Milijonieriaus mero skola – akibrokštas palangiškiams

Alvydas ZALECKAS, 2010-02-03
Peržiūrėta
459
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neįtikėtina, bet Palangos meras Vytautas Stalmokas nusprendė solidarizuotis su mokesčių naštos nebepakeliančiais ir dėl to į skurdą varomais palangiškiais.

 

Kurorto vadovas papildė už komunalines paslaugas įsiskolinusių miestelėnų gretas. Tačiau iki šiol neaišku, ar jis sąskaitų nesumokėjo piktybiškai, ar todėl, kad nebeužtenka pinigų, nes nuo praėjusių metų rugsėjo sumažėjo alga. Antroji priežastis skamba nelogiškai, nes Palanga jau ne vienerius metus gali didžiuotis, kad jos meras – milijonierius.

V.Stalmokas savivaldybei priklausančiai bendrovei „Palangos vandenys“ už Vasario 16-osios gatvėje esančiame kotedže suvartotą vandenį buvo įsiskolinęs nuo praėjusių metų balandžio. Kovą jis deklaravo, kad sunaudojo 20 kubinių metrų vandens, tačiau už jį taip ir „pamiršo“ sumokėti iki šių metų sausio vidurio. Mero skola jo vadovaujamos savivaldybės įmonei siekė apie 200 litų. Tačiau realiai ji turėjo būti didesnė, nes miesto vadovo šeima kotedže gyveno ir vandenį vartojo iki gegužės vidurio, o vasarą gražiajame pastatėlyje buvo įsikūręs mero sūnus.

Akivaizdu, kad meras neįpratęs prie žemiškų rūpesčių, kurių vienas – sąskaitų už komunalines paslaugas sumokėjimas. Todėl V.Stalmokas „Palangos vandenims“ įsiskolino ir tuomet, kai persikėlė gyventi į Vytauto gatvėje esantį butą. 125 litų skola susidarė nuo spalio, o lapkritį ir gruodį suvartoto vandens kiekis iš viso nebuvo deklaruotas.

Atrodytų, kad meras tiesiog pamiršo sumokėti sąskaitas ir nieko čia tokio. Tačiau esmė ta, kad jis žinojo, jog yra skolingas „Palangos vandenims“, nes įmonės kontrolierė sąskaitas su senomis skolomis buvo nunešusi ir naujuoju mero adresu.

Milijonieriaus V.Stalmoko skolos tapo akibrokštu visiems palangiškiams, kurie sąskaitas stengiasi sumokėti sukrapštę paskutiniuosius centus, užuot juos išleidę pigiems makaronams, skirtiems nuraminti gurgiantį skrandį.

Kaip galima tapti skolingu, kai litų piniginėje netrūksta nei mėnesio pradžioje, nei pabaigoje? Privalomojoje turto deklaracijoje V.Stalmokas nurodė, jog yra vienas turtingiausių palangiškių. Jis deklaravo turįs privalomo registruoti turto už 3 mln. 700 tūkst. litų. Jo asmeninėse banko sąskaitose taip pat įspūdinga suma – 1 mln. 700 tūkst. litų.

V.Stalmokas taip pat yra deklaravęs, jog yra suteikęs bemaž pusketvirto milijono litų paskolų, o pats skolingas apie 900 tūkst. litų. Neskursta ir mero žmona – jos banko sąskaitoje yra daugiau nei pusė milijono litų.

Beje, V.Stalmoko turtas per pusantrų metų gerokai išaugo. Pavyzdžiui, 2007 metų pradžioje dalyvaudamas savivaldybių tarybų rinkimuose jis deklaravo turįs tik 185 tūkst. litų piniginių lėšų, o dabar gali pasigirti dešimčia kartų didesnėmis santaupomis. Įvertinus viso turto pokytį, matyti, kad meras per pusantrų metų praturtėjo daugiau nei 3 mln. litų.

Todėl lieka tik spėlioti, kodėl meras beveik metus „Palangos vandenims“ nesugebėjo sumokėti už sunaudotą vandenį. Vienas variantas – jis pasiklydo tarp sąskaitų, nes V.Stalmoko šeima turtinga nekilnojamuoju turtu, todėl, matyt, pasiklysta, kuriame bute ar name gyvena.

V.Stalmokas su žmona turi du namus, kotedžus ar butus Palangoje, dar vieną statinį kurorte ir tris Klaipėdoje, vieną žemės sklypą Klaipėdos rajone ir tris Palangoje.

Už gyvenamąjį plotą gaudamas ne vieną sąskaitą, meras, regis, užsimiršta, kurią iš jų sumoka, o kurią atideda vėlesniam laikui.

Gali būti, kad meras tarp skolininkų pateko ir todėl, kad pabijojo eiti į paštą sumokėti sąskaitų. Į paštą todėl, kad čia pigiausi mokesčiai už įmokas. Baimė eiti į paštą galėjo kamuoti, nes V.Stalmokas supranta, jog pasirodęs tarp žmonių sulauks jų kritikos.

O gal meras už vandenį nesumokėjo todėl, kad jį šokiravo kaina, kurią patvirtino pati savivaldybė?

Kad ir kaip bebūtų, tačiau nesumokėti už vandenį yra mažų mažiausia negražu ir kenksminga kitiems vartotojams.

Skolos yra priskaičiuojamos prie įmonės nuostolių, o jie įvertinami nustatant naują vandens kainą. Kai ji vėl padidės, palangiškiai tikrai galės būti „dėkingi“ V.Stalmokui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 19 dieną, Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad prieš šešerius metus įvesti tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai, todėl negali vykti. „Konstitucinio teismo sprendimą reikia vykdyti, o ne komentuoti ,“ – šyptelėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, pirmadienio popietę sulaukęs...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Geriausi draugai Domas Grecevičius ir Algirdas Končius pavasarį, kai prasidėjo COVID-19 pandemija, nusprendė, kad pakanka būti emigrantais, ir grįžo į gimtąją Palangą.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Istorijos negalima ištrinti ir pakeisti. Nors sovietmečio veikėjai šiandien vertinami prieštaringai, Palangos miesto Garbės pilietis, buvęs Palangos Vykdomojo komiteto pirmininkas, po Nepriklausomybės atgavimo du kartus rinktas į kurorto tarybą ir dabar aktyviai dalyvaujantis visuomeninėje veikloje Danius Puodžius sovietiniais metais ypač prisidėjo, kad Palanga kaip...


„Palanga – miestas kurortas, išsiskiriantis iš kitų miestų savo sezoniškumu. Tai turi įtakos ir mokesčių mokėtojų veiklai, ir biudžeto pajamų surinkimui“, – teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.


Sienoje - mero palinkėjimas palangiškiams ir miesto svečiams

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje atidaryta „Linkiu“ siena bei šviesos spektaklis ant kurhauzo sienų – šventiniai kurorto renginiai, kurie šiemet skiriami besikeičiančiam kurorto veidui.     Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, gruodžio 28 dieną, J.Basanavičiaus gatvėje įkurdintoje „Linkiu“ sienoje palangiškiams...


Neįtikėtina, bet Palangos meras Vytautas Stalmokas nusprendė solidarizuotis su mokesčių naštos nebepakeliančiais ir dėl to į skurdą varomais palangiškiais.


Valdžia nusprendė bristi į skolą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį įvykęs miesto valdžios posėdis prasidėjo kurorto bendruomenės atstovų, kurie savo elgesiu bei kalbomis šįkart „perlenkė lazdą“, pasisakymais. Miesto Tarybos nariams teko išklausyti ne tik per kraštus besiliejusias, emocijas, bet ir įžeidinėjimus, užgauliojimus. Palangos meras Vytautas Stalmokas baigiantis posėdžiui miesto Tarybos narius patikino, jog daugiau nebeleisiąs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius