Ministras rinkimus pradėjo nuo įžeidimų

Palangos tiltas, 2011-12-16
Peržiūrėta
319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ministras rinkimus pradėjo nuo įžeidimų

Reikia prisipažinti, kad ilgai svarsčiau, ar verta veltis į beviltišką polemiką su vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu po jo agresyvaus išpuolio mano adresu „Vakarinės Palangos“ laikraščio gruodžio 3 dienos numeryje.

 

Beviltiška ji yra todėl, kad Seimo rinkimams besiruošiančio ministro vis vien neperkalbėsi.  Būsimiems rinkėjams norėdamas pasirodyti esąs geresnis, jis vis vien viešai juodins kitą.

Buvo kiek keista, kad R. Palaitis užsipuolė mane. Juk aiškiai esu pasakęs, kad ateinančiuose rinkimuose į Seimą nedalyvausiu, todėl ir konkurencijos R.Palaičiui nebesudarysiu. Na, nebent jam atrodo, kad pasilipęs ant kito galvos, jis pasirodys didesnis.

Po ilgų svarstymų vis dėl to nusprendžiau kai ką viešai paaiškinti. Ne R.Palaičiui, o ministro apgaudinėjamai Palangos bendruomenei.

Pirmiausia man nesuvokiama, kai šalies teisėsaugą kuruojantis ministras ir toliau giria Vyriausiojo administracinio teismo neteisėtu pripažintą kurorto liberalcentristų priimtą sprendimą – dalinti leidimus prekiauti ar teikti paslaugas, skelbiant viešuosius konkursus.  Teismas aiškiai pasakė, kad rinkliavos už prekybos leidimus dydis privalo būti fiksuotas.  Negalima rinkti didesnę rinkliavą, nei yra nustačiusi savivaldybės taryba.

Tačiau vidaus reikalų ministro manymu, šiuo, anot jo, objektyviu ir miestui pelningu sprendimu buvo galima racionaliai naudotis ir toliau. Nepaisant to, kad jis pažeidžia įstatymus.

Ar gali savivaldybė savo biudžetą ir toliau pildyti neteisėtai gaunamomis pajamomis?

Už šalies teisėsaugą atsakingas ministras atsako: galima. Daugelį metų veikusią tarybos priimtą neteisėtą tvarką jis vadina pačia geriausia ir apgailestauja, kad ja dabar negalima pasinaudoti.

Šią problemą iškėlęs ir teismo paprašęs išaiškinti, esu viešai pavadintas neatsakingu, nekompetentingu ir net įvardintas, kaip Palangos kenkėjas.

Ministras teigia, kad kreipdamasis į teismą, aš siekęs kompromituoti tuo metu Palangą valdžiusius liberalcentristus, bet iš tikro koją pakišęs savo partiečiams, nes Vyriausiajam administraciniam teismui birželio pabaigoje paskelbus galutinę nutartį, kurorto valdžioje jau buvo konservatoriai. „Nekask duobės kitam – pats įkrisi“, – šaiposi R.Palaitis.

Ne ministrui, o palangiškiams noriu paaiškinti, kad kreipiantis į teismą man rūpėjo ne partiniai interesai, o tiesa. Ar Palangos taryboje nustatyta rinkliava už prekybos ir paslaugų teikimo leidimus konkurso būdu yra teisėta? Ar ji neprieštarauja Rinkliavų įstatymui?

Jei, kaip R.Palaitis visus bando įtikinti, man būtų buvę svarbu kažkam kenkti, o kažkam pataikauti, aš savo skundą iš teismo galėjau atsiimti dar iki galutinio teismo verdikto. Iš karto po savivaldos rinkimų, kuriuose konservatoriai gavo didžiausią palangiškių pasitikėjimą ir miesto valdžioje užėmė svarbiausius postus. Ir 2010 metų lapkričio 26 dienos pirmos instancijos Klaipėdos apygardos administracinio teismo nutartis, kad Palangos tarybos sprendimas pažeidžia įstatymą, nebūtų įsiteisėjusi.

Palangos savivaldybė jau surado teisėtą būdą, kaip ateinančią vasarą organizuoti prekybos ir paslaugų teikimo leidimų išdavimo tvarką taip, kad ir įstatymas nebūtų pažeistas, ir miesto biudžetas nesumažėtų. Tad, atsisakęs liberalcentristų sugalvoto neteisėto rinkliavos būdo, miestas nenukentės.

Liaudies išminties žiniomis, sublizgėjusiam R.Palaičiui noriu priminti kitą liaudies posakį: kitus tepa tuo, kuo pats kvepia. Mane apkaltinęs kenkimu Palangai, ketvirtus metus Vyriausybės nariu dirbantis palangiškis negali pasigirti jokiais dideliais darbais gimtojo miesto labui. Seniai žadėtos policijos komisariato įkurtuvės buvusiame „Baltijos“ poilsio namų administracijos pastate laukiamos tik paskutiniais R.Palaičio ministravimo metais. Nenustebčiau, jei aktyvesni judesiai link naujų patalpų rekonstrukcijos prasidėtų prieš pat rinkimus į Seimą. Kad R.Palaitis turėtų kuo pasigirti.

Tuo metu, kai aš kartu su kitais Palangai neabejingais partiečiais Seime krūtine stojame už kitų metų biudžete numatytą pirmąjį milijoną litų būsimai daugiafunkcinei Sporto salei Palangoje, buvęs R.Palaičio bendrapartietis Ž.Šilgalis visiems įrodinėja, kad kurorte tokia salė yra

nereikalinga.

 

Sporto departamentas, kuris ir turės finansuoti salės statybą, yra pavaldus R.Palaičio vadovaujamai ministerijai, tačiau departamento direktorius K.Rimšelis Palangos sporto salės finansavimą į biudžeto projektą įtraukė tik pareikalavus premjerui A.Kubiliui. Nepaisant to,

neseniai į Palangą atvykęs R.Palaitis vis tiek skeptiškai atsiliepia apie lėšų skyrimą salei ir palangiškiams siūlo pinigų laukti iš Europos Sąjungos.

Gal jis nenori, kad salė būtų pastatyta miestui vadovaujant merui konservatoriui? Bet juk sporto salė reikalinga ne Šarūnui Vaitkui, o Palangai.

Ar aš kenkiu Palangai, ar būdamas Seime visomis išgalėmis prisidedu prie mūsų kurorto suklestėjimo, spręsti ne „pro partinius akinius“ į viską žvelgiančiam R.Palaičiui, o Palangos gyventojams. Kol miestui vadovavo liberalcentristai, mano, kaip Seimo nario pagalbos Palangos valdžiai nereikėjo. Buvau netgi stumiamas nuo miesto reikalų. 

Jau per pirmąjį pusmetį, kai miestui vadovauja Š.Vaitkus, Palanga iš valstybės gavo lėšas kurhauzo atstatymui, skirtas ES finansavimas kempingo statybai, Botanikos parko renovacijos užbaigimui, naujai miesto savivaldybei atiduotas kelininkų poilsinės pastatas, tikimės gauti lėšų Vasaros estrados rekonstrukcijai, miestas gavo gerokai daugiau pinigų kurorto gatvių atnaujinimui.

Visa tai Palanga pasiekė tik didelių pastangų ir atkaklių įtikinėjimų dėka. Didžiuojuosi, kad prie galutinio rezultato nemaža dalimi turėjau garbės prisidėti ir aš. Tad R.Palaičio mestas kaltinimas, kad aš kenkiu Palangai, trukdau kažką pasiekti savo miestui, įžeidžia mane kaip palangiškį ir kaip Palangai atstovaujantį Seimo narį.

Kokiais apčiuopiamais pasiekimais Palangos labui gali pasigirti dvi kadencijas Seime išbuvęs R. Palaitis? Ar be parodomųjų vizitų miestas gavo naudos iš ministro R. Palaičio?

 

Pranas Žeimys,

Seimo narys

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sakote, kad laikraštis – jau seniena, nes negali konkuruoti su socialiniais tinklais? Galbūt, tačiau įdomiausius „Palangos tilto“ straipsnius jūs laikraščio Facebok puslapyje Facebook/Palangostiltas pamatote gerokai vėliau nei jūsų tėvai ar seneliai prenumeruojantys popierinį laikraštį – savo įdomiausius, aktualiausius straipsnius į internetą...


Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Nauja šluota gerai šluoja. Prie Palangos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ vairo stojus naujiems vadovams, Vidaus reikalų ministerijai (VRM) priklausančio centro pajamos gerokai išaugo, kolektyvas sustiprėjo, o, svarbiausia, „Pušynas“ atsigręžė į savo pagrindinę funkciją – teikti daugiau reabilitacijos ir gydymo paslaugų...


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


„Palangos tilto“ 2014-ųjų metų prenumeratos Kalėdinė akcija! Tik užsisakant redakcijoje! Tik iki gruodžio 20 dienos!


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Rinkimų maratonas eina į pabaigą. Jau šį sekmadienį visos Lietuvos žmonės, turintys balsavimo teisę, rinksis į rinkimų apylinkes ir atiduos savo balsus tiems, kuriuos mano esant vertus ketverius metus būti prie valstybės vairo. O ką apie rinkimus mano jaunieji palangiškiai? Ką darytų, ką pakeistų jie, jeigu staiga patys laimėtų rinkimus į Seimą?


Skandalo nupešiotas ministras „slidinėja“ ir Palangoje  10

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 01 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per visą savo politinę karjerą viešumoje maksimaliai matomu stengęsis būti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasiekė viešųjų ryšių aukštumas.


Reikia prisipažinti, kad ilgai svarsčiau, ar verta veltis į beviltišką polemiką su vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu po jo agresyvaus išpuolio mano adresu „Vakarinės Palangos“ laikraščio gruodžio 3 dienos numeryje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius