Mokesčių inspekcija padės surasti išeitį

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-03-20
Peržiūrėta
1789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įvertina situaciją

Kaip pakomentavo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Nepriemokų išieškojimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Jurgita Blažienė, inspekcija, įvertinusi konkrečią situaciją, gali leisti sumokėti mokestinę nepriemoką dalimis arba atidėti mokėjimą numatytam laikotarpiui pagal individualiai sudarytą mokestinės paskolos sutartį. Atidėti ir išdėstyti dalimis galima visus mokesčius, išskyrus nuo darbo užmokesčio mokamą gyventojų pajamų mokestį. Šia pagalba gali pasinaudoti ne tik verslo įmonės, bet ir gyventojai.

 

Gali padėti mokesčių administratorius

VMI skyriaus vedėjo pavaduotojos teigimu, mokesčių mokėtojams dažnai iškyla klausimas, kokiais atvejais galima prašyti atidėti mokėjimo terminą. Pavyzdžiui, įmonė teikia šildymo įrenginių priežiūros paslaugas. Paaiškėjo, kad nebuvo pakankamai įsigilinta į įstatymų nuostatas ir nebuvo laiku pateiktos PVM deklaracijos bei sumokėti mokesčiai. Todėl per pusmetį įmonės skola valstybei pasiekė 40 tūkst. litų. Lėšų padengti skolai įmonė, kurioje dirba penki žmonės, neturi. Arba, tarkime, gyventojas už 15 tūkst. litų pardavė jam nereikalingą turtą (brangų baldų komplektą), ir nepagalvojęs, kad nuo gautų pajamų privalo sumokėti mokesčius valstybei,  mokėjimui skirtos sumos nesukaupė. Anot J.Blažienės, patekusiems į tokią situaciją, kai neišgalima sumokėti mokesčių, gali  padėti mokesčių administratorius.

 

Privalomi pateikti dokumentai

Pirmiausia, pasak J.Blažienės, mokesčių mokėtojas, ar tai būtų fizinis, ar juridinis asmuo, prašymą  turi pateikti vietos mokesčių inspekcijai, konkrečiai – Palangos skyriui. Prašyme turi būti nurodytos įsiskolinimo priežastys, informacija apie įsiskolinimus kitiems kreditoriams, jei tokių esama, bei debitorinis įsiskolinimas. Mokėtojas turi nurodyti laikotarpį, kuriam prašoma atidėti mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminą. Taip pat, pasak specialistės, mokesčio mokėtojo bus prašoma pateikti ir kitus dokumentus, kurie suteiktų galimybę įvertinti, kad jis galės atsiskaityti su valstybės biudžetu. Jei tai fiziniai asmenys, jiems teks užpildyti anketą, o juridiniams asmenims – įmonės turto anketą. Anketos, J.Blažienės teigimu, nesudėtingos, todėl nekils didelių keblumų pildant.

 

Pagalba visais atvejais

Specialistė patikino, kad Mokesčių inspekcijos darbuotojai visais atvejais suteiks pagalbą bei konsultacijas pildant dokumentus. Priimant sprendimą dėl mokestinės nepriemokos atidėjimo ar išdėstymo, inspekcija atsižvelgia į tai, ar tokia paskolos sutartis padės mokėtojui stabilizuoti finansinę padėtį ir sumokėti mokestinę nepriemoką vėliau. Mokėtojo prašymą, jei laiku pateikti visi dokumentai, pagal įstatymą Valstybinė mokesčių inspekcija privalo išnagrinėti per mėnesį, tačiau dažnai sprendimas priimamas kur kas greičiau nei numato norminiai aktai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 11 d., Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, į Kurhauzą sukviesti didžiausi 2022 metų mokesčių į Palangos miesto biudžetą mokėtojai – tiek verslininkai, tiek ir vadinamojo Pagalvės mokesčio daugiausiai sumokėję gyventojai. 


Prabėgo lygiai metai, ir vėl, pagarbos  mokesčių mokėtojų dienos proga, ketvirtadienį, gegužės 11 d., į Kurhauzą Savivaldybė sukvietė didžiausius mokesčių į Palangos miesto biudžetą mokėtojus – verslo atstovus ir gyventojus.


„Šiandien, Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, pirmąsyk, bet tikrai ne paskutinį kartą įteikėme padėkas ir pasakėme nuoširdų AČIŪ verslininkams ir miesto gyventojams, praėjusiais metais sumokėjusiems daugiausiai mokesčių į Palangos miesto biudžetą, tarp jų ir pagalvės mokestį,“ – trečiadienį, gegužės 11 dieną, savo Facebook paskyroje dėkojo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) šiandien Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas 1,6 mln. šalies gyventojų. Deklaruoti pajamas iki gegužės 4 dienos privalo tie gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo kitų...


„Palanga – miestas kurortas, išsiskiriantis iš kitų miestų savo sezoniškumu. Tai turi įtakos ir mokesčių mokėtojų veiklai, ir biudžeto pajamų surinkimui“, – teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.


Gyventojai neturėtų toleruoti kai kurių prekybininkų ir paslaugų teikėjų siekio nuslėpti mokesčius – tai padėtų spręsti šešėlinės ekonomikos problemą, o tuo pačiu ir dalį kitų šalies problemų. Tuo įsitikinęs Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Klaipėdos AVMI) viršininko pavaduotojas Andrej Cukanov.


Mokesčių inspekcija padės surasti išeitį

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Sunkėjanti daugelio įmonių bei gyventojų finansinė padėtis bei apyvartinių lėšų trūkumas – tik kelios priežastys, lemiančios tai, kad įmonės neturi pakankamai pinigų sumokėti visus arba dalį priklausančių mokėti mokesčių. Dėl laiku nesumokėtų mokesčių, vadinamų mokestine nepriemoka, mokesčių mokėtojas, atsidūręs tokioje situacijoje, išeities gali ieškoti padedant mokesčių administratoriui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius