Mobilūs koronaviruso punktai – prieš vykdami tikrintis – vadovaukimės sveiku protu

Palangos tiltas, 2020-03-19
Peržiūrėta
86
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiomis dienomis šalyje vyrauja slogios nuotaikos, baimė ir nerimas. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija deda visas pastangas, jog tai suvaldytų ir į kiekvieno iš mūsų namus įneštų susikaupimo, rimties, racionalumo ir vilties. Tad nuo šiandien, kovo 19 d., Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, mobilūs punktai, kuriuose bus galima pasitikrinti dėl COVID – 19 turi pradėti veikti Vilniuje ir Kaune. Numatyta, jog nuo šio penktadienio taip pat bus galima pasitikrinti ir Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Utenoje, Alytuje, Tauragėje, Telšiuos ir Marijampolėje.

Klaipėdos miesto savivaldybėje esantis mobilus punktas aptarnaus:
Klaipėdos miesto savivaldybę
Klaipėdos rajono savivaldybę
Kretingos rajono savivaldybę
Neringos savivaldybę
Palangos miesto savivaldybę
Šilutės rajono savivaldybę
Skuodo rajono savivaldybę

Prieš vykstant pasitikrinti, Jūsų laukia keletas žingsnių, kuriuos turėsite atlikti. Taip pat pabrėžtina, jog tikrintis reikia tiems asmenmis, kuriems pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdinga simptomas – staigus karščiavimas,sausas kosulys, dusulys – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavote bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju. Tikrintis visiem tikrai nereikia – punktų neturi užplūsti žmonės, norintys pasitikrinti dėl to „kad būtų ramiau“.

ALGORITMAS, kaip elgtis norint pasitikrinti dėl COVID – 19 mobiliame punkte (1 pav.)

1. Pajutote simptomus – skambinkite į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 (šeimos gydytojo siuntimas nereikalingas).
2. Karštosios linijos konsultantas įvertina Jūsų pateiktus duomenis. Nusprendus, jog tyrimo reikia, pateikite konsultantui šiuos duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat savivaldybę, iš kurios skambinate.
3. Išsiaiškinama, ar galėsite atvykti savo automobiliu, ar savivaldybės transportu.
4. Prieš išvykstant pasiimkite asmens taptaybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą, su užrašytu savo telefono numeriu (šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys).
5. Atvykus į mobilų punktą neišlipkite iš automobilio ir neatidarykite lango, kol nebus nurodyta kitaip. Vykdykite instrukcijas kaip atlikti tepinėlio paėmimo procedūrą (tepinėlis imamas iš nosiaryklės ir ryklės).
6. Atlikus tyrimą važiuokite namo, izoliuokitės ir laukite tyrimo rezultato (mobilaus punkto koordinatorius apie ėminių rezultatus per 24 val. informuos Jus nurodytu telefonu numeriu). Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

1 pav. ALGORITMAS, kaip elgtis norint pasitikrinti dėl COVID – 19 mobiliame punkte
Mobilūs punktai pradės veikti tuomet, kai apie tai oficialiai informuos Sveikatos apsaugos minsterija. Naujienas sekite čia: https://sam.lrv.lt/lt/

O Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras linki visiems – ir kiekvienam atskirai – atrasti džiaugsmo kasdieniuose dalykuose, išlikti pozityviems ir stiprinti sveikatą, taip užkertant kelią klastingo viruso plitimui.

Taip pat atiduodame didžiulę pagarbą visiems medikams, plušantiems ligoninėse ir gelbstintiems tautiečių gyvybes bei savo kolegoms, visuomenės sveikatos specialistams, visoje Lietuvoje budintiems pasieniuose, Karštojoje linijoje 1808, mobiliuose punktuose ir dirbantiems Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius ketvirtadienį, birželio 25 dieną, informavo, kad pasveiko dar vienas koronaviruso infekcija COVID-19 sirgęs Palangos miesto gyventojas.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Palangos skyrius pateikė informaciją, kad š. m. gegužės 5 d. NVSC Palangos skyriuje gautas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Palangos „Pušynas“ ir „Linas“ laukia koronaviruso ligonių

"Palangos tilto" informacija, 2020 04 27 | Rubrika: Miestas

Penkios šalies medicininės reabilitacijos įstaigos, tarp jų ir Palangos „Pušynas“ ir „Linas“, nuo balandžio 1 dienos yra pasirengusios priimti lengva koronaviruso forma sergančius pacientus, neturinčius galimybės izoliuoti save namuose.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Balandžio 8 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Palangos skyriuje gautas vienas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Šiomis dienomis šalyje vyrauja slogios nuotaikos, baimė ir nerimas. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija deda visas pastangas, jog tai suvaldytų ir į kiekvieno iš mūsų namus įneštų susikaupimo, rimties, racionalumo ir vilties. Tad nuo šiandien, kovo 19 d., Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, mobilūs punktai, kuriuose bus galima pasitikrinti dėl COVID...


Kovo 17 d., apie 70 metų amžiaus Palangos miesto gyventojai paskambino nepažįstamas asmuo, kuris siūlė ištirti dėl koronaviruso. Laimei, senjorė suprato, kad tai gali būti sukčių užmačios ir nutraukė pokalbį.


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleido namuose.(VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE "PALANGOS TILTAS").


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleis namuose.


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas