka kartais pagalba nepasiturinčioms šeimoms suteikiama ir nelaukiant Savivaldybės teikiamos paramos. „Esama gerų žmonių, kurie atneša ir rūbų, ne tik kanceliarinių priemonių, tad mes, žinodami, kam tokie daiktai gali praversti, juos ir išdaliname. Tokia pagalba išties labai praverčia. Džiugu, jog geriau gyvenantys žmonės apie tai pagalvoja“, – pasidžiaugė Palangos miesto socialinių paslaugų centro vadovė.

Kada kreiptis
G. Kavarzienės teigimu, šeimoms, kurios nėra įrašytos į socialinės rizikos sąrašą, mokinio reikmenims įsigyti skirta parama yra pervedama į sąskaitą banke. „Todėl kiekvienas į Savivaldybę šiuo klausimu besikreipiantis interesantas turi atsinešti asmens dokumentus, banko sąskaitos numerį bei darbo užmokesčio pažymas.
Socialinė parama mokiniams skiriama nevertinant šeimos turto, tai yra, kreipiamas dėmesys tik į vienam asmeniui tenkančias pajamas.
Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius (Vytauto g. 112, 115 kab., tel. (8 460) 48 719) prašymus priima pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8 iki 11.30 val. ir nuo 13 iki 16 val.
2015 metais paramos mokiniams pageidavo 110 šeimų, kuriose augo 172 mokyklinio amžiaus vaikai. Socialinei paramai mokiniams 2016–2017 mokslo metams gauta 114 prašymų, nuo 2017 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 17 d. dėl paramos mokiniams kreipėsi 47 šeimos, pernai tuo pačiu laikotarpiu – 37 šeimos.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius kviečia kreiptis dėl socialinės paramoms mokiniams 2023-2024 mokslo metams.Šeimoms, auginančioms ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaiką (-us), grįžusioms iš emigracijos, kurioje šeima gyveno ne trumpiau kaip 3 metus, mokama tikslinė išmoka.


Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Trečiadienio popietę į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo būrys ikimokyklinio ugdymo pedagogų, kuriems buvo suteikta proga išgirsti naudingų žinių iš apsilankiusios psichologės Rasos Karalienės lūpų apie kolektyvinį mikroklimatą bei tuo pačiu, prisiminus jau nuveiktus itin reikšmingus darbus su Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorės pavaduotoja Vilma...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius