Artėjant mokslo metams – ruošiasi ir visuomenės sveikatos biurų specialistai

Palangos tiltas, 2023-08-29
Peržiūrėta
714
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjant mokslo metams – ruošiasi ir visuomenės sveikatos biurų specialistai

Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose, kreiptis į juos visais rūpimais su vaikų sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu susijusiais klausimais.

SAM primena, kad visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas ugdymo įstaigose teikia savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, kurių Lietuvoje yra 49. Vaikų lopšeliuose-darželiuose ir bendrojo ugdymo programas vykdančiose mokyklose sveikatos sektoriui atstovauja didelis būrys visuomenės sveikatos specialistų – net 843.

Pagrindinis jų veiklos tikslas – saugoti ir stiprinti mokinių sveikatą, aktyviai bendradarbiaujant su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais), mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais, mokyklos vaiko gerovės komisija. Visuomenės sveikatos specialistai vykdo mokinių sveikatos stebėseną, sveikatos rizikos veiksnių stebėseną ir prevenciją, ugdo mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, organizuoja mokiniams, sergantiems lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, mokinio savirūpai reikalingą pagalbą ugdymo įstaigoje.

Rugpjūčio 28 d. Kaišiadoryse vyko kasmetinis visuomenės sveikatos specialistų susitikimas-diskusija „Visuomenės sveikatos priežiūros aktualijos 2023–2024 mokslo metais“. Jos metu apžvelgti artėjančių mokslo metų visuomenės sveikatos priežiūros iššūkiai ir aktualijos, su specialistais dalytasi gerąja patirtimi.

„Savivaldybėse veikiantys visuomenės sveikatos biurai šiandien yra pagrindinis ramstis, padedantis užtikrinti sveikatos stiprinimo veiklas visoje Lietuvoje, įskaitant ir jų teritorijoje veikiančias ugdymo įstaigas. Tam, kad prisitaikytume prie besikeičiančių sąlygų, būtina kasmet įsivertinti progresą bei žvelgti keliais žingsniais į priekį – numatyti, kokie iššūkiai laukia ateinančiais mokslo metais ir jiems pasiruošti“, – sako sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro (VSB) vadovė Vidita Jonaitė teigia, jog visuomenės sveikatos specialistas ugdymo įstaigoje yra svarbus pagalbininkas administracijai ir mokytojams. „Tai žmogus, kuris turi didelį mokslu paremtų žinių bagažą, yra labai kūrybingas ir nuolat tobulina savo žinias. Todėl įstaigose, kurios į savo mokyklos komandą priima ir visuomenės sveikatos specialistą – rezultatas akivaizdžiai jaučiamas“, – teigia V. Jonaitė.

Kaišiadorių VSB vadovė akcentuoja, jog nauji mokslo metai atneš pokyčių. „Rudenį startuoja gyvenimo įgūdžių pamokos – tikimės aktyviai prisidėti prie šių pamokų starto ir sėkmės. O ir kiti ilgalaikiai probleminiai klausimai niekur nedingsta, pavyzdžiui, dienos poilsio organizavimas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose ar pradinio ir pagrindinio ugdymo įstaigose, opi elektroninių cigarečių problema“, – sako V. Jonaitė.

Kartu SAM kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais mokykloje, kreiptis į juos visais su vaikų sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu susijusiais klausimais – pradedant mokyklinės higienos klausimais, baigiant šeimos gydytojo rekomendacijų vykdymo užtikrinimu. Skatiname drąsiai kreiptis dėl mokinio savirūpai reikalingos pagalbos, sergant lėtine neinfekcine liga, organizavimo.

SAM Komunikacijos skyrius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius kviečia kreiptis dėl socialinės paramoms mokiniams 2023-2024 mokslo metams.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamentas, siekdamas įvertinti gyventojų požiūrį į skiepijimąsi nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų, parengė anoniminę apklausą gyventojams.


Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Dėl koronaviruso grėsmės nuo šeštadienio trijuose Lietuvos oro uostuose, taip pat ir Palangos oro uoste, budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.


Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Liepą veiklą kurorte pradėjo Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras, besirūpinsiantis miesto gyventojų sveikata bei aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysiantis įdomių nemokamų sveikatai naudingų veiklų.


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius