Mokslinė – praktinė vaikų ligų konferencija sanatorijoje „Palangos gintaras“

Palangos tiltas, 2021-09-22
Peržiūrėta
2924
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Saulius Deveikis, sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius, kartu su KU Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. Daiva Mockevičiene bei KU mokslo darbuotoja, kineziterepeutė Kornelija Mažionyte
Saulius Deveikis, sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius, kartu su KU Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. Daiva Mockevičiene bei KU mokslo darbuotoja, kineziterepeutė Kornelija Mažionyte

Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir reabilitacijos naujovėmis. 

Konferencijos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Saulius Deveikis. Jis pasidžiaugė, kad po ilgo laiko pavyko surengti kontaktinę gydytojų konferenciją, kurios metu galime išgirsti lektorių pranešimus, matyti vieni kitų akis bei padiskutuoti apie gydytojams aktualius klausimus. 

Pirmoji konferencijos sesija buvo skirta vaikų psichinės sveikatos pokyčiams Covid-19 epidemijos fone. Sesijos metu vaikų ir paauglių psichiatras psichoterapeutas, šiuo metu seimo narys L. Slušnys pristatė politinės sveikatos priežiūros kryptis ir sąsajas su vaikų sveikata. Vaikų ir paauglių psichiatras D. Pūras (VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninė) ir psichologė M. Cibulskytė kalbėjo apie vaikų psichinės sveikatos pokyčius Covid-19 epidemijos metu. Antroje sesijoje buvo aptariami vaikų mitybos pokyčiai ir jų pasekmės. Šia tema pasisakė VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės  gastroenterologas prof. V. Urbonas, kuris dalinosi naujausiomis rekomendacijomis apie kūdikių maitinimą, o gydytoja dietologė B. Jarašūnė pristatė savo paruoštą pranešimą apie žindymo svarbą,  netinkamos vaikų mitybos pasekmes, valgymo sutrikimus ir tėvų daromą įtaką. Šios sesijos metu savo pranešimą skaitė ir Klaipėdos vaikų ligoninės endokrinologė S. Vainienė, kuri pristatė, ką turi žinoti gydytojai apie endokrinines ligas vaikų amžiuje.

Trečiąją sesiją pradėjo neurologė L. Mikulėnaitė (VULSK Vaiko raidos centras), kuri kalbėjo apie autizmo spektro sutrikimus ir judesių lavinimo sąsają su bendravimo įgūdžių gerinimu.  O neurologė J. Grikinienė (VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninė) tęsė temą apie raidos sutrikimus ir pristatė naujausias epilepsijos gydymo priemones. Privačios klinikos „Mama, aš sergu“ pulmonologė I. Plėštytė – Būtienė aptarė vaikų bronchinės astmos gydymo naujoves, o logoterapeutės D. Anušauskė -  Švederauskienė (VŠĮ „Vaiko raida“) ir J. Tekorienė (Vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“) kalbėjo apie vaikų kalbos sutrikimus. 

Konferencijos organizatoriai buvo pasikvietę Sveikatos apsaugos ministerijos atstovę, vyr. specialistę E. Radkevič, prašydami jos pristatyti medicininės reabilitacijos reglamentavimo naujoves, o „Palangos gintaro“ direktoriaus pavaduotoja reabilitacijai, FMR gydytoja D. Zelenienė paruošė pranešimą apie dažniausiai daromas klaidas pildant dokumentus reabilitacijai ir davė daug gerų patarimų gydytojams, kaip būtų galima jų išvengti. 

Antroji konferencijos diena prasidėjo labai įdomiu „Palangos gintaro“ medicinos psichologės V. Nichols pranešimu apie gydytojų bendravimą su pacientų–vaikų tėvais. Ji  atkreipė gydytojų dėmesį, koks bendravimas yra ydingas, o koks rekomenduotinas, ir kaip gydytojams išmokti nekaupti savyje neigiami emocijų, kurios kenkia ir jų darbui, ir  sveikatai. Konferencijoje dalyvavo ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vyr. kineziterapeutė B. Zachovajovienė, kuri labai įdomiai pasakojo apie kūdikių raidos etapus pagal jų raumenų vystymosi stadijas ir kokie požymiai išduoda galimas sveikatos problemas. 

Konferenciją užbaigėme kelione į „Horsemarket“ žirgyną (Kunkių kaimas), kuriame Klaipėdos universiteto, Sveikatos mokslų fakulteto kineziterapeutės R. Gikarienė ir G. Radzevičienė pristatė hipoterapijos naudą vaikams, turintiems raidos sutrikimų.

Konferencijos dalyviai išvyko namo kupini naujų žinių ir įspūdžių, o organizatoriai džiaugiasi, jog pavyko surengti saugią kontaktinę konferenciją, kurios metu stengėmės laikytis visų renginių organizavimui nustatytų sąlygų. Geriausias renginio įvertinimas yra teigiami atsiliepimai ir nuoširdžios gydytojų padėkos už turiningai praleistą laiką.

„Palangos gintaras“ informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite Ji organizuojama kartu su Klaipėdos universitetu ir skirta visų specialybių vaikų ligų gydytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams.


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Palangos moksleivių klubas ir Švietimo pagalbos tarnyba š. m. rugpjūčio 20 dieną organizavo Respublikinę konferenciją „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“.


Spalio 14 d. 11 val. Palangoje, sanatorijoje „Gradiali“ vyks mineralinio vandens gręžinio atidarymo renginys.


Sausio 26 dieną vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ minėjo 20 metų jubiliejų. Pasak vyriausiojo gydytojo Zigmo Paulausko, pradžia buvo sunki, tačiau pasiekimais gali didžiuotis visas kolektyvas, o ir toliau gyvenimas nestovi vietoje – sanatorija nuolat tobulėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius