Mindaugas Skritulskas: „Gailestingumas ir ištiesta pagalbos ranka suklupusiam ir yra tikrasis krikščioniškas požiūris“

Palangos tiltas, 2021-11-12
Peržiūrėta
931
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrt.lt foto
lrt.lt foto

Ketvirtadienį, lapkričio 11 d., Seimui balsuojant dėl Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo ir jo papildymo įstatymo projekto, tokiu būdu dekraminalizuojant nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtą gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą be tikslo jas platinti, neužteko daugumos balsų jį priimti. 

Palangiškis parlamentaras Mindaugas Skritulskas buvo tarp tų, kurie balsavo už narkotinių medžiagų dekriminalizavimą.

M. Skritulskas paskelbė tokį jautrų įrašą po balsavimo.

„Po vakarykščio balsavimo dėl mažo kiekio narkotikų dekriminalizavimo sulaukiau priekaišto -  kaip aš, būdamas krikščionis, galėjau palaikyti tokį įstatymą?

Atsakant į tai, reikia pažymėti kelis dalykus, tiksliau paneigti gajus visuomenėje mitus. Deja, dažnai tenka girdėti painiojimą, o neretai ir sąmoningą visuomenės klaidinimą, jog tuo siekiama legalizuoti narkotikus. Priėmus šį įstatymą jokiu būdu net ir nedidelio kiekio turėjimas ar vartojimas toliau bus NELEGALUS, tik vietoj baudžiamosios atsakomybės būtų taikoma administracinė atsakomybė, ir iš esmės ta pati bauda. Tik esminis skirtumas - žmogus neįgytų teistumo. Mano įsitikinimu baudžiamoji atsakomybė turi būti taikoma tuomet, kai neveikia kitos prevencinės priemonės. Reikia priminti, kad iki 2017 metų už šią veiką buvo taikoma ta pati administracinė atsakomybė, taigi šio įstatymo pataisa nėra jokia naujiena - visuomenė taip gyveno iki 2017 metų. Klausimas - ar per šiuos keturis metus taikant baudžiamąją atsakomybė išnyko problemos su narkotikais, ar bent jų tapo nors kiek mažiau? Atsakymas, deja, - ne. Abejoju ar pričiuptas su suktine jaunas žmogus su įgytu teistumu bus labiau motyvuotas, žinant tai, jog negalės užimti tam tikrų pareigų, visą likusį gyvenimą liks nemaloni žyma, apie kurią bus suku pasakoti ne tik savo vaikams, bet ir anūkams. 

Galiausiai tai yra požiūrio į dažnu atveju priklausomybes turintį žmogų. Ko gero, mums nekyla minčių sodinti alkoholikus ar lošėjus, kurie lygiai taip pat turi priklausomybes į cypę, bet žolės suktinę parūkiusį, deja, nemažai kam aistringai norisi. Bet ar tai yra kelias, kuriuo einant išnyks narkotikų problema? Kaip minėjau, 4 metai parodė, kad visgi - ne. Kovojant su šia problema matau visai kitas kovos kryptis. Pirmiausia, reikia žymiai didesnio dėmesio prevencijai ir šių žmonių gydymui, antra kryptis - turi būti negailestinga kova ne su priklausomybę turinčiais ligoniais, bet su tiekėjais ir platintojais - jie tai daro išimtinai dėl pelno žmonių sveikatos ir gyvybės sąskaita. Todėl kartu su kitais kolegomis registravau siūlymą dėl papildomų lėšų beveik 3 mln. eurų skyrimo narkotikų prevencijai ir šią priklausomybę turinčių asmenų gydymui. 

Man regis, kad ne sodinimas cypėn, bet gailestingumas ir ištiesta pagalbos ranka suklupusiam ir yra tikrasis krikščioniškas požiūris, ką atleisdamas nuodėmes Marijai Magdalenai parodė pats Jėzus Kristus,“ – sako M. Skritulskas.

Nuo 2017 m. nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtas gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo jas platinti buvo priskirtas baudžiamajai teisenai. Baudžiamojo kodekso 259 straipsnis „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“ už tokias veikas numatė baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų, esant nedideliems kiekiams – viešuosius darbus arba laisvės apribojimą, arba baudą, arba areštą.

Jei šis nusikaltimas būtų dekriminalizuotas, kaip siūlė projekto rengėjai, tokia veika būtų priskirta administraciniams nusižengimams, už kuriuos grėstų bauda nuo 50 iki 350 eurų, o prasižengus pakartotinai – nuo 300 iki 500 eurų.

Įstatymo pataisos ypač siekė Laisvės partija, kuriai pritarti pasižadėjo ir konservatoriai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, lapkričio 11 d., Seimui balsuojant dėl Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo ir jo papildymo įstatymo projekto, tokiu būdu dekraminalizuojant nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtą gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą be tikslo jas platinti, neužteko daugumos balsų jį priimti.  Palangiškis...


Senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 103 ir 033 viešuosiuose ryšio tinkluose nuo š. m. spalio 1 d. bus nebenaudojami.


Palangos policija rašome pagalbos nustatant asmens tapatybę.


Palangiškis Jonas Jukna, užsukęs į redakciją, papasakojo, jog jau ne pirmą kartą iš populiaraus prekybos centro parsineša netinkamą produktą. „Tikrai nebūna taip dažnai, bet karts nuo karto turiu tokią sėkmę, kad pataikau parsinešti namo nevalgomą produktą – tai iš keptų produktų, tai iš vaisių“, – pasakojo vyras. Kaip...


Būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacijos „Gandras“ vadovė, Palangos socialinių paslaugų centro psichologė Jelena Bachlina kartu su Socialinių paslaugų centro direktore Daiva Dekontaite,Palangos šeimos centro vadove Birute Alekniene, Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininku Kęstučiu Bončkumi, socialine darbuotoja darbui su rizikos...


Regis, dar visai neseniai laiškų rašymas ranka buvo įprastas ir nieko nestebinantis dalykas. Šiais laikais tai skamba tarsi tikra egzotika, o ypač jaunosios kartos atstovams. Ranka rašytų laiškų nebegauname, patys jų nerašome, o ką ir bekalbėti apie kadaise buvusius ir dabar tik romantiškai įsivaizduojamus pašto karvelius. Spalio 9-ąją...


Ketvirtadienį į Tarybos posėdį susirinkę politikai priėmė sprendimą, kuriuo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento panaudos pagrindais valdytos patalpos penkeriems metams perduodamos VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stočiai (GMPS). Tiek Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas, tiek Klaipėdos GMPS vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Liepos 9-ąją Palangos miesto aikštėje, dalyvaujant Palangos miesto merui bei tarybos nariams, policijos atstovams, bendrovė „Apsaugos centras“ pristatė specializuotą pagalbos iškvietimo įrenginį, skirtą Palangos miesto gyventojams ir svečiams operatyviai paprašyti pagalbos sau ar kitam asmeniui kilus kritinei situacijai. Pagalbos iškvietimo įrenginio pritaikymas naudojimui viešosiose...


Geležinė ranka virš Lietuvos

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 19 | Rubrika: Miestas

Lietuva sekmadienį vis dėlto atėjo į rinkimus. Atėjo ir smogė į paširdžius visiems bailiams, kritikams, apolitiškiems asmenims, partijų ant pjedestalo užkeltiems „nenorintiems siekti prezidento posto, bet jo siekiantiems dėl garbės, atsakomybės“ ar dar kažko... Atėjo, nubalsavo ir išėjo. Netikėta, absoliučiai nelietuviška, džiugu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius