Reabilitacijos sanatorijai „Palangos gintaras“ – 20 metų

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-01-26
Peržiūrėta
2323
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sausio 26 dieną vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ minėjo 20 metų jubiliejų. Pasak vyriausiojo gydytojo Zigmo Paulausko, pradžia buvo sunki, tačiau pasiekimais gali didžiuotis visas kolektyvas, o ir toliau gyvenimas nestovi vietoje – sanatorija nuolat tobulėja.

 

„Nuo nulio“

„Pradėjom „nuo nulio“, neturėjom jokios įrangos, buvo vos keletas stalų“, - pasakojo apie prieš dvidešimt metų ėmusią kurtis sanatoriją Z.Paulauskas. 1990 metų sausio mėnesį, kaip teigė vyriausiasis gydytojas, Lietuvai itin svarbiais metais, sanatorija žengė pirmąjį ir labai nedrąsų žingsnį. „Mūsų pradžia buvo dabartiniame Palangos policijos komisariato pastate, o dabartinis „Palangos gintaro“ pastatas priklausė profsąjungoms“, - prisiminimais pasidalijo Z.Paulauskas. Tuomet teko pasitenkinti vos 45 lovomis, o šiuo metu jų skaičius yra išaugęs iki 300. Kaip teigė Z.Paulauskas, tuomet buvo didžiosios krizės metas ir gauti tinkamos įrangos buvo labai sunku, teko suktis išmonės dėka.

 

Tobulėjimui ribų nėra

„Norėtųsi visko greičiau, tačiau taip nebūna“, - teigė veiklus vyriausiasis gydytojas. Dabartinė kompiuterizuota sistema, medicininė įranga, padedanti visiems sanatorijos ligoniukams, buvo telkiama visus šiuos metus, tačiau, kaip teigė Z.Paulauskas, tobulėjimui ribų nėra. Sanatorijos duomenimis, per metus apsilanko 4500-5000 vaikų su įvairiom ligom ir nusiskundimais. Pasak vyriausiojo gydytojo, didžiausia laimė yra išleisti atvykusį su ramentais vaiką savom kojom. Nors laiko terminas reabilitacijai ne itin ilgas, tačiau profesionalūs medikai sutelkia visas pastangas, kad atvykusiems vaikams sumažintų sveikatos problemas.

 

Visapusiška pagalba

Pasak Z.Paulausko, 18-20 procentų apsilankančių vaikų būna neįgalūs ir šis skaičius išlieka pastovus. Daugiausia vaikų atvyksta su plaučių, nervų ligomis, sergančių depresijomis. „40 procentų reabilituotų vaikų gauna gydymą būtent pas mus“, - teigė Z.Paulauskas. Itin mėgstama sanatorija būna lankoma visus metus ir kaip teigia vyriausiasis gydytojas, sezoniškumas nejaučiamas. Kambariuose gyvenama po du, o patys mažiausieji su tėveliais. Visi sulaukia visapusiškos priežiūros ir pagalbos, suteikiamos iš itin susibendravusio ir dirbančio „it vienas kumštis“ kolektyvo, kuris susideda iš 230 darbuotojų. Problemų nekyla atėjus ir naujiems darbuotojams. „Pas mus yra mokymo bazė, kur studentai atlieka praktiką, o po jos dažnai atsiranda norinčių pasilikti ir ilgesniam laikui, dvi baigusios studijas šiuo metu ir dirba“, - pasakojo Z.Paulauskas.

 

Padėkos ir nusiskundimai

„Tikimės, kad tokių jubiliejų dar sulauksim“, - linksmai nusiteikęs teigė garbingos sukakties sulaukusios sanatorijos vyriausiasis gydytojas. Nuolatinis vaikų lankymasis ir puikūs atsiliepimai rodo, jog tikrai sukakčių dar būsią. „Visko būna, kartais vaikai susiradę naujų draugų net nenori išvykti, o tėveliai dėkoja už vaikų sveikatą, tačiau būna ir kita neigiama pusė, bet be šito neįmanoma“, - pasakojo Z.Paulauskas. Pasak jo, tiek vaikai, tiek jų tėveliai atvykę iš didmiesčių pas juos patiria visapusišką ramybę ir poilsį, tam labai gelbsti nuošaly miesto įsikūrusi sanatorija. Atlikdamas itin reikšmingą veiklą, sanatorijos kolektyvas suteikia daug džiaugsmo negandų ištiktoms šeimoms.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos vaikų sanatorija „Gintaras“ ieško virėjų ir padavėjų.


 Vaikų reabilitacijos sanatorija Palangos „Gintaras“ ieško kineziterapeuto/-ės, masažuotojo/-os,  ergoterapeuto/-ės.


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Vienintelė pajūryje vaikų stacionarinės reabilitacijos sanatorija „Gintaras“ šį sezoną pirmą kartą siūlo kambarius-studijas – juose galės įsikurti iš visos Lietuvos čia su Ligonių kasų siuntimu sveikatos taisyti atvažiavę vaikai bei juos atlydėję tėvai ar kiti artimi asmenys. Už juos teks mokėti, tačiau ne tiek, kiek vasarą už viešbutį Palangoje....


Šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia penkių metų jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia 5-rių metų jubiliejų. Šis kolektyvas susikūrė 2014 m. vasario 3 d., ir pirmasis pasirodymas įvyko Kurhauze. Po metų šokių kolektyvas pasivadino „Jūrės“ vardu.


Rugpjūčio 25 d. 17 val. Palangos gintaro muziejuje atidaroma jungtinė Lietuvos auksakalių paroda „GoldsmithMeetsAmber“ („Akistata: auksakalys ir gintaras“). Parodos metu aštuoniolika auksakalių iš Klaipėdos, Vilniaus, Telšių, Trakų, Kintų, Kretingos ir Šilutės pristatys savo kūrinius, kurių pagrindinis akcentas yra gintaras. Parodą...


Praėjusių metų lapkričio mėnesį Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ ėmė vykdyti projektą „Viešosios įstaigos Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ pastatų modernizavimas“ pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Aplinka ir darnus vystymasis“. Kaip pasakojo „Palangos gintaras“ direktorius Zigmas Paulauskas, tikimasi, kad...


Sausio 26 dieną vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ minėjo 20 metų jubiliejų. Pasak vyriausiojo gydytojo Zigmo Paulausko, pradžia buvo sunki, tačiau pasiekimais gali didžiuotis visas kolektyvas, o ir toliau gyvenimas nestovi vietoje – sanatorija nuolat tobulėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius