Nuo kovo 1-osios vaikų sanatorija „Palangos gintaras“ pilna apimtimi atnaujino ambulatorinių reabilitacinių paslaugų teikimą (FOTO GALERIJA)

***, 2021-03-03
Peržiūrėta
13849
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo kovo 1-osios vaikų sanatorija „Palangos gintaras“ pilna apimtimi atnaujino  ambulatorinių reabilitacinių paslaugų teikimą (FOTO GALERIJA)

Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra didžiausia vaikų sanatorija Baltijos šalyse, kuri vienu metu gali apgyvendinti 300 ir daugiau mažųjų pacientų. „Palangos gintaras“ per COVID- 19 pandemijos pažymėtus 2020 metus buvo viena iš nedaugelio Lietuvos gydymo įstaigų, kuriai nereikėjo stabdyti reabilitacinių paslaugų teikimo, jos čia visą laiką vyko sklandžiai.
„Palangos gintaras“ direktorius, gydytojas Saulius Deveikis mielai atsakė į „Palangos tiltas“ klausimus.
–Jau nuo kovo 1 dienos „Palangos gintaras“ pilna apimtimi atnaujino ambulatorinių reabilitacinių paslaugų teikimą. Kokių jaunųjų pacientų laukiate?
–Priimami pacientai iki 18 metų, atvykstantys fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų konsultacijoms bei Ambulatorinės reabilitacijos II-ojo lygio paslaugoms gauti. Sanatorijoje ištisus metus teikiamos Stacionarinės reabilitacijos paslaugos vaikams, sergantiems nervų, kvėpavimo, virškinimo sistemos, ausų, nosies, gerklės ligomis bei psichikos ir elgesio sutrikimais, atramos-judamojo aparato pažeidimais.
Turime ir naujienų: šiuo metu mūsų sanatorija pradeda teikti naują paslaugą, medicininės reabilitacijos paslaugas vaikams po persirgtos COVID-19 ligos (stacionarinė reabilitacija II, ambulatorinė reabilitacija II).
–Kuo jūsų gydymo įstaiga yra išskirtinė ir kokias medicininės reabilitacijos paslaugas sanatorija teikia šiuo metu?
–Sanatorija „Palangos gintaras“ per COVID- 19 pandemijos pažymėtus 2020 metus buvo viena iš nedaugelio Lietuvos gydymo įstaigų, kuriai neprireikė stabdyti reabilitacinių paslaugų teikimo, jos čia visą laiką vyko sklandžiai. Mūsų sanatorijos personalas labai atsakingai pasiruošė, ypač artėjant antrajai COVID-19 infekcijos bangai. Džiaugiamės, kad mums pavyko užkirsti kelią koronaviruso infekcijos protrūkio židinių atsiradimui pas mus. Reikia prisiminti ir tai, kad antroji COVID-19 banga nuo pirmosios labiausiai skyrėsi tuo, kad infekcija dažniausiai buvo nustatoma jauniems asmenims.
–Kuo yra stiprus „Palangos gintaras“?
–Pagrindinis sanatorijos tikslas yra teikti plačiausią asortimentą aukščiausios kokybės, pažangiausiomis technologijomis pagrįstas, kvalifikuotas, saugias ir veiksmingas, atitinkančias pacientų lūkesčius sveikatos priežiūros paslaugas.
Mūsų stiprybė – platus, nuolat atsinaujinantis paslaugų spektras, komandinis darbas, profesionalumas, specialistų atsidavimas ir maksimalaus rezultato siekimas. Reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugas teikia savo srities profesionalai, kurių patirtis ir jaunatviškas entuziazmas veikia sinergiškai, ir tai duoda puikių rezultatų.
–Kokie vaikai ypač laukiami sanatorijoje „Palangos gintaras“ ne šiltuoju sezono metu?
–Šaltuoju sezonu, t.y. lapkričio-kovo mėnesiais, dėl mažesnio personalo užimtumo ypač laukiami vaikai su negalia, kadangi dar daugiau laiko ir dėmesio jiems galima skirti. Minėtu periodu sanatorijos specialistai gali suteikti maksimaliai daug paslaugų, skirti papildomas procedūras vaikui ir šeimos nariui, auginančiam sutrikusios fizinės ir psichinės raidos vaiką. Sanatorijoje teikiamos sensorinių ir pažintinių funkcijų lavinimo paslaugos ypač efektyvios vaikams, turintiems raidos, suvokimo, dėmesio koncentracijos sutrikimų, tiems vaikams, kuriems sunku socializuotis darželyje ar mokykloje. Procedūrų metu itin daug dėmesio skiriama ne tik vaikui, bet ir artimiausiems žmonėms, t. y. tėvams, kurie dažnu atveju nori greito rezultato. Kol vaikas adaptuojasi naujoje aplinkoje, jis dar gali pilnai neatskleisti savo silpnųjų ar stipriųjų pusių. Todėl, norint jas išaiškinti ir sėkmingai dirbti sanatorijos specialistui, visada bendradarbiaujama su tėvais. Noriu patikinti, kad vaikų sanatorija „Palangos gintaras“ yra vieta, kur vaikams su negalia ir juos lydintiems tėveliams sudarytos visos sąlygos sustiprinti sveikatą, susitikti ir pabendrauti su likimo draugais.
–Ko gero, svarbiausia yra rasti ir užmegzti kontaktą su vaiku. Ar visada tai pavyksta? Kaip to siekiate?
–Visi mūsų sanatorijoje dirbantys gydytojai yra pediatrai, kurie kartu turi ir fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo ar vaikų neurologo arba vaikų gastroenterologo licencijas. Kad gydytojo ar kito specialisto kontaktas būtų efektyvus, svarbu ne tik, kaip bendraujama, bet ir kokioje aplinkoje tai vyksta. Mūsų sanatorijos kabinetai ir erdvės žaismingos, pritaikytos vaikams. Juk tik jaukioje aplinkoje vaikas būna atsipalaidavęs, jaučiasi saugiai, komfortiškai.

–Daugeliui vaikų ruduo, žiema ir pavasaris – mokslo metai...
–Tai išties aktualu, ypač vyresnio amžiaus moksleiviams. Todėl mokiniams, atvykusiems į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sudarytos puikios sąlygos dalyvauti nuotolinio ugdymo pamokose, o ne karantino metu lankyti šiuolaikiškai įrengtą sanatorinę mokyklą, kuriai suteiktas gimnazijos statusas. Kviečiu visus apsilankyti jos interneto puslapyje: www.palangasanatorine.lt
–Dažnai mamytės, išleidusios savo atžalą į sanatoriją, nerimauja, ar vaikas joje valgys kokybišką maistą?
–Vaikai maitinami atnaujintoje valgykloje, o maistą sanatorija ruošia pati. Gamybos patalpose sumontuota naujausia įranga, maistas visada patiekiamas šviežias. Kasdieniniame racione yra daug daržovių, kas ypač aktualu vaiko augančiam organizmui. Vaikai maitinami pagal sanatorijos dietologo sudarytą valgiaraštį. Atvykstantiems pacientams, atsižvelgiant į diagnozę (alergiją, maisto netoleravimą ar kitokius mitybos ypatumus), maistas gaminamas individualiai.
–Kaip rūpinatės vaikų laisvalaikiu sanatorijoje?
–Sanatorijoje vaikų laisvalaikiu rūpinasi profesionalios vaikų užimtumo specialistės. Organizuojant prasmingą vaikų laisvalaikį, stengiamasi ugdyti sveikos gyvensenos, bendravimo įgūdžius, atsakomybės jausmą. Vaikai mokomi parodyti iniciatyvą ir kūrybingumą. Čia vaikai suranda draugų, bendraminčių, smagiai ir turiningai leidžia laiką. Noriu pabrėžti, kad atsižvelgiame į vaikų pageidavimus ir visada prisitaikome prie esančio kontingento poreikių.
–Ką turėtų žinoti vaikų gydytojai apie sanatorijoje „Palangos gintaras“ teikiamas paslaugas?
–Į sanatoriją atvykstantis lydintis šeimos narys (slaugantis vaiką iki 8 metų – aut.) gyvena ir pietus gauna nemokamai. Su vyresniu vaiku slaugantis asmuo gali atvykti, jei vaikui reikalinga nuolatinė slauga ir priežiūra. Nedarbingumo pažymėjimas slaugančiam asmeniui išduodamas, jeigu vaikas yra iki 7 metų amžiaus. Vyresniems vaikams – pagal sveikatos apsaugos ministerijos bei socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintą sąrašą.
Norime paraginti bei paskatinti FMR gydytojus(reabilitologus), pediatrus, šeimos gydytojus ir kitus vaikų ligų specialistus(vaikų chirurgus, traumatologus, pulmonologus, alergologus), aktyviai dirbti teikiant konsultacijas(ypač nuotolines kol yra karantinas), dėl tolesnio reabilitacinio gydymo vaikams rekomendavimo, kad ateityje netektų susidurti su didėsiančiu vaikų invalidumu. Deja, jau dabar pradedame tai statistiškai matyti.
–Dėkojame už pokalbį.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Airijos oro įmonė „Ryanair“ paskelbė kitų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį iš Lietuvos oro uostų – iš jų nuo kovo pabaigos tiesiogiai bus galima pasiekti dar 15 Europos miestų. 


Palangos vaikų sanatorija „Gintaras“ ieško virėjų ir padavėjų.


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vasarą atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. Buvo nustatyta daugybė taisytinų dalykų. Konkrečiai kalbant, STT Palangai pateikė 17 pasiūlymų. Savivaldybės per tris mėnesius privalėjo informuoti STT, kaip atsižvelgta ar...


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Sanatorijose tirpsta ne tik klientai, bet ir darbo vietos. Kol kas gelbėja tik medikai, kurie atvyksta su atostogų kuponais, tačiau ir jų greitu metu neliks. Palangos „Gradiali“ sanatorijos direktorius Domas Dargis teigė, kad dėl karantino nutarimu apribotų SPA, viešojo maitinimo, baseinų ir kitų laisvalaikio veiklų, ėmus drąstiškai mažėti esamoms ir naujoms...


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Vienintelė pajūryje vaikų stacionarinės reabilitacijos sanatorija „Gintaras“ šį sezoną pirmą kartą siūlo kambarius-studijas – juose galės įsikurti iš visos Lietuvos čia su Ligonių kasų siuntimu sveikatos taisyti atvažiavę vaikai bei juos atlydėję tėvai ar kiti artimi asmenys. Už juos teks mokėti, tačiau ne tiek, kiek vasarą už viešbutį Palangoje....


Sausio 26 dieną vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ minėjo 20 metų jubiliejų. Pasak vyriausiojo gydytojo Zigmo Paulausko, pradžia buvo sunki, tačiau pasiekimais gali didžiuotis visas kolektyvas, o ir toliau gyvenimas nestovi vietoje – sanatorija nuolat tobulėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius