Mokykla –antri namai ar ...?

Alfredas PUMPULIS, 2013-08-29
Peržiūrėta
2130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ernesta Jonušaitė.
Ernesta Jonušaitė.

Tikriausiai visi atsimena tuos ankstyvus rytus kulniuojant į mokyklą, ilgus vakarus „griaužiant“ knygas bei sėdint ilgas valandas pamokose ir skaičiuojant lėtai slenkančias pamokos minutes.  Visais laikais moksleivius buvo galima skirti į dvi grupes – besimėgaujančius mokslu ir einanačius į pamokas kaip katorgą. Ką šia tema mano šių dienų jaunimas artėjant rugsėjo 1-ąjai?
„Palangos tilto“ korespondentas kalbėjosi su į dešimtą klasę besiruošiančia Gabriele Aleknavičiūte. „Į mokyklą einu su malonumu. Tiesa, gal labiau kasdien keliu sau klausimą: kažin, kas nutiks šiandien?“ – šypsosi moksleivė. Paklausta, kaip vertina žmones, einančius į mokyklą su neapykanta, atšovė, jog tokių žmonių yra dauguma. „Gyveni dėl savęs, ne dėl kitų. Reikia išmokti į viską žiūrėti labai paprastai. Tada ir katorgos jausmas išnyksta“, – sakė G. Aleknavičiūtė.
Smalsu buvo išgirsti ir kiek vyresnių abiturientų nuomonę.
Ernesta Jonušaitė pasiryžusi šiais metais ant pečių laikyti sunkią egzaminų naštą, teigia: „Iš dalies pasiilgau mokyklos. Jei sužinau, jog pirma pamoka bus pas mėgstamą mokytoją, tai tikrai nepanašu į kankynę, nes nuo pat ryto šis jausmas užkrečia gerom emocijom!”
Paklausta, ko tikisi iš mokytojų, E. Jonušaitė atsakė: „Iš mokytojų tikiuosi didelės pagalbos, palaikymo ir gerų santykių. Mokytojai turi mokėti bendrauti su mokiniais, suprasti jaunimą. Ir jų dėstomas dalykas, nesvarbu kas tai bebūtų, turi būti dėstomas įdomiai!“
E. Jonušaitė dėstė planą, kaip mokyklą paversti malonumu, o ne kančia. Pasak būsimos abiturientės, reikia atrasti mokyklos gyvenime pliusų, susirasti veiklos ir tada mokykla tampa kaip antri namai.
Kalbinta būsima pirmo kurso studentė Vilija Kivitaitė, įstojusi į Kazimiero Simonavičiaus universitetą Vilniuje studijuoti mados industriją, apie savo baimę ir nerimą pasakojo: „Iš tiesų laukiu, tik truputi bijau, vistik nauja vieta“.
V. Kivitaitės prisiminimai apie mokyklą dvejopi. „Iš esmės man tai buvo malonumas, bet patyriau ir nemažai kančios ruošiantis egzaminams, anksti keliantis, – pašnekovė akcentavo, jog nėra malonesnio jausmo už pasisekimą. – Mokykla su laiku buvo tapusi mano antraisiais namais. Ilgėsiuos mokytojų, draugų, mokyklinių renginių ir visos „tos“ mokyklinės atmosferos“. Daugelis kalbintų moksleivių kartojo tą patį – moksluose visada gera, kai galima viską pasiekti savo jėgomis.
Jūrų logistikos antrą kursą „Lietuvos aukštojoje jureivystės mokykloje“ studijuojantis Visvaldas Pečiulis, būdamas tiesmukas, kalbėjo trumpai: „Žmogau, jeigu nenori mokytis – nesimokyk. Jeigu nori kuo nors tapti, turi, visų pirma, norėti ir įdėti pastangų! Apie mokyklą jau visiškai nebegalvoju. Nebemąstau apie praeitį, ateitis svarbesnė“. 

Jūsų komentaras:

Vėjai... 2013-09-02 11:22 (. / IP: 86.100.60.112)
-Reikėtų pašnekinti, kokią 10 vyr. klasių atsitiktinių mokinių...ir be užuolankų parašyti jų mintis..Tada būtų arčiau realybės, o ne kviestinę, išskirtinę, vieną mokinę...Bet tiesą parašyti bijoma?..

Taip pat skaitykite

Jauna ir talentinga dainų autorė, atlikėja, muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. Metų proveržio apdovanojimą pelniusi Gabrielė Vilkickytė gruodžio 9 dieną surengs savo pirmą koncertą Palangos koncertų salėje. 


Daugeliui pažįstama Svetlana Tučkė (buvusi Grigorian – L.J.), Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, su vyru Luku, kurį ji vadina „vyro idealu“, sūpuoja judviejų meilės vaisių – dukrytę. Ingutę! Mergytė šiandien, rugsėjo  20 d., švenčia savo pirmąjį mėnesį Žemės planetoje.  „Kai tik sužinojau, kad laukiuosi, o ir lytis tapo aiški, natūraliai pajutau, kad norėsiu savo dukrytei...


Sodas – tai rami vieta, kurioje žydi gamtos grožis ir kurioje galite atsipalaiduoti spalvų bei kvapų simfonijos apsuptyje. 


Vasaros pradžioje Vokietijoje gyvenantys profesionalūs šokėjai Patricija Ionel Belousova ir Alexandr Ionel kartu su sūneliu Noeliu ant rankų atvyko į Lietuvą.


Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Net ir akylūs miesto poltikos stebėtojai galbūt praleido vieną svarbų įvykį – Palangos miesto Taryba jau įveikė savo darbo 2015–2019 metų kadencijoje pusiaukelę. Šiandien valdančioji Tarybos koalicija ir jos pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau pavarto „žaliąją knygutę“, konservatorių rinkimų programą – ar spės miestas įvykdyti...


Trečiadienį, kovo 23 dieną, Palanga tapo dar vieno istorinio įvykio liudininke: Palangos oro uoste nusileido pirmasis pigių skrydžių bendrovės „Wizz Air“ lėktuvas iš Londono Lutono oro uosto. Pradedami nauji skrydžiai bus vykdomi tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Klientų dieną oro uoste...


Tikriausiai visi atsimena tuos ankstyvus rytus kulniuojant į mokyklą, ilgus vakarus „griaužiant“ knygas bei sėdint ilgas valandas pamokose ir skaičiuojant lėtai slenkančias pamokos minutes.  Visais laikais moksleivius buvo galima skirti į dvi grupes – besimėgaujančius mokslu ir einanačius į pamokas kaip katorgą. Ką šia tema mano šių dienų jaunimas...


Ką daryti, kad mokykla taptų įdomesnė?

Alfredas PUMPULIS, 2012 05 07 | Rubrika: Miestas

Tikriausiai kiekvienam yra tekę sėdint mokyklos suole skaičiuoti lėtai slenkančias minutes iki pertraukos. Tačiau ar tai normalu? Ar tokia turi būti pamoka? Palangos jaunimas, paklaustas, kokių priemonių būtų galima imtis, jog mokykla nebūtų tik „kankinimo namai“, idėjų nestokojo.


„Mokykla – antri namai ar...?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 15 | Rubrika: Miestas

Daugeliui mūsų namai yra ta vieta, kur jautiesi saugus, ramus, mylimas. Namuose mes ilsimės, džiaugiamės, kartais ir liūdime. Tačiau kas yra namai mūsų jaunimui? Ir jeigu mokykla yra antrieji namai, kodėl tiek daug Lietuvos moksleivių juos apleidžia? Pagal šalies Konstituciją, visi asmenys iki šešiolikos metų privalo mokytis, tačiau vis dažniau ir daug kalbama apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius